Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Dark Passenger,

teoretycznie nie powinno być żadnych skutków ubocznych ani odstawiennych paroksetyny ani początkowych sertraliny, no nie? skoro będzie zachowany wychwyt serotoniny na zbliżonym poziomie

 

-- 20 gru 2013, 12:23 --

 

lunatic pisałeś kiedyś, że miałeś alergiczną reakcję na sertralinę czy mi się wydawało?

miałem złą reakcje po kilku miesiącach, nie wiadomo czy to była reakcja alergiczna, chciałbym sprawdzić, może tym razem będzie lepiej pod tym względem, poza tym w tym momencie biorę duże dawki Omega 3, lekarz mi kiedys mowił i sam tez czytałem ze zmniejszają skutki uboczne ssri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84,

Jeśli nie dajesz rady to nie masz innego wyjścia, ale dobrze by było przetrwać.

 

jetodik SSRI nie są lekami idealnymi. Do ideału im bardzo daleko, choćby przez to o czym piszesz. Te leki mogą nasilać lęki, szczególnie początkowo, oraz powodować takie których bez leków nie mieliśmy... Choćby to jest przykrym skutkiem leków które powinny działać przeciwlękowo. Dziwią się później, że tianeptyna robi u nas furorę.

 

zerknij na wypowiedź sylvka z poprzedniej strony, tianeptyna również na tym badaniu została uwzględniona, jako lek który powoduje mniejsze wygasanie lęków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jetodik i co z tego wynika? Że mamy nie brać leków przeciwlękowych bo są do dupy? Tianeptyna to jednak lek który nie powoduje takiego nasilenia lęku jak w większości przypadków SSRI (nie mówiąc już o skutkach ubocznych). To co niektórzy przeżywają na początku brania SSRI jeśli chodzi o lęk nadaje się na sfilmowanie i puszczanie w kinach jako horror.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym momencie biorę duże dawki Omega 3, lekarz mi kiedys mowił i sam tez czytałem ze zmniejszają skutki uboczne ssri

 

a jakie dawki i jakiego preparatu?

 

tak was czytam...

heh, to srri mają jakieś zalety?

1g kwasu EPA, preparaty różne, ważne żeby brać tyle żeby było minimum 1g tego kwasu, w preparatach o wysokim stężeniu omega3 wychodzi ok. 4 kapsułek dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę teraz znaleźć, ale na NCBI gdzieś jest. Było badanie na grupie iluś tam osób z depresją. Podzielono grupę na 3 podgrupy- jednym podawano 1g EPA+DHA dziennie, drugiej podgrupie 2g EPA+DHA dziennie, a trzeciej 3g EPA+DHA dziennie. Najlepiej chyba pod koniec wypadli Ci co brali 1-1.5g/dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja czytałem też coś takiego ale dotyczyło to dawki 1g kwasu EPA, nie 1g EPA+DHA, a zażywanie samego DHA nie wykazało żadnego działanie p/depresyjnego

The most impressive clinical study to date

on omega-3 fatty acids and unipolar depression

(n=70) was recently published in

Archives of Gen-

eral Psychiatry

. In this 12-week, randomized,

double-blind, placebo-controlled trial, patients

receiving ethyl-EPA were divided into three dos-

age groups (1, 2, or 4 g daily). Subjects had expe-

rienced persistent depression, despite ongoing

standard pharmacotherapy at adequate dosages.

The patients who received 1 g EPA had the best

outcome, with 53 percent achieving a 50-percent

reduction on Hamilton depression scores. This was

the only group that showed statistical significance.

The 1 g EPA dose led to improvements in depres-

sion, anxiety, sleep, lassitude, libido, and suicidal

ideation.

 

http://www.thorne.com/altmedrev/.fulltext/8/4/410.pdf

 

Dziwne jest dlaczego wyższe dawki działają gorzej

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21939614

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jetodik o to właśnie chodzi, że to nie są idealne leki, ale tianeptyna w porównaniu do SSRI jeśli chodzi o nasilanie lęku jest dość łagodna. Mimo tego badania te leki mają inne działanie, które jest pomocne w lęku - i SSRI i tianeptyna u wielu osób zadziałała dobrze przeciwlękowo (są to leki o różnych mechanizmach działania, więc jeśli jeden nie zadziała to drugi może). Tianeptyna najczęściej najwyżej nie zadziała, ale mało kiedy nasila lęk jak SSRI.

 

dream* jest bardzo dużo osób którym SSRI pomogły, w większości te osoby się nie wypowiadają na forum, niektóre nawet nie korzystają z internetu. Jednak nie działają u każdego. Na szczęście są też inne leki, o innych mechanizmach działania, które wykazują działanie przeciwlękowe i przeciwdepresyjne jak właśnie tianeptyna, mirtazapina, moklobemid. Nawet taki wellbutrin ma u niektórych działanie przeciwlękowe (są lęki, np lęk społeczny u którego podłoża leży "niedobór" dopaminy), a na pewno nie nasila lęku w ten sposób co SSRI początkowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej wszystkim, dodzwoniłam się do pani dr, potwierdziła te startową dawkę 75

Zresztą, muszę przyznać, że nieprzyjemne skutki uboczne mijają.

Zostaje tylko szczękościsko-trzęsawka (sposobu niestety brak)- czuję się jak na brzydkim kacu

Podejrzewam, że i to na dniach puści :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×