Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Ja uwielbiam seriale medyczne :)

 

Kurde a mnie cos ostatnio zeby bolą ale tak dziwnie, bo tak nie jakby konkretny jakis tylko tak cala strona, raz z lewej, czasem z prawej... tak jakby korzenie bolaly - dziwne :( Juz sie boje, bo w sumie mam 8-emki do wyrwania, a wiadomo jak to jest, to zabieg taki powazniejszy, i znieczulenia sie boje i wszystkiego ;(

 

Na oczy lewdo patrze, jakos mnie pieką, bolą, tez sie boje ze oslepne w koncu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kocham seriale medyczne, choć potem bardziej się przejmuję, że coś mi jest ;p Wczoraj w "na dobre i na złe" była twardzina układowa, ojeju xD

Wróciłam do domu i mnie jakoś muli. Ale to chyba zmęczenie... Znaczy jakby mi się w głowie kręciło, nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co... obawiam sie, ze bede musiala jednak sie zbadac pod kątem boleriozy. Juz kiedys to podejrzewalam ale potem porzucilam tą chorobe.

Ale tak co jakis czas, przez kilka dni w miesiacu mam czesto oslabienie, i nie wiedzialam z czym to wiazac, a tu nagle dzisiaj czytam....

- ze w borelioze, objawy sie nasilaja co 4 tygodnie (ze wzgledu na cykl bakterii), jak wroce do domu to spojrze na kalendarz ale pasuje jak ulał :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwa, więc zrób badania, co Ci szkodzi ;) Będziesz pewna. Też ją u siebie podejrzewałam, ale jak, skoro nie miałam kleszcza. Ale podobno meszki też ją przenoszą, a to mnie ugryzło teraz w lecie i mi cała noga spuchła ;c Więc kto wie?

 

Boli mnie dziś podbrzusze i dół pleców. Może owulacja...

Miałam wykład o endometriozie i chyba ją w małym stopniu mam, znaczy tak myślę, bo bóle i biegunki przy okresie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwa, teraz to mnie zbilas z tropu i szczerze powiem troche zmartwilas, bo ja mam swoje dolegliwosci bolowe i miesniowo-stawowe i inne tak raz na miesiac, dwa...hmm

 

Lisa_, ja mam podejrzenie endometriozy, mam trobiel na jajniku, plamienia przed i po miesiaczce silne bole brzucha i kilka innych.

 

I teraz uwaga: udalo mi sie wlezc na wyniki badan z laboratorium tego markera o ktorym wam mowilam i moj wynik Ca-125 wynosi 9!!!! Czyli jest w normie. No i nie wiem co teraz myslec. tzn ciesze sie. Ale gdzies mi sie tam placze, ze moze sie pomylili? Ale nie glupia jestem i sobie wmawiam :silence:

 

Wysylam zaraz maila do gina i zapytam sie jak to sie ma do endo. Bo kurde wedlug lekarzy moja torbiel jest endometrialna. Tylko nie wiem czy z takim wynikiem mozna rzeczywiscie ja podejrzewac??? :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez kleszca nie mialam niby, albo o tym nie wiem.

 

Ellwe, ja wlasnie tez mam bole stawow ale tego nie monitorowalam, myslalam ze glownie od pogody. A te oslabiebia meczyly mnie tak co miesiac i myslalam ze moze po okresie trace zelazo czy cos i dlatego trwa pare dni zanim dojde do siebie. Ale ostatnio czulam sie tak nawet przed, wiec juz mi nie pasuje. Kurde no :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ellwe, kochana, nie ma markera, który jednoznacznie potwierdza endometriozę, wyniki mogą być różne, bo po prostu endometrioza jest tak nietypową chorobą, że nie posiada typowego markera : )

 

Siedzę i myślę o tej boreliozie teraz, grr..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwa, aga9115, dziekuje dziewczyny:) Przynajmniej jedna rzecz sobie z lba sciagnelam. :roll:

 

Lisa_, no wlasnie wiem. Podobno wyniki moga byc rozne. Albo troche podwyzszone albo w normie. To w jakim celu w takim razie lekarze kaza robic ten marker przed laparo?

 

Oj wiem, ze endo to podstepny stwor:(

 

-- 20 mar 2014, 20:52 --

 

Lisa_, a ty studiujesz medycyne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ellwe, Ogólnie są dwa markery... Z jednym jest tak, że jak jest, to mogą być to różne choroby, jak go nie ma, to na pewno nie ma endo. A drugi jest niepewny. Niestety, nie słuchałam dokładnie, który jest który ;p Wybacz :)

Nie studiuję medycyny, tylko dietetykę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratki Ellwe :D

 

Dziewczyny , co do bolerki... ja z racji studiow biegam nontoper po krzakach.... raz kleszcza znalzlam pod kolanem ale nie wbitego... poprostu strzepnelam bo "brudne cos bylo" patrze pod pznokciem a to ma nozki :D! ale wbite na bank nie bylo, stawy mi chrupia, kolanowe , jeden lokiec i jeden bark :D... ale czy to zaraz bolerioza...:P?

