Skocz do zawartości
Nerwica.com

SSRI i metokroplamid


tramwaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dwóch dni biorę rexetin 20mg. Jednakże zazywam stopniowo ćwiartkę 5mg. Do trgo metokroplamid połówkę tabletki. Dziś mam bardzo dziwne drżenie mięśni. Przestraszylam się zespołem serotoninowym. Czy po połączeniutak mmałych dawek tycg dwoch leków jest to możliwe? Psychiatra zezwolił na doraźne uzycie metokroplamidu w pierwszych dniach aby złagodzić skutki uboczne. Mimo to przeczytałam o zespole serotoninowym i zaniepokoiło mnie zachowanie mych mięśni.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzyko zespołu serotoninowego w przypadku łączenia SSRI(np. paroksetyna-Rexetin) z metoklopramidem jest właściwie minimalne, bo metoklopramid oprócz tego, że jest antagonistą rec. dopaminowego D2 jest tylko antagonistą rec. serotoninowego 5-HT3 i agonistą rec. serotoninowego 5-HT4. Te "dziwne drżenia mięśni", które opisujesz są na 90% wynikiem blokowania rec. dopaminowego D2 przez metoklopramid. Być może jest to też zaczątek akatyzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Mam tak od wczoraj dziś już nie brałam metokroplamidu ale drżenie mam dalej, czuję się zwiotczała i panikuję, że coś może się stać, bo to uczucie jest gorsze niż wczoraj. Od razu po przeczytaniu na temat zespołu serotoninowego uznalam że ze względu na moją wagę 40kg nawet dswka 5mg rexetinu z połączeniem metokroplamidu mogła go spowodować. Mam nadzieję, że ten skutek uboczny szybko minie i będę mogła wejść na wyższą dawkę.

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×