Skocz do zawartości
Nerwica.com

CITALOPRAM (Aurex, Cipramil, Citabax, Cital, Citalopram Vitabalans, Citaxin, Citronil, Oropram, Pram)


blackfuck

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      5
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post na tym forum (ile osób pewnie zaczynało od takich niewinnie zaczynających się słów, ile osób myślało, że w ogóle kiedykolwiek trafi na taki portal i będzie musiało się zmagać z tą chorobą przeszywającą na wskroś cały organizm, a przede wszystkim - to co najważniejsze, czyli naszą psychikę).

 

Mam zaburzenia nastroju o podłożu nerwicowo-depresyjnym od jakiegoś roku, leczę się od grudnia lekiem Aciprex. Najpierw przyjmowałem 5 mg, potem 10, a od marca 15 mg. Zauważyłem OGROMNĄ poprawę, znowu jestem pogodny, znowu rozmawiam z ludźmi, znowu jestem duszą towarzystwa, znowu widzę jasne barwy. ALE. No właśnie - zawsze pojawiają się jakieś, ale.

 

Niestety, ale przy tej dawce cierpię na duży spadek libido. Pytanie tutaj przede wszystkim do panów - jak można temu zaradzić, ewentualnie jaki dodać lek? Nie będę ukrywać, że to bardzo istotna kwestia w moim życiu (oczywiście nie najważniejsza) i chciałbym ją poprawić, również ze względu na kontakty z moją dziewczyną. Czy istnieje jakiś lek, który zmniejsza działanie Aciprexu na podłoże seksualne? Uśmierza bodźce przeciwdziałające ochocie na seks? Pozdrawiam wszystkich zmagających się z tą ciężką chorobą - wiem jaki to jest ból i wiem, jak to jest, kiedy już na niczym nie zależy i najchętniej zgniłoby się w łóżku, lub po prostu odleciało na inną planetę, lub zasnęło raz na zawsze. Wszyscy tutaj jesteście zwycięzcami, bo walczycie o lepsze jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hope93, dodanie mirtazapiny/mianseryny/trazodonu załatwia problem z brakiem libido po takich lekach. Powiedz lekarzowi o tym i na pewno coś dołoży. W końcu jesteś dorosłym człowiekiem i masz prawo do zdrowego popędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są leki przeciwdepresyjne, mirtazapina na przykład jest bardzo często stosowana jako dodatek do leków z grupy SSRI, czyli właśnie m.in. tego który bierzesz. Leki SSRI u wielu ludzi hamują popęd seksualny. Mirtazapina czy mianseryna w dużej mierze niwelują ten problem. Czasami ich skutkiem ubocznym może być zwiększony apetyt, ale ja po mirtazapinie nigdy nie przytyłem ani kilograma, więc jest to sprawa indywidualna. Dla niektórych problem tycia jest na tyle znaczący, że rezygnują z tego rezygnują. Ja mimo braku partnerki jednak wolę takimi lekami się wspomagać, bo libido wpływa na ogólne samopoczucie, a nie tylko funkcjonowanie seksualne. Wymienione przeze mnie leki mogą też załagodzić senność występującą przy citalopramie, paroksetynie etc etc. Przy okazji poprawiają też sen, który przy odpowiednio dobranej dawce trwa tyle ile trwać powinien (te specyfiki łyka się na noc).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

który z citalopramów jest najtańszy? bo lekarka wprowadziła mnie w błąd twierdząc, że jest tylko cital i nie ma zamienników.

 

Ja pierdzielę, no brak mi słów! Kolejny przykład dzisiaj, jak lekarze są kur*a niedoinformowani i niedouczeni. Oni mają obowiązek uzupełniania takich informacji na bieżąco. Co za syf w psychiatrii w tym kraju się panoszy. Chyba że jest totalną pindą i wcisnęła Ci kit, bo dostaje jakieś profity za przepisywanie citalu. Pamiętajcie, idąc z receptą do apteki, zawsze proście o sprawdzenie, jaki zamiennik leku jest najtańszy! Szkoda Waszych pieniędzy na sponsorowanie lekarzom wczasów. Moją lekarkę rodzinną jakaś firma farmaceutyczna wysyła co roku na długie wczasy do Pekinu. To nie są plotki, tylko znajomość z pierwszej ręki - mój znajomy to dalsza rodzina z doktorką. Takim to wiecznie mało karwasz twarz :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

który z citalopramów jest najtańszy? bo lekarka wprowadziła mnie w błąd twierdząc, że jest tylko cital i nie ma zamienników.

