Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego wbrew pozorom najlepiej jak lekarz Ci zapisze na recepcie oryginał albo najdroższy z zamienników, bo wtedy możesz sobie zażyczyć każdy zamiennik. Albo jak napisze nazwę międzynarodową- sertralina. A jak wypisze Ci zamiennik ze średniej półki- to zgodnie z ustawą mogą Ci dać tylko tańsze, a droższych już nie. Faktycznie parodia. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dream*,

akurat na pomocnicze w sertralinie?tyle leków brałem i tylko tu tak mam

pisze ze jak jest reakcja alergiczna na lek to jest wysypka i ze trzeba lek odstawic, ale nie chciałbym tego robic bo nie mam juz za duzego wyboru, zostanie mi tylko fluoksetyna i ewentualnie wenlafaksyna

 

-- 17 sty 2014, 23:04 --

 

lekarz Ci dał ten zamiennik czy sama wybralaś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dream*,

akurat na pomocnicze w sertralinie?tyle leków brałem i tylko tu tak mam

pisze ze jak jest reakcja alergiczna na lek to jest wysypka i ze trzeba lek odstawic, ale nie chciałbym tego robic bo nie mam juz za duzego wyboru, zostanie mi tylko fluoksetyna i ewentualnie wenlafaksyna

a jak silna wysypka i jak długo się utrzymuje? jaką dawkę miałeś?

Ja na początku brania też miałam lekką wysypkę na dekolcie i ramionach.

 

 

lekarz Ci dał ten zamiennik czy sama wybralaś?

 

tak, lekarz.

 

zmniejszyłam dawkę ze 100 do 75mg... minęło zmęczenie i uczucie ciężkości, wróciła energia ale i spanie po 4h...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę setaloft i przesiadłem się z sertralina KRKA. Wydaje mi się, że setaloft działa mocniej, ten generyk KRKA był jakiś słaby. Actavis ma jednak dobre generyki.

 

PS. Doczytałem, że asentrę robi KRKA :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak silna wysypka i jak długo się utrzymuje? jaką dawkę miałeś?

Ja na początku brania też miałam lekką wysypkę na dekolcie i ramionach.

narazie jest niewielka ale dawka też niewielka, bo tylko 25mg

zmniejszyłam dawkę ze 100 do 75mg... minęło zmęczenie i uczucie ciężkości, wróciła energia ale i spanie po 4h...

na 75 mg masz więcej energii niz na 100?a na 50?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wbrew pozorom najlepiej jak lekarz Ci zapisze na recepcie oryginał albo najdroższy z zamienników, bo wtedy możesz sobie zażyczyć każdy zamiennik. Albo jak napisze nazwę międzynarodową- sertralina. A jak wypisze Ci zamiennik ze średniej półki- to zgodnie z ustawą mogą Ci dać tylko tańsze, a droższych już nie. Faktycznie parodia. ;)

Wiem z pewnego źródła, że jakieś dwa lata temu Ministerstwo Zdrowia miało pomysł, że lekarz nie będzie mógł pisać na recepcie handlowej nazwy leku, a jedynie nazwę chemiczną, nawet w lekach złożonych. To dopiero paranoja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak silna wysypka i jak długo się utrzymuje? jaką dawkę miałeś?

Ja na początku brania też miałam lekką wysypkę na dekolcie i ramionach.

narazie jest niewielka ale dawka też niewielka, bo tylko 25mg

 

hm, może Ci przejdzie, mi po jakiś 2ch tyg przeszło. Ogólnie nie odstawiłam leku bo wiesz, myslalam, że to coś hormonalnego, bo pojawiło mi się pare krostek na dekolcie i ramionach.

 

-- 18 sty 2014, 23:34 --

 

zmniejszyłam dawkę ze 100 do 75mg... minęło zmęczenie i uczucie ciężkości, wróciła energia ale i spanie po 4h...

na 75 mg masz więcej energii niz na 100?a na 50?

 

na 25 i 50 mialam b. dużo energii i czułam poprawe nastroju a wlasciwie wyrownanie emocji :)

na 100 czułam zupełną obojętność wobec negatywnych emocji (co było bardziej na plus w porownaniu z mniejszymi dawkami) ale miałam straszne skoki energetyczne, czasami były takie chwile ze czułam sie praktycznie bezwładna, miałam ciezkie nogi i rece i głowe, no i spałam w dzień bardzo dużo :) Ale już Ci o tym pisałam przecież :>

Na mniejszych dawkach miałam wiecej energii ale możliwe, że to jest zwiazane z tym, że ja po prostu bardzo silnie reaguje na wszystkie zmiany chemiczne zachodzące w moim organiźmie i dawka 100 juz byla za duża.

