Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Ja chyba będę jeść więcej seronilu, albo właśnie seronil z reboksetyna. Ciekawa jestem na co lekarz się zdecyduje. Nie wiem czy chciałabym jeść jeszcze jeden lek (bo jem też abilify prócz seronilu), ale w sumie to chyba nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Knight,

wydaje mi sie ze to zły pomył zaczynać od razu od dwóch leków naraz

 

-- 30 mar 2014, 16:28 --

 

1) po co brac dwa skoro jeden może wystarczyć, jak od razu zaczniesz dwa to nie bedziesz tego wiedział

2) jeżeli by coś działało nie tak to skąd będziesz wiedział od którego leku i co wtedy zrobisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczynaliscie fluo bylo bylo jakiekolwiek dzialanie w 1,2 czy 3 tygodniu?czy nie bylo nic i dopiero dzialanie bylo widac po miesiacu?

Po pierwszym tygodniu myślałem że mam jakiś zajebisty wyjątkowy organizm, bo "już" dostałem kopa, pozytywny nastrój i generalnie sielanka. Trwało to kilka dni i okazało się zwykłym placebo połączonym z myśleniem życzeniowym, o czym przekonałem się kiedy to po kolejnym tygodniu wszystko wróciło. Ale po kolejnych 6 tygodniach zorientowałem się że czuję poprawę, wyraźną. Ale nie było to pierdzielnięcie jednego dnia, w sensie, że się obudziłem i stwierdziłem "o, nie mam już deprechy"; proces był stopniowy, małymi kroczkami dziubałem do przodu. Ale dodziubałem.

 

Od początku jestem na dawce 20 mg. Lekarz zostawia mi otwartą furtkę na przeskoczenie na 40 mg, z której nie korzystam na razie. Nie korzystam, bo uważam że znajduję się "tam gdzie powinienem". Tam, gdzie "normalni". "Normalni" też mają gorsze dni, czy tygodnie. Stwierdziłem że podnoszenie dawek bo przez kilka dni mam gorszy humor - jest bezsensowne. Muszę w takich przypadkach zacisnąć zęby i przyjąć to na klatę jak każdy normalny człowiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deader,

wg lekarza podniesienie dawki na 40mg moze dac lepszy efekt p/depresyjny czy chodzi o dzialanie na OCD w tej dawce?

Wg lekarza nie ma przeciwwskazań przeciwko wejściu na wyższą dawkę w przypadku nasilenia się objawów depresji, ale zostawiam to sobie jako furtkę awaryjną jeśli kiedyś (odpukać) się coś faktycznie pogorszy, bo obecnie nawet jak przytrafi mi się cały tydzień w którym mam ochotę mordować wszystkich dookoła to wiem że mi przejdzie po tygodniu i że każdy tak miewa czasem. Tak więc w sumie faktycznie chodzi o lepszy efekt p/d ALE przy mocniejszych objawach, bo aktualnie - jestem zadowolony i z dawek i z efektów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak u Was z alkoholem podczas zażywania fluoksetyny? Pijecie coś?

Nie, praktycznie nie. Ale nie z obawy przed interakcjami, po prostu... Jakoś przeszła mi całkowicie potrzeba alkoholizacji :P Naprawdę od święta wypijam jakieś piwko z kumplem, a tak to "sucho", nawet win nie zdarza mi się pijać a swego czasu lubiłem wieczorem przed snem strzelić sobie kielicha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o poczatkowe dzialanie to jeszcze takiego dziadostwa nie lykalem :pirate:

Po tygodniu napady paniki ktorych od lat nie mialem,nawet Wellbutrin tak nie dzialal poczatkowo

 

-- 02 kwi 2014, 19:17 --

 

o co chodzi z tym lekiem? niby taki słaby i długo się musi rozkręcać a daje takie stany lękowe ze szok :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×