Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nienawidze siebie mam 23 lata a od roku czasu stałam sie poprostu wrakiem człowieka...

Zaczeło sie niewinnie od wmawiania son=bie chorób było SM, kardiomiopatia serca, a terz SLA..w tym ze ta osatnia jest pewna.. sama stworzyłam siobie to piekło.. nie leczyłam sie z nerwicy, depresji itd i zafundowałam sobie chorobe która powoli odbiera mi sprawnosc fizyczna..

Mam pytanie czy wy zachorowaliscie na powazne choroby przez stres, depresje, oraz zła diete itd...

Dodam ze na to wszystko zapaliłam trwake która wywołała u mnie zatrucie...i chorobe.. nienawidze swojego ciała które wyglada jak flak.. mam mysli samobojcze ale najpierw pozałatwiam sprawy...

Czy ktos jest z czestochowy???

 

-- 23 mar 2014, 10:04 --

 

witaj,,,,

mam pytanie czy ty tez mysłalas ze jestes chora na SLA???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aneczkaaa nie jestes sama spokojnie poczytaj nasze posty i zobacz co sie z nami dzieje....ile chorob przerabiamy!!!masz 23lata jestes mloda dziewucha potrzebujesz pomocy idz do psychologa albo psychiatry......nie poddawaj sie.....!!!

 

a wy jak kobity moje co taki tu spokoj?????zyjecie??

 

aga nie rodzisz po tych wcz porzadkach??

 

milego dnia kochane

 

u mnie jazda trzustkowo-jelitowa....((((((((((((:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad rok temu lekarz w przychodni stwierdził nerwice.Zrobil mi dwa razy ekg bo miałam wysoki puls i cisnienie,ale ogólnie wyszło ok.Jakoś sobie radzilam przez ten czas z atakami(puls 120, wysokie cisnienie),aż do czasu, kiedy w ciagu ostatnich czterech miesięcy miałam dwa mega ataki.Puls 140,wysokie cisnienie itd.Do tego codziennie mam dodatkowe skurcze serca.Postanowiłam iść z tym prywatnie(na fundusz rok czekania) do kardiologa,który jest też ordynatorem kardiologii w miejscowym szpitalu.Powiedzialm jak sie sprawa ma.Zmierzył mi cisnienie i osluchał(oczywiście wzrosło razem z pulsem od mega stresu przy czekaniu).Powiedział,że to wszystko emocjonalne(czyli to co stwierdził lekarz w przychodni i neurolog).Kazał zrobić sobie TSH(które rok wcześniej robiłam i było ok) i jonogram.Przepisał Metocard najmniejsza dawkę na zmniejszenie pulsu i magnez i kazał przyjść za miesiąc z wynikami.Po moich pytaniach czy nic mi nie jest,czy nie zejdę na zawał,bo w mojej rodzinie sami zawałowcy,że boje się tych mega ataków,powiedział ze zawał mi nie grozi prze najbliższe 30 lat,że wszystko ok,że te ataki nie są groźne.

Kurczę cały czas sie martwię,czy rzeczywiście wszystko ok.Nie zlecił EKG ani echa serca, tylko z samego odsłuchania stwierdził,ze wszystko ok.nie wiem co robić.Czy szukać nowego kardiologa? A moze zrobię sobie echo na własna rękę.

 

 

Mam jeszcze przepisany Mozarin przez neurolog, bo ona mnie leczy ,ale jeszcze nie brałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewuchy :D

 

marta80, nie nie rodzę...a tak na to czekam :) Dzisiaj złożyłam kołyskę dla bobaska i prawie się wzruszylam :D a skąd ta jazda na jelitkach??

 

aneczkaaaa, ja sobie wmawiam nowotwory wszystkiego, umieram kilka razy na miesiąc, często nie widzę sensu w dalszym życiu... To jest moja główna przypadłość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pimpek82, takie dodatkowe skurcze moga byc bardzo czesto od niedoborow magnezu bo ja tak mam jak sie czlowiek stresuje to magnez momentalnie tracimy a badanie taki z krwi poziomu magnezu nie pokazuje jego zawartosci w tkankach wiec bierz koniecznie magnez i metocard ja tez biore :) ewentualnie przebadaj tarczyce bo czasem takie rzeczy moga byc od chorej tarczycy a jesli chodzi o serducho to mysle ze skoro kardiolog osluchal i nic zlego nie uslyszal to jest w porzadku poza tym mialas wczesniej ekg i wyszlo w porzadku ewentualnie jesli sie niepokoisz to w przychodni od reki moze Twoj rodzinny zrobic Ci ekg a jesli sie uspokoisz to idz prywatnie na ECHO serca ale mysle ze serducho masz zdrowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aga pamietam jak tez wszystko szykowalam dla synka....fajne chwile;)))

 

skad moja jazda....?hmm ok 7lat temu cierpialam na IBS czyli jelito drazliwe....a teraz mam stluszczona watrobe...tzw.niealkoholowe stluszcz.watroby..czesto mam klucia pod prawym zebrem..a ostatnio doszly pod lewym((;i juz jazda ze to trzustka(:

a w ciagu osttanich 6macy mialam 5raz usg j.brzusznej..3razy w pl i 2 razy tutaj w angli...i oprocz stluscz watrob nic nie ma...a ja lek...ze ze jak trzustka to juz po mnie..(((:

 

jakie nowotwory przerabialas??jak dlugo z tym walczysz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marta80, ja przerobiłam nowotwory piersi, jelit, trzustki, mózgu, węzłów chłonnych.... Teraz jestem na etapie kości i mięśni :(

A walczę z tym ponad półtora roku od śmierci ojca, też na raka... I nie mogę się wyzbyć tych głupich myśli.. :(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aga ale mialas jakies objawy ze podejrzewalas np.trzustki lub wezlow?

