Skocz do zawartości
Nerwica.com

Tablet


khaleesi

Rekomendowane odpowiedzi

deader, jesli uzywasz tylko do czytania ebookow to jak najbardziej na plus, ja chce miec urzadzenie do przegladania stron, zeby szybko chodzilo, nie wieszalo sie co chwile itd...

A to tu się zgodzę - albo laptop albo tablet powyżej 1000 pln, na sprzętach z tej półki cenowej nie powinno być już problemów ze stabilnością/szybkością, a kwestia podłączenia klawiatury czy myszki czy głośników przez USB wymaga jedynie kupna przejściówki albo huba za 10-15 zeta i wtedy łatwo przekształcasz sobie tablet w prawie-laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deader, jesli bym miala dzis kupowac tableta to tylko w wysokiej cenie i nie na Androidzie, ale na pewno juz nie chce slyszec o tabletach i innych glupstwach. Zamierzam w sierpniu zainwestowac w lapka ok 2,5 - 3 tys zlotych. Juz nawet sie rozgladalam i mam kilka typow. Nigdy tabletu :P

 

-- 10 kwi 2014, 15:28 --

 

deader, ja tez mam klawiature bo inaczej to bym godzine jedno zdanie pisala, ale za to nie uzywam polskich liter bo mi wszystko niknie, otwiera sie na ekranie klawiatura, a daj spokoj z tym :P

 

-- 10 kwi 2014, 15:29 --

 

ladywind, nauczka na cale zycie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deader, kupiłam klawiaturke do tableta, ale taka malutka, że jeszcze gorzej sie na niej pisało niz na samym tablecie, fakt że do ebooków sprawdza sie super, ale pisania na stronach już nie bardzo.

Żałuje bo zmaiast tableta mogłam wziasc wtedy smartphona, miałabym z niego lepszy pożytek.

 

-- 10 kwi 2014, 14:34 --

 

Variable, dokładnie :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deader, jesli bym miala dzis kupowac tableta to tylko w wysokiej cenie i nie na Androidzie

Każdy sobie rzepkę skrobie, ja uważam Android za zajebisty, no ale może dlatego że nie tylko czytam na nim książki ale i grzebię w systemie trochę - ale wiem że to dla 90% użytkowników akurat jest zerowy argument ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deader, jesli bym miala dzis kupowac tableta to tylko w wysokiej cenie i nie na Androidzie, ale na pewno juz nie chce slyszec o tabletach i innych glupstwach. Zamierzam w sierpniu zainwestowac w lapka ok 2,5 - 3 tys zlotych. Juz nawet sie rozgladalam i mam kilka typow. Nigdy tabletu :P

 

Z mojego osobistego doświadczenia- nie warto inwestować w tablet na androidzie (no chyba, że faktycznie do sporadycznego użytku, przeglądanie neta i te sprawy).

Ja gdybym miała wybierać między tabletem, a lapkiem wybrałabym to drugie.

Jak ktoś bardzo dużo czyta to lepiej kupić czytnik ebooków (mnie np. bolą oczy przy dłuższym czytaniu na tablecie więc przerzuciłam się na czytnik i jestem mega zadowolona-mimo, że dość sceptycznie byłam nastawiona :))

A jeśli już ktoś bardzo chce tablet to polecam ipada mini (wielkość wystarczająca) no i nie ma tego uciążliwego wieszania się (a przynajmniej ja nie mam tego problemu) no i cena lepsza (trochę ponad 1000 zł).

 

-- 10 kwi 2014, 15:45 --

 

Variable, dla mnie też najgorszy system ever! :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealnym urządzeniem do czytania może być tylko czytnik e-booków i to praktycznie wyłącznie Amazon Kindle, chyba, że ktoś stosuje równie dobry e-papier, nie wiem bo nie interesuję się od dłuższego już czasu, no ale wiadomo, że czytnik to dodatkowy bajer wyłącznie do czytania. Ja nie kupiłbym tabletu, myślę, że sens mają wyłącznie urządzenia z górnej półki cenowej a ta z kolei jest za wysoka, wolałbym dołożyć do lapka np redukując jego wagę/ rozmiary- chociaż umówmy się, że za cenę średniej klasy tabletu to niewiele się odchudzi, ja tam jestem tradycjonalistą i zlewam ten bełkot naciągaczy próbujących każdemu opchnąć ultrabooki czy raczej 'ultrabooki' bo dla mnie ultrabook to laptop za kawał szmalu, ze świetnych materiałów, matrycą a jednocześnie z takimi samymi bebechami jak znacznie cięższy kuzyn, a nie te ich śmieszne energooszczędne procesorki, które dławią się przy 10 zakładkach w przeglądarce.

