Skocz do zawartości
Nerwica.com

OLANZAPINA (Anzorin, Egolanza, Olanzapina Mylan/ STADA/ Apoex/ Bluefish/ Lekam/ +pharma, Olanzaran, Olanzin, Olazax, Olazax Disperzi, Olpinat, Olzapin, Ranofren, Zalasta, Zolafren, Zolafren-Swift, Zolaxa, Zolaxa Rapid, Zopridoxin)


Wera

Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

85 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      55
    • Nie
      13
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

amelia83, a masz też zwiększony apetyt na 2,5? aktualnie tyle biorę, a i tak ledwo rano się wywlokę z łóżka, później jest okej

i apetyt trochę zaczyna wracać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wykupuję najtańsze odpowiedniki, mam Ranofren

 

to zazdroszczę, że się wyśpisz, jak ja mam zamułę to potrafię nawet 12 godzin spać i być senna

 

teraz zasypiam między 24 a 1 i wstaję, bo muszę przed 9 albo wcześniej i ledwo się wyrabiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CórkaNocy, na początku mojej przygody z olka tez spałam długo i rano by lam nieprzytomna ale wyregulowało się z czasem :yeah:;)

 

-- 13 sty 2014, 21:45 --

 

mam pytanie do osób, które odstawiły olanzapinę i przytyły po niej

po jakim czasie zauważyliście chudnięcie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ups, coś przestaje mnie usypiać ta mikrodawka olanzapiny

apetyt zwiększony jest, ale po mirtazapinie był on kilka razy większy, ale daję radę :P

w dzień już nie muli w ogóle, więc tu plusik

miała mi pomóc na napady lęku - nie zauważyłam, żeby pomogła, dalej codziennie mam napady, ale plus, że ich nie nasila jak to zwykła robić mirta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam biore olanapine w 5 mg na noc, przepisana mi została na sen, ale spie tak jak wczesniej budząc się w nocy...

 

I teraz pytnie czy jakbym zwiększył do dawki 10 mg to czy by to coś poprawiło ?

 

i jak z apetytem? czy przejscie na większą dawke pobudzi moj apetyt bardziej? i zmniejszy mój metabolizm, bo fajnie jakbym przytył z 15 kg :)

 

 

Po trzech dniach brania 5 mg w dzien chodzę o spały i kiedy to możliwe zdarza mi sie przysnąć na godzine, chodze troszkę za mulony. Wiem ze to z biegiem czasu minie i sie nię przejmuje zależy mi na tym bym przespał w koncu całą noc no i przytył.

 

 

Pozdrawiam

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do osób, które odstawiły olanzapinę i przytyły po niej

po jakim czasie zauważyliście chudnięcie??

W zasadzie zaraz po odstawieniu zmalał mi apetyt i zmieniło mi się trochę ciało, ale schudnąć niestety nie dam rady i strasznie mnie to wkurza :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiedza o reakcjach innych i tak w żaden sposób nie może równać się doświadczeniu. po olan tyłam ostro. o ile apetytu nie kontrolowałam nigdy w znaczeniu, nie zwracałam uwagi na stawianie go pod jakąś szczególną tabliczką określającą poziom, o tyle jednak przebieranie spyry trzymało jeden, wysoki, niezależnie od dawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak przybieraliście na wadzę to dlatego że zwiększał się apetyt czy apetyt zostawał taki sam?. a obiło mi się o uszy że olanzapina zmiejsza metabolizm

Mi się zwiększył apetyt, co do metabolizmu, nie mam pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem tutaj świeżakiem. Dostałem Olpinat 5 mg na wieczór do porannej dawki Citabaxu 2x20 mg. Czy 5mg to dawka normalna, czy mała ?

Mam straszne poranki po prostu nie mogę wstać, ale potem już jakoś idzie od około 12. Czy z Waszej praktyki wynika, że zwiększenie do10 mg - olpinatu coś pomoże na moje depresyjne poranki ?

 

pozdrowienia

KK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olanzapina reguluje poziom receptorów Dopaminogennych, serotoninowych i noradrenalinowych. Stosowana jest w leczeniu przewlekłym (np dłużej niż tydzień) schizofrenii i psychoz.