 

a masz tak nieraz albo wy kobity ze jaks sie skupiacie na jakim organie to on was boli klucje czujecie dyskomfort i wszystkie objawy wam sie zgadzaja...?

ja 3mace mialam codzinnie bol glowy w potylicy....dzien w dzien...i dziwne bo po rezonanasie przestala bolec:)

hmmm??

 

-- 23 mar 2014, 13:08 --

 

aga a poztym w ciazy masz non top jakies badania typu krew...i wszystko jest ok??jakby bylo cos nie tak odrazu by ci powiedzieli...wiec spokojnie kochana....i zycze ci z calego serca zeby ta mala kruszynka odmienila cala twoje zycie....i uwolnila cie od lekow.....bo sama mam dziecko i wiem ze ono tez cierpi bo nie jestem w 100% dla niego taka jaka powinnam(((:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marta80, ja mialam kiedys tak, ze przez 2 tygdnie mialam mega kołatania serca. Nie takie raz na jakis czas, tylko wrecz w kazdej minucie mialam podwojne uderzenia albo zatrzymania, w nocy tez. W ogole mi nie przechodzilo. Ale... raz szlam po chodniku i nie zauwazylam sciany, uderzyam sie w glowe - i wtedy juz byl strach , ze guza jakiegos mam, ze cos z mozgiem itd. No i kołatania przeszly nagle jak reką odjał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marta80, trzustkę podejrzewalam, cbo usłyszałam, że to dziedziczne... Węzeł chłonny jeden miałam twardy i powiększony, ale zrobiłm usg i lekarz powiedział, że "taka jego uroda". Teraz kości i mięśnie, bo lubią mnie pobolewa piszczele i łydki... A co do skóry to mam jakąś małą krostkę, która nie znika od roku i idę z nią 2 kwietnia do derma.. I zobaczymy co powie.

 

Co do badań krwi lekarz mówi, że jak na ciążę to mam je bardzo dobre, ale wiesz jak to z nowotworami..nie zawsze we krwi to wyjdzie :(

 

Wiem, że często te bóle, o których wspomniałam pojawiają się tylko, jak o nich pomyśle, no ale wiemy jak działa nerwica i w ogóle wkurza mnie już ta moja głowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aneczkaaaa,

zaluje ze nie przypisuje sobie raków i guzów.

 

uwierz nie chcialabys...to juz nawet nie chodzi o rodzaj choroby ale o paralizujace uczucie strachu ktore sie pojawia na sama mysl o tym ze jestesmy chorzy lub moglibysmy byc. Ja w tej chwili czuje, ze stoje w miejscu.

 

-- 23 mar 2014, 16:26 --

 

Juz nawet benzo mi nie pomaga. Siedze pisze posta i czuje jakbym miala sie zaraz udusic :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, ale z tymi kołataniami (skurcze dodatkowe) bywa różnie. Niby są od głowy, ale EKG warto zrobić (oczywiście wtedy, gdy się ma atak), żeby je uchwycić i żeby lekarz mógł sobie je obejrzeć.

 

Ja niby mam takie quasi na tle nerwicowym, ale w EKG mi wyszły i betablokery plus hydroksyzynę dostałam. Więc jednak.

 

A co do wkręcania sobie:

 

ja w każdych bólach brzucha upatruję raków, torbieli itp. Nawet jak USG nic nie wykaże to ja i tak się boję. Kłuło mnie już dosłownie wszędzie, z prawej, z lewej, u dołu i pod żebrami :)

 

Kilka dni temu przy tym przeskoku pogody miałam bóle głowy i byłam senna - oczywiście umierałam ze strachu, że to poczatek jakiejś bardzo poważnej choroby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aneczkaaaa, po pierwsze, czy diagnozę SLA juz masz czy sama ją sobie postawilas i pasują Ci objawy?

Po drugie, jesteś jeszcze bardzo młoda i wszystko przed Toba. Ratuj się.

Jeśli masz podejrzenia, ze z Toba coś nie tak - skontaktuj się z lekarzem.

Niezależnie od tego - w Twoim stanie chyba nie obędzie się bez pomocy psychiatry, może psychoterapeuty. Masz możliwość gdzieś zgłosić się z tymi problemami?

 

-- 23 mar 2014, 19:20 --

 

Aha, jeszcze jedno - nie czytaj i nie dopasowuj sobie objawów. Ja jestem klasyczna ofiarą nadmiernego czytania Internetu i zainteresowań tematyka medyczną. Juz nie czytam, niestety, mam dobrą pamięć i czasami przypominam sobie coś, co kiedyś przeczytałam. Kiedys, kiedy nie przeczytałam jeszcze tylu rzeczy byłam o wiele szczęśliwsza, a mój stan zdrowia niczym się nie różnił od obecnego. Generalnie lepiej wiedzieć mniej - wtedy jeśli rzeczywiście coś nas zaniepokoi, to będzie wyraźny, realny objaw a nie jakieś urojenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×