 

Ja pierdzielę, no brak mi słów! Kolejny przykład dzisiaj, jak lekarze są kur*a niedoinformowani i niedouczeni. Oni mają obowiązek uzupełniania takich informacji na bieżąco. Co za syf w psychiatrii w tym kraju się panoszy. Chyba że jest totalną pindą i wcisnęła Ci kit, bo dostaje jakieś profity za przepisywanie citalu. Pamiętajcie, idąc z receptą do apteki, zawsze proście o sprawdzenie, jaki zamiennik leku jest najtańszy! Szkoda Waszych pieniędzy na sponsorowanie lekarzom wczasów. Moją lekarkę rodzinną jakaś firma farmaceutyczna wysyła co roku na długie wczasy do Pekinu. To nie są plotki, tylko znajomość z pierwszej ręki - mój znajomy to dalsza rodzina z doktorką. Takim to wiecznie mało karwasz twarz :evil:

 

Nie przesadzajmy dają to jedzie każdy jest człowiekiem.Trzeba też czasem lekarzy zrozumieć.Mimo wszystko psychiatria w Polsce stoi na bardzo niskim poziomie choć ponoć jest i tak dużo lepiej niż kilka/kilkanaście lat wcześniej.Większość psychiatrów głównie tych z mniejszych miejscowości to niedouczeni i nie na czasie konowały.Będę tak mówił dopóki spotykam się z takimi przypadkami że psychiatrzy nie znają działania leków,ew.skutków itp. Idziesz do innego lekarza który mówi że benzo uzależnia,drugi mówi że nie,a trzeci mówi np. że spamilan to benzo i uzależnia przykłady z własnego życia.Uważają się za najmądrzejszych a czasami po prostu trzeba słuchać tych głupot i przemilczeć bo jak powiesz co myślisz zapytasz to cię wezmą za wariata bo to Ty w końcu jesteś chory psychicznie a każdy chory psychicznie jest u nich traktowany jednakowo.Najgorsze że my za to płacimy grube pieniądze! I nie chodzi mi tu o charakter,podejście,kulturę lekarzy bo z tym chyba w każdej dziedzinie różnie bywa.Nie dziwią mnie opinie że psychiatria jest jedną z najłatwiejszych kierunków że wystarczy trochę kreatywności,kojarzenia i pamięć by tylko wykuć wszystko na blachę a potem widać tego efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę o poradę. W poniedziałek byłam pierwszy raz u psychiatry z powodu moich codziennych bóli głowy od kilku lat... Są to bóle napięciowe, ale też migrenowe. Oprócz tego opowiedziałam mu o swoich emocjach, huśtawkach nastroju, czasami odczuwalnym lęku, niskiej samoocenie bo schudłam itp. Lekarz pogadał ze mną 40 minut i przepisał mi : CITRONIL. Czuję się fatalnie :( Głowa boli mnie mocniej niż zawsze, znowu się nałykałam prochów i wzięłam tryptan. Wgłębiłam się w ulotkę, okazało się, że głównym skutkiem ubocznym są bóle głowy a także spadek masy ciała. Nie rozumiem... dlaczego przepisał mi coś co potęguje bóle głowy skoro z tym właśnie problemem do niego poszłam ? Dlaczego przepisał mi coś od czego mogę schudnąć skoro mówiłam, że przez to mam doła ? Nie wiem już co zrobić, najchętniej nie brałabym tego już jutro.... a z drugiej strony jestem załamana bo wiem, że dalej będzie mnie bolała głowa i nadal nikt mi w tym nie pomógł. Czy faktycznie CITRONIL pomoże mi w bólach głowy ? Zaufać psychiatrze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę o poradę. W poniedziałek byłam pierwszy raz u psychiatry z powodu moich codziennych bóli głowy od kilku lat... Są to bóle napięciowe, ale też migrenowe. Oprócz tego opowiedziałam mu o swoich emocjach, huśtawkach nastroju, czasami odczuwalnym lęku, niskiej samoocenie bo schudłam itp. Lekarz pogadał ze mną 40 minut i przepisał mi : CITRONIL. Czuję się fatalnie :( Głowa boli mnie mocniej niż zawsze, znowu się nałykałam prochów i wzięłam tryptan. Wgłębiłam się w ulotkę, okazało się, że głównym skutkiem ubocznym są bóle głowy a także spadek masy ciała. Nie rozumiem... dlaczego przepisał mi coś co potęguje bóle głowy skoro z tym właśnie problemem do niego poszłam ? Dlaczego przepisał mi coś od czego mogę schudnąć skoro mówiłam, że przez to mam doła ? Nie wiem już co zrobić, najchętniej nie brałabym tego już jutro.... a z drugiej strony jestem załamana bo wiem, że dalej będzie mnie bolała głowa i nadal nikt mi w tym nie pomógł. Czy faktycznie CITRONIL pomoże mi w bólach głowy ? Zaufać psychiatrze ?

