Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

w wieku nastoletnim miałem jazdy hipochondryczne, zawsze sobie wyszukałem co mogłoby być chorobą i męczyłem się... potem samo minęło, ale częściowo zostało do dziś.

 

ma to związek z istniejącym do dziś i bardzo silnym lękiem przed wizytami u lekarza. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo - zawsze jestem u lekarza mega zesrtesowana! Zawsze mam wysokie cisnienie (mimo, ze na codzien bardzo niskie). Nawet jak ide np. do psychiatry tylko po recepte, to tez, - nie moge o niczym myslec od rana, serce wali itd. A jak wychodze stamtad to nagle czuje sie super!!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ellwe.. moja ciocia byla miesiac temu u gin.... mowi jej babka ze ma 3 cm miesniaka na macicy i 6 cm torbiel NA LEWYM...i usuwac laparoskopowo albo najlpeiej ze kolo 50tki o wywalic wszystko...

Poszla do specjalistki jednej zlepszych w woj.... baba mowi ze nic nie ma poza miesniakiem ( byla wczoraj)

dzisaj na USG brzucha mowi jej radiolog ze ma torbiel na PRAWYM jajniku 3 cm haha

 

 

 

DIL ŁYF YT :P i co kobieta ma zrobic ? 3 rozne wersje :D... nic tylko sie wyciac bo uj wje o co chodzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

księżniczka, ja mam dwie rozne tzn. ginekolozka pol roku temu powiedziala ze laparo, pozniej inny ze nie trzeba i tabsy a tera tan ze chyba tak ale to badanie zrobic i badz tu kur.a madry a im sie ywdaje ze tylko racjonalne osobniki do nich przychodza;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialam 10 lat temu usuwana cyste z prawego jajnika ktora miala 7 cm wykryta calkiem przypadkiem...bo nie mialam zadnych dolegliwosci i zamiast laparoskopowo bo mialam ja na prawym jajniku to cieli mi przez caly brzuch zeby sobie na lewy jajnik tez popatrzyc rzeznicy !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa niby jest ale gin napisal ze marker na nia nie wskazuje. To po jaki chooj przepraszam sie tym badaniem stresowalam. teoretycznie zawsze robia przed laparo ale po co to nie wiem do tej pory. Nawet ,,najmadrzejszy" wujek google nie potrafi jednoznacnie odpowiedziec na to pytanie? Z USg twierdza ze tak bo tak wyglada ale ten marker powinien byc przy endo podwyzszony. Chociaz jakby byl podwyzszony to bym pewnie sikala ze mam laka jajnika. Ale przy nim tez nie zawsze musi byc podwyzszony. Wiec kolejny dzis raz pytam kurna gdzie tu logika:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ellwe, a co powiesz na to jak gin Ci robi usg i powie Ci a jajnik miala pani usuwany? a wiem ze nie mialam a on nagle nie widzi prawego jajnika a wiem ze go mam na 100% to smiechu warci Ci nasi lekarze...az boje sie takich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kn24, ja mam od roku torbiel ,,endometrialna" bo nie wiem do konca czy to endo, czynnosciowa czy inne dziadostwo i nagle gin na 4 chyba wizycie chyba mowi ,,Nie ma, zniknela!" a po tygodniu inny mowi ze jest...Tak ku..a schowala sie i nagle mowi a kuku schowalam sie! dodam ze jest caly czas taka sama i ma sie dobrze. Mi juz tez brakuje slow i jestem przez to mega skolowana:/ Cyrk na kolkach normalnie. No kurna jako mozna nie widziec oczywistych rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi znajoma opowiadala jak miala torbiel na janiku i poszla na USG, i babka tam podala rozmiary jajnikow itd. no i koniec badania. A znajoma pyta - a toribel? A ona - jaka torbiel? I dopiero jak znajoma powiedizala, ze ma stweirdzona torbiel na jajniku, to ta jeszcze raz spojrzala i jednak znalazla.... no szkoda slow po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kiedyś lekarz zobaczył mięśniaka i torbiel na prawym jajniku, drugi tylko torbiel i nie mógł znaleźć drugiego jajnika, trzeci nie widział mięśniaka a torbiele na obu jajnikach. Standard. Trzeba po prostu się trochę naszukać żeby znaleźć sensownego specjalistę. Jak w każdej dziedzinie.. jeden lepiej układa płytki w łazience inny jest partaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny :)

 

Mi za to lekarz radiolog kiedyś robił usg i stwierdził, że torbiel na jajniku, już nie pamiętam, ile cm, ale cykorek był :( a potem z tym wynikiem cała zesrana idę do gina a ten mi mówi, że ten radio jakiś niedouczony, bo to ciałko żółte - i bądź tu mądry ;/

 

Jaki planning na dziś?? :D

 

Żebym nie myślała o tym całym gównie biorę się za prezentację na licencjat i sprzątanie całego domu :D

 

Miłego dzionka Dziewuszki :*:* :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! :)

Ja to nie wiem co dzis robic... dobijaja mnie te problemy z oczami. Jakos tak mam wrazenie, ze caly czas dziwnie widze, ze mnie rażą jasne rzeczy i ze tak nie moge skupic wzroku. Nie wiem, przed kompem jak siedze to jest ok :) I oczywiscie wkrecam się, ze bedzie tylko gorzej, ze w ogole oślepne, i ze to na bank jakis neurologiczny objaw (no bo ostrosc wzroku mam ok - tzn. z okularami).

 

I juz wkurrrr się od rana, bo normalnie ludzie sobie wstaja, szykuja się, idą coś robią, a ja od rana juz sie boje, do sklepu musze isc, ale az nie chce mi sie wychodzic na zewnatrz. A ja nawet nie wiem od czego to dziadostwo, czy jakas choroba czy od nerwicy czy co. I takie zycie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEJ KOCHANI

 

ja 14late temu miala cyste na jajniku o wym 38na24 co wy na to????mala nie??nie bolal mnie brzuch i okresy mialam regularne!!!!zajebis.....usg brzucha nic nie pokazalo bo wszystko bylo w wodzie!!!!dopiero tomograf...Dzieki Bogu zyje a bylo zle....(((:nerki bylo w wodzie czucia nie mialam....a wiecie jakie mialam ob 150!!!!!a teraz mam i sram!!:)

 

nerw czuje to samo co ty....ludzie wstaja radosni...maja plany...a ja...no musze miec plan i wyjsc bo synus ale najchetniej bym lezala....tj jest straszne!!!!!

 

aga spokojnie z tymi porzadkami bo rodzic zaczniesz kochana;)))

 

ellwe nie przejmuj sie gdyby bylo cos nie tak powiedzial by ci ginekol....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hania33, hej! No ja juz sama nie wiem.. z jednej strony tez zawsze jak w nerwach bylam to gorzej odbieralam światlo i jasnosc. A z drugiej to sie czuje troche tak jak podczas migreny. Nawet ciezko to opisac tak naprawde, ale takie mam wrazenie, ze cos jest nie tak, jakas nadwrazliwosc wystepuje. A skoro podobne jak w migrenie, to kurde moze cos mam jednak z tym mozgiem nie tak :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez lekkie bóle, wlasnie dlatego kawe walnelam - bo podobno na migreny dobra :)

 

Poszlam do sklepu, wrocilam... i czuje sie taka oslabiona i zmeczona, ze nie wiem. Ale nie wiem, moze to trcohe efekt tego, ze wczoraj robilam pompki (damskie co prawda i nie za duzo), ale moze takie zakwasy troche i zmeczenie od tego.

 

-- 22 mar 2014, 17:07 --

 

... no albo rak jakis czy cos :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×