Dodatkowo działa też jako odtrutka na wszelkiego typu dopalacze typu: stymulanty (dopamina) empatogeny i euforyki (serotonina) oraz psychodeliki (na 6-apb Benzo Fury). Stosuje sie 1 tabletkę 10mg i po 10 minutach schodzi całkowcie faza (np była za mocna i trzeba było odtruć a nie wiadomo co to za narkotyk), i pozwala usnąć (po stymulantach usnąć nie można, po 10 mg olanza śpimy jak suseł, trzeba póniej pamiętać że przez 4-5 dni (okres półtrwania leku) nic nas nie weźmie, nawet 15g amfetaminy ;]

Odkryłem to po wyjścu ze szpitala na psychozę po dopalaczach. Przy stosowniu tego leku nawet jeden z najmocniejszych dop [6-APB Benzo Fury: 6-APB ( 6-(2-aminopropylo)benzofuran ) jest psychoaktywną fenyleoetyloaminą. Zalicza się do grupy zarówno empatogenów, stymulantów jak i psychodelików. Jego działanie przypomina MDA, do którego jest strukturalnie zbliżony] nawet mnie nie smyrnęło, po odstawieniu leku po 5 dniach po takiej samej dawce miałem 13 h jazdy, następnym razem po 4h wziąłem olanzapine i faza po 10 minutach zeszła.

 

Efekty uboczne przy długim stosowaniu to (miałem je przy braniu olanza na psychoze): wzmożony apetyt (w miesiąc przytyłem 15 kg) nadwrażliwość na światło (nie mogłem prowadzić bo czułem jakby mi szpilki w oko wkładali i otworzyc oczu nie mogłem, Senność (przy mojej bezsenności po prostu w końcu normalnie zasypiałem, inni mówią ze nie mogą wstać rano, ja tam byłem z rana rześki)

 

Jeśli wciągałeś coś i nie wiesz co to jest to weż 10 mg olanzapiny, na 90% zejdzie ci faza (kannaboidy działają na inne receptory niż wciaganie)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olanza, Po pernaiznum też mam wilczy apetyt i przytyłam, jak to po takich tabletkach, na światło też źle reaguje, na słońce, razi mnie. Ciekawe czy po tym leku tez tak będzie, dziś ostatnia dawka pernazinum jutro biorę to i zobaczymy jak będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam :)

dziś psychiatra ,prawdę mówiąc, totalnie nie wiem w jakim celu, przepisał mi olanzapinę, a w zasadzie zmienił mi na nią kwetiapinę. na 20-kilka stron tego tematu nie było chyba ani jednej bez posta nt tycia, otępienia, nad-senności.

Ekstra. :mrgreen:

mam zaburzenia odżywiania, borderline i lekkie objawy chad, tzn. przykładowo tydzień jestem nadaktywna, śpię po 3-4 h/dobę, robię tysiąc rzeczy (taka klasyczna hipomania), a potem nadchodzi kolejny, podczas którego nie jestem w stanie zrobić dosłownie nic. I niby olanzapina ma mi na to pomóc? Bo w efekt stabilizujący nastrój nie wierzę, kwetiapinę brałam jakby to był cukierek - zmniejszenie impulsywności - zerowe, stabilizacja (jakakolwiek) - bez zmian... Jedyne co oceniam na plus, to łatwe zasypianie po tym leku, ale z biegiem czasu przestał mi być do tego potrzebny. jak mam tydzień "manii" to i tak mnie nie usypiał:D

biorę 150 mg wenlafaksyny, :mrgreen: doraźnie jakieś benzo i nie wiem po co mi inny neuroleptyk - czym on się niby różni w działaniu od ketrelu? (docelowym)

chciałam lamotryginę, jako że wydaje mi się być najmniej inwazyjnym stabilizatorem nastroju (kiedys brałam przez miesiąc i poprawy chyba nie zauwazylam, natomast skutkow ubocznych na szczescie też nie), choć "chciałam" to złe słowo - "muszę, to muszę". psychiatra jednak uznał, że olanzapina to jedyna rozwiązanie które obecnie widzi - LOL - no i kazał brać 5mg w niewiadomym celu.

gość jest fajny i nie chcę psuć dobrego obrazu jego osoby, który mam od dawna, ale jestem prawie pewna, że olanzapinę dostałam po to, żeby przytyć (ostatnio schudłam do bmi niecałe 15) - bardzo etyczne :/

 

no nie wiem....może ktoś z Was widzi tę sytuację inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×