 

 

Kinga spokojnie :) Bóle mogą być spowodowane ukrytą depresją lub zaburzeniami nerwicowymi pod postacią somatyczną.Nie mam na celu uspokajania Cię tylko wyjaśnienia że leki antydepresyjne często są przepisywane w bólach głowy jeśli nie działają leki przeciwbólowe,uspokające,neurologiczne,padaczkowe i inne metody.Uwierz miałem 2 lata bólu głowy średniego ale upierdliwego codziennie od rana do wieczora tylko jak spałem nie czułem go i to dawało chwilę wytchnienia.Z czasem pojawiły się objawy depresji wybudzania po 4 rano z niepokojem,rozdrażnienie,brak koncentracjii,napięcie,smutek ...Zaczęło się od przewlekłego bólu głowy który był nie wiadomej przyczyny wszystkie,obszerne badania w normie a pomogły na to leki antydepresyjne.Na początku się lękałem miałem jazdę po nich ale uwierz że jak zadziała to będziesz wolna od wszystkiego :) Mi pomogła Asentra z tej samej grupy leków SSRI co Cital:) Jak coś to pisz postaram się pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę o poradę. W poniedziałek byłam pierwszy raz u psychiatry z powodu moich codziennych bóli głowy od kilku lat... Są to bóle napięciowe, ale też migrenowe. Oprócz tego opowiedziałam mu o swoich emocjach, huśtawkach nastroju, czasami odczuwalnym lęku, niskiej samoocenie bo schudłam itp. Lekarz pogadał ze mną 40 minut i przepisał mi : CITRONIL. Czuję się fatalnie :( Głowa boli mnie mocniej niż zawsze, znowu się nałykałam prochów i wzięłam tryptan. Wgłębiłam się w ulotkę, okazało się, że głównym skutkiem ubocznym są bóle głowy a także spadek masy ciała. Nie rozumiem... dlaczego przepisał mi coś co potęguje bóle głowy skoro z tym właśnie problemem do niego poszłam ? Dlaczego przepisał mi coś od czego mogę schudnąć skoro mówiłam, że przez to mam doła ? Nie wiem już co zrobić, najchętniej nie brałabym tego już jutro.... a z drugiej strony jestem załamana bo wiem, że dalej będzie mnie bolała głowa i nadal nikt mi w tym nie pomógł. Czy faktycznie CITRONIL pomoże mi w bólach głowy ? Zaufać psychiatrze ?

 

 

Kinga spokojnie :) Bóle mogą być spowodowane ukrytą depresją lub zaburzeniami nerwicowymi pod postacią somatyczną.Nie mam na celu uspokajania Cię tylko wyjaśnienia że leki antydepresyjne często są przepisywane w bólach głowy jeśli nie działają leki przeciwbólowe,uspokające,neurologiczne,padaczkowe i inne metody.Uwierz miałem 2 lata bólu głowy średniego ale upierdliwego codziennie od rana do wieczora tylko jak spałem nie czułem go i to dawało chwilę wytchnienia.Z czasem pojawiły się objawy depresji wybudzania po 4 rano z niepokojem,rozdrażnienie,brak koncentracjii,napięcie,smutek ...Zaczęło się od przewlekłego bólu głowy który był nie wiadomej przyczyny wszystkie,obszerne badania w normie a pomogły na to leki antydepresyjne.Na początku się lękałem miałem jazdę po nich ale uwierz że jak zadziała to będziesz wolna od wszystkiego :) Mi pomogła Asentra z tej samej grupy leków SSRI co Cital:) Jak coś to pisz postaram się pomóc.