 

-- 10 kwi 2014, 15:58 --

 

takie pierdolenie, że laptop 2,5 kg to ciężki kloc, to nawet nie ma związku z siłą a z przyzwyczajeniem, kiedyś byłem znacznie silniejszy i cięższy a laptop plus trochę notatek masakrował mi bark po dłuższej podróży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deader, dla mnie to najgorszy system :D
renee.madison, wlasnie jak juz to iPad. Ja mam iPhona i system dziala rewelacyjnie w porownaniu do tabletu na Androidzie. Nie ma to jak iOS.

Wszystko zależy od oczekiwań, preferencji i przewidywanych zastosowań ;)

 

iOS uważam za dobry system, na pewno stabilniejszy w użytkowaniu w porównaniu do Androida. Na pewno pomaga w tym zamknięta architektura oraz wąski zakres urządzeń które pod nim "chodzą" - jest to system dla sprzętów Apple'a i kropka. Natomiast Android musi chodzić nawet na zegarku :P Na pewno iOS sprawdza się lepiej jeżeli urządzenie ma ci służyć do przegladania neta, fejsbukowania, tweetów i tak dalej.

 

Ale to nie system dla mnie - nie jestem "społecznościowcem" i dużo bardziej cenię sobie otwartość Androida. Ot choćby prosty fakt że mogę na niego wrzucić muzę przez USB a nie przez iTunes (czy czego tam używają Jabłka). Plus użytkownik ma większy dostęp do ustawień urządzenia, Android jest łatwiej "hackowalny" bez jailbreakowania nawet. Mam w sumie 3 urządzenia na Androidzie - tablet, telefon i konsolę. I podoba mi się niesamowicie to, że nawet jeśli przykładowo jakiś program teoretycznie nie jest onsługiwany przez dane urządzenie, to nic nie stoi na przeszkodzie żeby samemu zainstalować program i bardzo często okazuje się że "jednak się da się" ;) I nie chodzi tu bynajmniej o to że to tylko fajna furtka do piracenia; przydaje się też przy całkowicie "legitnym" oprogramowaniu. Mam chociażby grę X kupioną legalnie na moim telefonie LG, ale już chodząca pod Androidem konsolka Ouya nie ma jej w swoim sklepie. W kwadrans dało sie bez problemu zrobić backup na telefonie, zgrać backup na usb, przenieść na konsolę i zainstalowac z poziomu Total Commandera.

 

No ale to właśnie pokazuje w pewien sposób "co jest dla kogo". Jeśli ktoś nie zrozumiał połowy powyższego akapitu, to zdecydowanie polecam mu iOS'a :) Fajny system, ale nie dla mnie, może kiedyś jak wygram w Lotto, na razie pozostanę przy systemie dla biedoty :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deader, dzięki za obrazową wypowiedz :mrgreen:

Do usług :D

 

7calix2.5cm-17.5cm taka ma przekatna ekranu, wez linijkę czy metrówkę i zobacz czy taki rozmiar matrycy jest o.k dla Ciebie...tylko nie pytaj co to przekątna bo rece mi opadna :D

Pytanie o to co to przekątna byłoby faktycznie głupie, ale jest jeszcze kwestia proporcji ekranu, czy mamy do czynienia z ekranem 4:3 czy 16:9, bo wtedy przy takiej samej przekątnej wymiary będą różne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macieywwa, nie pytam dobrze, że tylko ręce bo na starość może co innego :mrgreen:

prędzej Tobie cycki opadną na starosc niz mi fajka :mrgreen:

 

-- 10 kwi 2014, 17:35 --

 

deader, Masz racje, ale wez badz tu madry i wytłumacz kobiecie :D próbowałem w najprostszy sposób..i tak pojdzie do sklepu i kupi takiego co ma najładniejsza/kolorowa/ obudowe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, jako że za każdy niewykorzystany dowcip gdzieś umiera panda, to...

 

prędzej Tobie cycki opadną na starosc niz mi fajka :mrgreen:

W dodatku na opadającą fajkę są pigułki, ha! :D 1:0, drogie panie! :D

 

deader, Masz racje, ale wez badz tu madry i wytłumacz kobiecie :D próbowałem w najprostszy sposób..i tak pojdzie do sklepu i kupi takiego co ma najładniejsza/kolorowa/ obudowe :D

To jest tak seksistowsko śmieszne że musiałbym być Kazimiełą żeby to płostować :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×