 

-- 18 sty 2014, 23:35 --

 

Asertin 50.

Narazie przez tydzień 25.

 

Ciekawe co będzie.

:bezradny:

 

będzie dobrze :) Musi być! :)

dawaj znać jak się czujesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dream*, Wiem ,że nie będzie dobrze ale miło że mnie pocieszasz ;)

Te leki są tylko po to by jakoś żyć. Nie zdziałają cudów...

Tyle już było prób. Nic nie pomaga wystarczająco :?

Nadal te same objawy..

Mam nadzieję że problemem nie będzie to,że nie mam wystarczającej ilości tabletek na uspokojenie?

Znacznie przegiełam już z dawkowaniem . One też nic nie dają .

100 mg hydro jednorazowo, a ja nadal na chodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dream*,

właściwie już przeszła ta wysypka, nie wiem czy to na stałe, mam nadzieje, bo sertralina to najlepszy SSRI (przynajmniej dla mnie) i nie chciałbym jej zmieniać znów z powodu nietolerancji jak kiedyś,co do obojętności to ja tak się ciągle czułem na połówce paroksetyny

 

-- 19 sty 2014, 00:38 --

 

Te leki są tylko po to by jakoś żyć. Nie zdziałają cudów...

u mnie sertralina kiedyś zdziałała cuda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, Naprawdę? Jaki był stan przed a jaki po? ( Jeśli mogę zapytać.. )

Nie wykluczam tej substancji. Wiem jednak że nic nie jest w stanie mi pomóc.

Muszę nabrać sił by samej sobie ze wszystkim poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steviear,

miałem przed nią kilka leków, efekt był słaby albo w ogole, ten lek wyeliminował mi wszystkie objawy depresyjne, samopoczucie, stany lękowe, straszną nieśmiałość przed ludźmi, brak energii, brak motywacji, wszystko, zadziałał na wszystko

zmienił moje samopoczucie i podejście do wszystkiego w ten sposób, że to co wcześniej wydawało się nie do rozwiązanie, sytuacje z których nie było wyjścia nagle stały się rozwiązywalne jak za dotknięciem czarodziejskiej różdzki, czułem radość z każdej rzeczy, wszsytko z czasem zaczęło się układać tak jak tego chciałem i wszystko przychodziło z łatwością, bez niepotrzebnych nerwów, bez czarnych myśli ze sobie z czymś nie poradzę, wszystko co sobie zaplanowałem byłem w stanie zrealizować, po prostu lek dla mnie był GENIALNY

 

-- 19 sty 2014, 00:51 --

 

nie uzyskałem już czegoś takiego później po żadnym innym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, :shock:

To naprawdę super ;)

A teraz już odstawiłeś?

A i jeszcze pytanie.. Bo pamiętam że na Esci .. podobno podobna grupa.- nie mogłam spać

A jak u Ciebie wyglądał sen na tym leku?

Dzięki za odpowiedź :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steviear,

nie odstawiłem, biorę go drugi raz, pierwszy raz brałem kilka lat temu, niestety po ok pół roku zaczął wywoływać bardzo uciążliwe skutki uboczne, nie wiadomo za bardzo dlaczego po takim czasie, coś takiego jest rzadkością

na początku każdy SSRI moze dawać bezsenność, nie pamiętam już jak mi się po tym spało, jakby były z tym jakieś problemy na pewno bym pamiętał

to naprawdę jest bardzo dobry lek

 

-- 19 sty 2014, 01:01 --

 

teraz go biorę dodatkowo z odpowiednią dawką kwasów Omega 3, są badania które potwierdzają, ze taki dodatek zmniejsza skutki uboczne po SSRI, więc mam nadzieje ze tym razem nie będe musiał go odstawiać z tego powodu przedwcześnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po czym nie mogłaś spać po miesiącu?

nagle pojawiły się stany podgorączkowe, wysypka, bóle stawów, senność,tachykardia, totalne otumanienie połączone z bardzo silnym uczuciem osłabienia, tak jakby objawy przedawkowania, mase czasu straciłem zanim doszedłem ze to od leku, bo nie przypuszczałem ze lek który tak bardzo pomógł mógł nagle tak zacząć działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×