 

 

Dziękuję za odpowiedź :) Tak właśnie psychiatra mi powiedział, że mam nerwicę i są to bóle somatyczne. Powiedział, że przy nerwicy są też przepisywane leki antydepresyjne. Mi już nic nie pomagało, byłam u neurologów, w szpitalu, na akupunkturze, biegałam, ćwiczyłam... a i tak bolała mnie głowa. Codziennie coś łykam, robie mieszkanki typu: ibuprom, paracetamol plus kofeina. A co drugi dzień tryptan.. Nie chcę tak żyć :( Czyli mówisz, że na początku też miałeś nieciekawie? Ja wziełam dopiero 3 połówkę, a już czuję się okropnie. Smutno mi, myślę o dawnych rzeczach, boli mnie ta głowa, jakaś lękliwa jestem, w nocy się budzę, jeżdżę codziennie autem i trochę mnie to martwi, ale mam nadzieję, że za jakiś czas będzie lepiej? Psychiatra polecił mi także psychoterapię. Jestem ogólnie przerażona tym wszystkim. Od kilku lat wiem, że jest ze mną coś nie tak, ale nie spodziewałam się, że dojdzie do brania tabletek i psychoterapii. Ja dopiero zaczynam a już się zamartwiam co to będzie później jak będzie trzeba odstawić. ehh :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę o poradę. W poniedziałek byłam pierwszy raz u psychiatry z powodu moich codziennych bóli głowy od kilku lat... Są to bóle napięciowe, ale też migrenowe. Oprócz tego opowiedziałam mu o swoich emocjach, huśtawkach nastroju, czasami odczuwalnym lęku, niskiej samoocenie bo schudłam itp. Lekarz pogadał ze mną 40 minut i przepisał mi : CITRONIL. Czuję się fatalnie :( Głowa boli mnie mocniej niż zawsze, znowu się nałykałam prochów i wzięłam tryptan. Wgłębiłam się w ulotkę, okazało się, że głównym skutkiem ubocznym są bóle głowy a także spadek masy ciała. Nie rozumiem... dlaczego przepisał mi coś co potęguje bóle głowy skoro z tym właśnie problemem do niego poszłam ? Dlaczego przepisał mi coś od czego mogę schudnąć skoro mówiłam, że przez to mam doła ? Nie wiem już co zrobić, najchętniej nie brałabym tego już jutro.... a z drugiej strony jestem załamana bo wiem, że dalej będzie mnie bolała głowa i nadal nikt mi w tym nie pomógł. Czy faktycznie CITRONIL pomoże mi w bólach głowy ? Zaufać psychiatrze ?

 

 

Kinga spokojnie :) Bóle mogą być spowodowane ukrytą depresją lub zaburzeniami nerwicowymi pod postacią somatyczną.Nie mam na celu uspokajania Cię tylko wyjaśnienia że leki antydepresyjne często są przepisywane w bólach głowy jeśli nie działają leki przeciwbólowe,uspokające,neurologiczne,padaczkowe i inne metody.Uwierz miałem 2 lata bólu głowy średniego ale upierdliwego codziennie od rana do wieczora tylko jak spałem nie czułem go i to dawało chwilę wytchnienia.Z czasem pojawiły się objawy depresji wybudzania po 4 rano z niepokojem,rozdrażnienie,brak koncentracjii,napięcie,smutek ...Zaczęło się od przewlekłego bólu głowy który był nie wiadomej przyczyny wszystkie,obszerne badania w normie a pomogły na to leki antydepresyjne.Na początku się lękałem miałem jazdę po nich ale uwierz że jak zadziała to będziesz wolna od wszystkiego :) Mi pomogła Asentra z tej samej grupy leków SSRI co Cital:) Jak coś to pisz postaram się pomóc.

