Skocz do zawartości
Nerwica.com

OLANZAPINA (Anzorin, Egolanza, Olanzapina Mylan/ STADA/ Apoex/ Bluefish/ Lekam/ +pharma, Olanzaran, Olanzin, Olazax, Olazax Disperzi, Olpinat, Olzapin, Ranofren, Zalasta, Zolafren, Zolafren-Swift, Zolaxa, Zolaxa Rapid, Zopridoxin)


Wera

Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

85 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      55
    • Nie
      13
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

MalaMi1001, biorę te leki nadal co w podpisię, receptę na olanzapinę mam niewykupioną, bo się jej boję brać, jak każdy nowy lek

a jakie miałyby być uboki przy minimalnej dawce 5 mg? lekarz mi mówił, że mogę go brać nawet razem z chlorprothixenem, bo biorę minimalne dawki, a ludzie zjadają po kilka tabletek tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem w szpitalu 10 mg olanzapiny do tańca z fluoksetyną. To ciężki drag stosowany masowo na oddziale do wyprowadzania pacjentów z psychoz. W moim przypadku działał trochę jak łupi jaś. Obcinał wszystko: lęk, emocje, napęd. Było mi wszystko jedno gdzie jestem i co sie ze mną dzieje. Zero koncentrcji na czymkolwiek- obejrzenie filmu łubu-dubu do końca wymagało nie lada samozaparcia...nie mówiąc już o czytaniu. Podczas chodzenia wrażenie, że trace równowagę. Do tego żarłem jak świnia głównie słodkie, pomimo ograniczającego obżarstwo działania fluo.. (3 tygodnie 8 kilo).

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubudubu, hehe, dzięki ;) akurat podoba mi się ten motyw, więc sobie wstawiłam, ale samo zdjęcie jest w necie dosyć popularne, więc stąd więcej osób ma, a tamtej użytkowniczki nie kojarzę, aktywna dalej jest?

 

Ty też masz fajny avatar, wcześniej nie miałeś żadnego. To Ty? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MalaMi1001, biorę te leki nadal co w podpisię, receptę na olanzapinę mam niewykupioną, bo się jej boję brać, jak każdy nowy lek

a jakie miałyby być uboki przy minimalnej dawce 5 mg? lekarz mi mówił, że mogę go brać nawet razem z chlorprothixenem, bo biorę minimalne dawki, a ludzie zjadają po kilka tabletek tego

 

Nie wiem, ja się naczytałam i naoglądałam na temat zespołu Parkinsonowskiego i późnych dyskinezach po neuroleptykach, dlatego ten chlorpentiksol noszę ze sobą w razie gdybym wpadła w jakąś furię... Zmuli mnie i do widzenia. Natomiast boję się trochę mojej nowej pani doktor, bo powiedziała, ze nie wie co ma ze mną zrobić i ten zestaw, który teraz biorę oceni za miesiąc. Obawiam się czy nie dorzuci mi jakiegoś neurolepa i nie dość, że jestem głupia to jeszcze będę "powykręcana"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubudubu, aha, bo to jest bodajże Effy ze skinsów czy jak jej tam było

mi się bardzo podoba to zdjęcie, bo nie dość, że pali to jeszcze ma oczy rozmazane od płaczu, normalnie jakbym wstawiła swoje zdjecie tylko tego tutaj nie zrobię ze względu na anonimowość

 

ponawiam pytanie, a ten facet w avku to Ty? :D

 

MalaMi1001, przy takich malutkich dawkach to niczego się nie odczuje typu parkinsonizm

a poza tym pierwsze dni też mnie muliły, potem przeszło i teraz mnie muli dużo mniej niż mirtagen, który to niby antydepresant a mulił bardziej od neurolepa, więc czasem warto się przełamać, ty akurat za krótko brałaś, trzeba cierpliwości na lekach, żeby w końcu jakiś się rozkręcił

 

-- 02 lis 2013, 20:54 --

 

lubudubu faktycznie popatrzyłam na jej avek i to ta sama bohaterka, ale każdy ma prawo wstawiać avka jakiego chce :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych z Was, którzy mają porównanie dwóch atypowych neuroleptyków: kwetiapiny i olanzapiny. Który lek cenicie wyżej jeśłi chodzi o kwestie wyrównania nastroju, poprawy snu - uwaga- bez zbytniego zamulenia z rana i braku "żarłoczności" czy przybywania na wadze. Chciałbym zamienic chlorprothixen na któryś z nowszych leków (kwetiapina, zypradon, olanzapina). Stricte działanie przeciwpsychotyczne nie jest mi potrzebne, nie mam objawów wytwórczych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MalaMi1001, chlorp. daje mi to że jako tako zasnę i mniej mulę rano niż po mirtagenie a przez to że on nie działa tak silnie na noradrenalinę to nie zwiększa mi lęków