Mowie, mialam kumpla, co mial pol roku ten rumien od kleszcza :P i nie cierpi na nic xD

 

-- 20 mar 2014, 20:22 --

 

http://borelioza-przyczyny.pl/pomagamy-leczyc-borelioze?gclid=CIKB9bjqob0CFazHtAodYQIARQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kochane usg jamy brzusznej ok;))dzieki Bogu ufff....tzn mam niealkoholowe stluszczenie watroby,,,,a wiec dietka i zero alkoholu;))

wyslali tez list do szpiatala w zwiazku z moimi PCOS bede czekac az mnie wezwa na spotkanie...

 

widze ze temat bolerki dzisiaj..ja sie badalam bo tez podejrzewalam....ale ok..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to tez sie zastanawialam czy czegos z wątroba nie mam :) bo juz od wielu miesiecy, jak cos wypilam troche alkoholu (nawet niewielkie ilosci) to strasznie sie meczylam, jakbym wypila nie wiadomo ile. Moze tez cos z watroba nie tak, nie przerabia alkoholu i dochodzi do zatrucia jakiegos...

 

No a dzisiaj bolerka króluje :))) U nas to chociaz nigdy nudno nie jest, nie dziewczyny? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie coś podbrzusze kłuje, nie wiem, może to dni płodne ale jakoś tak dziwnie, aż się zestrachałam. Znając życie za niedługo odwiedzę gina żeby sprawdzić co nie co ;) Dzidziusia wykluczam bo nie było sposobności ale raczek nieboraczek całkiem możliwy, brrr..... :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje specjalistki a mzoe znacie jakies dobre ziolka aby usprawnic prace watroby i trzustki ha??

 

Martuś, nie mam pojęcia, wybierz się do ziołowego, Pani Zielarka zapewne doradzi Ci bezbłednie co sobie zakupić ażeby zacna trzustka i wątróbka zaczęły pracować bez zarzutu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie napierdalaja dzisaj wszystkie miesnie, plecy, rece najgorzej! NIE MOGE W LOKCIACH ZGINAC, I SZyja i barki :((( masakra jakas, i mi ta syzja tak trzeszczy... pewnie kuźwa strosc anie bolerioza :D... teoretycnie 30% kleszczy przenosi bolerioze..... i to ze cie ugryzie akurat ten to i tak szansa 50/50 ze ja sie dostanie.... ja nie mialam nigdy kleszcza, poza tmy strzepnietym znogi, ale nie ugryzl... nawet chyba zdehcniety byl xD.... rumienia tym bardziej..... a skoro wbitego kleszcza nie mialam, to chyba tak jakbym zaszla w ciaze przez "zanieczyszczona" wode w basenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:**************** hey Kochani

 

 

Ranek dramat , ale nic to zaciskam zeby i biore ta sertre znow.

 

Tylko zjem sniadanie na ktore nie mam ochoty.

 

Slonce piekne .

Jak mi sie nie poprawi po tym leku to juz nie wiem . :hide: :hide: Nie mam wtedy juz na siebie pomyslu.

 

Wczoraj u sasiadki czulam sie dobrze , nie mialam ani dola ani lęku , smialam sie ze u niej zamieszkam :D tylko ktoby chcial taka marude ????? u siebie goscic :D

 

-- 21 mar 2014, 10:12 --

 

scarlett33, esseliv moze? To jest dobre na wartobe a na trzustke sa dobre jej enzymy neopankratinum , mialam to zapisane bo kiedys mialam po braniu lekow na endo po operacji jakies zle wyniki enzymow trzustkowych i to dostalam a mozna to kupic i bez recepty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejjjjj :papa:

 

platek rozy dzieki kochana poszukam tych rzeczy o ktorych piszesz....a te enzymy bez recepty mowisz??zajdam te osropest palmisty jets super na watrobe...

 

ja tez ranek kiepski jak zawsze nic nowego(((:

macie tak ze np ktos przychodzi albo wy do kogos ludzie sie ciesza wy niby tez;)a w glowie jazda.....jezu chora jezu....itd

 

swedzenie biegunka i juz mam jazda z trzustka((:a wcz odebralam usg brzusia ze wszystko ok,..no i ja jestem normalna!!!!!!!?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to tez sie zastanawialam czy czegos z wątroba nie mam :) bo juz od wielu miesiecy, jak cos wypilam troche alkoholu (nawet niewielkie ilosci) to strasznie sie meczylam, jakbym wypila nie wiadomo ile. Moze tez cos z watroba nie tak, nie przerabia alkoholu i dochodzi do zatrucia jakiegos...

 

No a dzisiaj bolerka króluje :))) U nas to chociaz nigdy nudno nie jest, nie dziewczyny? :P

 

Ojejku ja też to mam, ale nie podejrzewałam nigdy wątroby. Kilka miesięcy temu robiłam próby i wyszły ok. Czytałam natomiast, że borelioza daje taki objaw.. po wypiciu troszeczkę człowiek się czuje jakby pół litra trzepnął.

 

-- 21 mar 2014, 12:51 --

 

Co do chorób odkleszczowych.

 

Mój pies ma babeszjozę. Zaczęło się przedwczoraj.. prawie w ogóle nie mogła chodzić. Jak tak na nią popatrzyłam jak jej się nogi plączą od razu widziałam siebie i już planuję kiedy pójdę na western blot. W każdym razie leczenie trwa 3 dni, diagnoza 5 minut.. zbadali na miejscu krew, brzuch i węzły chłonne.. jakby ludzi też nie mogli tak szybko diagnozować i leczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×