 

 

Dziękuję za odpowiedź :) Tak właśnie psychiatra mi powiedział, że mam nerwicę i są to bóle somatyczne. Powiedział, że przy nerwicy są też przepisywane leki antydepresyjne. Mi już nic nie pomagało, byłam u neurologów, w szpitalu, na akupunkturze, biegałam, ćwiczyłam... a i tak bolała mnie głowa. Codziennie coś łykam, robie mieszkanki typu: ibuprom, paracetamol plus kofeina. A co drugi dzień tryptan.. Nie chcę tak żyć :( Czyli mówisz, że na początku też miałeś nieciekawie? Ja wziełam dopiero 3 połówkę, a już czuję się okropnie. Smutno mi, myślę o dawnych rzeczach, boli mnie ta głowa, jakaś lękliwa jestem, w nocy się budzę, jeżdżę codziennie autem i trochę mnie to martwi, ale mam nadzieję, że za jakiś czas będzie lepiej? Psychiatra polecił mi także psychoterapię. Jestem ogólnie przerażona tym wszystkim. Od kilku lat wiem, że jest ze mną coś nie tak, ale nie spodziewałam się, że dojdzie do brania tabletek i psychoterapii. Ja dopiero zaczynam a już się zamartwiam co to będzie później jak będzie trzeba odstawić. ehh :)

 

Mi żadne mieszanki nic nie dawały przeciwbólowe na te bóle nie działają można sobie żołądek z charatać tymi lekami a i tak nic nie da.Jedynie czasem po wysiłku na chwilę przestawało i gdy się czymś mocno zainteresowałem np.czytaniem w necie od czego to może być to ten ból nie doskwierał tak silno.Jeśli nie masz migreny,na leki przeciwbólowe ból nie reaguję,potrafisz sama go sobie nasilić jak chcesz,masz wykluczone badaniami inne choroby jako(przyczyny) to na pewno pomogą antydepresanty:) Nie zamartwiaj się na zapas już wystarczy że ja już tak robię że coś wezmę i mam sto myśli że to nie zadziała itp... Te negatywne myślenie i nastawianie leczy się psychoterapią to nasze zniekształcenia myślowe i lęki choć trudno w to uwierzyć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra Paździochu, ale nie odpowiedziałeś mi na pytanie: jaki jest najtańszy. Zeszło na temat psychiatrów i bólu a odpowiedzi nie widać.

PS: Żeby było śmieszniej to w aptece niby też był tylko Cital. Cena: 19.90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi żadne mieszanki nic nie dawały przeciwbólowe na te bóle nie działają można sobie żołądek z charatać tymi lekami a i tak nic nie da.Jedynie czasem po wysiłku na chwilę przestawało i gdy się czymś mocno zainteresowałem np.czytaniem w necie od czego to może być to ten ból nie doskwierał tak silno.Jeśli nie masz migreny,na leki przeciwbólowe ból nie reaguję,potrafisz sama go sobie nasilić jak chcesz,masz wykluczone badaniami inne choroby jako(przyczyny) to na pewno pomogą antydepresanty:) Nie zamartwiaj się na zapas już wystarczy że ja już tak robię że coś wezmę i mam sto myśli że to nie zadziała itp... Te negatywne myślenie i nastawianie leczy się psychoterapią to nasze zniekształcenia myślowe i lęki choć trudno w to uwierzyć :P

 

A teraz jak się czujesz, przeszły Ci te bóle całkiem albo trochę? Ile bierzesz czasu leki ?

Ja znowu mam doła bo usłyszałam, że nie powinnam brać takich tabletek, że powinnam odstawić cukier, wziąć się za

siebie, itp. Oczywiście jeden mądrzejszy od drugiego, tylko mnie nikt nie rozumie, tego, że ja codziennie się męczę, że

łykam przeciwbólowe leki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to masakryczne pocenie się po tym Citalu przechodzi po tygodniu,dwóch? Jak to u was wyglądało? Na sertralinie nie miałem tego problemu a teraz to mnie przeraża. :roll:

 

...................................

ponawiam pytanie!

 

klasyka, po tym leku czasem zmieniałem t-shirt 3x dziennie, ten objaw u mnie nie przeszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×