 

ale nawet przeszłabym na tą olanzapinę, bo po niej się ponoć żreć chce, tylko boję się zamułki rano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MalaMi1001, chlorp. daje mi to że jako tako zasnę i mniej mulę rano niż po mirtagenie a przez to że on nie działa tak silnie na noradrenalinę to nie zwiększa mi lęków

 

ale nawet przeszłabym na tą olanzapinę, bo po niej się ponoć żreć chce, tylko boję się zamułki rano

 

7,5 mg chlorprothixenu to dawka podprogowa. Znam przypadek dziecka 13 lat, które jest w okresie ksobności i bierze (przy wadze 28 kg) 7,5-15-30 czyli dziennie 52,5 mg. Dawka 50 mg dla dorosłego może zamulić na początku i gdy brana jest na dzień. Ja wczoraj wziąlem 100 mg i dziś od 5.40 nie mogąc spać zrobiłem pranie.. :mrgreen: Przy systematycznym braniu 50 mg na noc- nie sądzę, aby zamulenie rano było (poza krótkim okresem wdrażania). Niestety jeść się po nim chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MalaMi1001, chlorp. daje mi to że jako tako zasnę i mniej mulę rano niż po mirtagenie a przez to że on nie działa tak silnie na noradrenalinę to nie zwiększa mi lęków

 

ale nawet przeszłabym na tą olanzapinę, bo po niej się ponoć żreć chce, tylko boję się zamułki rano

 

U mnie po 10mg nie bylo mowy o zamulce rano. Wstawalem normalnie, moze lekka byla ale nim dojechalem do pracy nie bylo juz o czym mowic. I zero sennosci w ciagu dnia. Ja akurat z innego powodu musialem odstawic ale fakt ze źryć sie chce 2x niz normalnie. Zmuszalem sie by nie jesc wiecej niz normalnie a i tak w miesiac 4kg. Jedyne co bylo dobre to po wzieciu 1,5-2h i bylem ululany. W wolny dzien na 10h nie przerwanego snu a ze spaniem mam problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swistak2112, ale ja nie mam żadnych objawów schizo czy coś, biorę go tylko po to, by zasnąć, ale bez ''zgonu'' wieczorem, tylko żeby delikatnie zmuliło i po zażyciu dało się jeszcze coś zrobić a nie tylko myśleć jak trafić do łóżka,

większa dawka mi na razie niepotrzebna

a po chlorp. nie mam apetytu zwiększonego, w ogóle

 

Asmo, a to ja mam brać chyba 5 mg. a przez pierwsze dni jest zamułka w dzień? ile to trwa? i są problemy z myśleniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie mam żadnych objawów schizo ?

 

Ja też nie mam. I do tej pory nie miałem. Z tego względu mnie np. olanzapina, kwetiapina itp neuroleptyki II generacji nie przysługują na zniżkę- więć ich nie wykupuję. Załatwiam je sobie ew. od innych, którzy zniżkę mają (np. ChAD czy schizo). Chciałbym się uwolnić od estazolamu i zolpidemu. A jeśłi pomaga 7,5 mg chlorprothixenu to EXTRA, tylko się cieszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbuję dziś 5 mg olanzapiny

bo po kwetiapinie mam tak, ze nie dość że nie zasnę na czas (zasypianie między 3 a 5 nie uważam za normalne) to rano przez to mam poważnego kaca i zwlec się z łóżka nie mogę przez 2 godziny

poza tym mam nadzieję, że ta mała dawka zwiększy mi apetyt

i jakby trochę zmniejszyła lęki po moklarze to byłby w ogóle cud

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amelia83, a jaką brałaś maksymalną dawkę?

 

mnie póki co leciutko się zwiekszył apetyt, chciałabym mieć taki jak po mirtazapinie albo i jeszcze większy, bo chciałabym odzyskać moje dawne kształty, a nadwagi to pewnie nigdy nie będę miała

 

póki co mam kaca rano, przez 2,3 godziny nie mogę wstać, ale zobaczę jak to wyjdzie w praniu, bo już święta się kończą :/ i od jutra znowu wstawanie rano

biore ok. 22 na razie 2,5 mg i zasypiam kolo 2 w nocy :/ ja nie mogę, tak marzę, żeby się normalnie wyspać

nie wiem czy taka mała dawka też zwiększy mi znacznie apetyt czy raczej nie

 

-- 06 sty 2014, 15:33 --

 

w sumie po mirtagenie przytyłam 14 kg w dość krótkim czasie, wagę miałam jak najbardziej prawidlową, nawet 5 kg więcej by mi krzywdy nie zrobilo

ale niestety musialam odstawic mirtagen, bo nakręcał mi lęki i od tej pory to co przytylam w szybkim tępie poszło w dół

i znowu wszystko na mnie wisi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×