Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czym jest miłość?jak to uczucie rozpoznać?


Rekomendowane odpowiedzi

Nawiązując do powyższego postu - ja chyba jestem właśnie taką kobietą której niektórzy mężczyźni się boją i czasami to mnie naprawdę dołuje. Ale przecież nie mogę być ciągle sympatyczna milutka i uśmiechnięta bo od razu przyczepi się do mnie cały tabun różnych nachalnych kolegów, facetów na przystanku autobusowym, kolegów innych kolegów itd., tak jak już mi się to przytrafiało. Nie wiem czemu ja przyciągam takich ludzi, chociaż czasami na siłę staram się być mniej miła niż mam to w naturze. Kiedyś miałam nawet taki dziwny przypadek, że stałam na korytarzu w pociągu i jakiś facet który mnie mijał w przejściu poklepał mnie po policzku i poszedł sobie dalej, a ja sobie stałam tak przez 5 minut w totalnym szoku.

 

A co do miłości :mrgreen: to moim zdaniem to jest jedyna siła która trzyma jeszcze ten świat w kupie, bez niej wszystko by się rozpadło na kawałki i na pewno nastąpiłaby zagłada świata, nigdy więcej nie przyszłaby wiosna, nie wzeszłoby słońce, ludzie by się pozabijali itd. Wierzę w miłość i wierzę że to jest najsilniejsze uczucie na całym świecie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowieku nerwico, jak dla mnie nadal ta lista nie jest zbyt wiarygodna ;) Choćby z tego względu (jak również dlatego, że na forum dajesz się poznać z innej, pozytywnej strony), że dotyczy wyłącznie wad, a ludzi "wyłącznie wadliwych" po prostu nie ma :P Promuj z równą energią swoje zalety, a wszystko zacznie się zmieniać ;)

ta cała nieumiejętność nawiązywania dobrych relacji z ludżmi spowodowała jeszcze większe szkody bo zwiększał się mój lęk przed ludżmi do absurdalnych rozmiarów
Nie pozwalaj na to, by ten lęk zwiększał się dalej ! W związku z tym działaj, działaj, nie poddawaj się !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest słowo, które dla każdego znaczy coś innego.

Ale, kurcze, miałeś się już w niczym na siłę nie starać, więc co to za pytanie o warunki? Hę? Każdy ma inne, nie ma jakichś uniwersalnych.

Zakaz myślenia, jaki masz być!! No chyba, że o coś innego idzie..

 

[Dodane po edycji:]

 

" Miłość jest niemożliwa dla duchów nawzajem nieprzeniknionych" To znalezienie kogoś, z kim się jest najmniej samotnym (bo po części zawsze jesteśmy samotni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przyjmuję biblijne spojrzenie na kwestię miłości. Moim zdaniem doskonała definicja:

4 Miłość cierpliwa jest,

łaskawa jest.

Miłość nie zazdrości,

nie szuka poklasku,

nie unosi się pychą;

5 nie dopuszcza się bezwstydu,

nie szuka swego,

nie unosi się gniewem,

nie pamięta złego;

6 nie cieszy się z niesprawiedliwości,

lecz współweseli się z prawdą.

7 Wszystko znosi,

wszystkiemu wierzy,

we wszystkim pokłada nadzieję,

wszystko przetrzyma.

8 Miłość nigdy nie ustaje,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja lubie definicje;

Śmierć jest minimum. Minimum wszystkiego. Podczas tych godzin, gdy jesteś tak blisko drugiej osoby, z dwojga niemal stajecie się jednym... Minimum... Miłość jest śmiercią: śmiercią odrębności, śmiercią dystansu, śmiercią czasu. W trzymaniu się z dziewczyną za ręce najpiękniejsze jest to, że po chwili zapominasz, która ręka jest Twoja. Zapominasz, że są dwie, nie jedna.

 

 

to znalezienie siebie na zewnatrz siebie;)

nie bez powodu uzywa sie okreslenia "druga polowka"

 

 

p.s bolesny temat:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyyyyyyyyy:O,założyłem ten temat dwa dni przed katastrofą smoleńską:o.To pewnie element jakiegoś spisku z mojej strony:O..a tak na poważnie:jestem przerażony tym,jak głębokie pytania zadawałem jeszcze rok temu na tym forum...A teraz najważniejszym pytaniem w życiu dla mnie jest to czy jest coś do żarcia na kolację...;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłość to szacunek,dawanie,odpowiedzialność troska,to jedność z drugą osobą oparta na zachowaniu własnej autonomii,indywidualności.Miłość nie jest tym samym co zakochanie,pożądanie,podniecenie.Miłość jest uczuciem wyższym.

 

-- 19 lis 2011, 11:26 --

 

Miłość to szacunek,dawanie,odpowiedzialność troska,to jedność z drugą osobą oparta na zachowaniu własnej autonomii,indywidualności.Miłość nie jest tym samym co zakochanie,pożądanie,podniecenie.Miłość jest uczuciem wyższym.MIŁOŚĆ TO ŻYCIE PISANE SERCEM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może i ja się wypowiem... Dla mnie miłość jest chyba wszystkim. Wydaje mi się, że bez miłości byłabym zakompleksioną, nerwicową, szarą osobą - która nie miałaby po co wstawać z łóżka, ubierać się i patrzeć na siebie w lustro... A to tylko dzięki miłości mam jeszcze siłę wstać rano i zajmować się szarą codziennością!! I czasami wystarczy mi tylko uśmiech tej drugiej osoby żeby jakoś się pozbierać do kupy i nie dawać nerwicy za wygraną!!

Często pewnie każdy z nas zastanawiam się dlaczego jestem z tą drugą osobą przecież ona mnie nie rozumie w 100%, mojej dolegliwości, często wymaga zbyt wiele, czasami się kłócimy, ale wieczorem gdy idę spać myślę sobie, że przez cały dzień podczas codzienności myślałam tylko o nim - i dla mnie to właśnie jest miłość!!

 

człowiek nerwica, zgadzam się z moimi przed mówcami!! Ty też bardzo wiele mi pomogłeś, służyłeś wsparciem i mimo Twojej zakompleksionej osoby, uważam że jesteś zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz bardzo interesującą osobą i moim zdaniem bardzo dojrzałą mimo wszystko!! I dla mnie też jest to wymówka przed wyjściem z bezpiecznej skorupy i mechanizmem obronnym na zranienie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłość jest wtedy kiedy nie masz wątpliwości że to właśnie miłość... po prostu wiesz... czujesz...

Miłość jest wtedy kiedy jesteś w stanie zrobić dla ukochanej osoby, to czego nie zrobiłbyś dla innych...

Miłość jest wtedy kiedy jesteś w stanie przedłożyć dobro tej osoby ponad swoje..., kiedy chcesz ją uszczęśliwiać każdego dnia...

i kiedy samo patrzenie na nią uszczęśliwia Ciebie...,

Kiedy możesz w milczeniu patrzeć na tę osobę godzinami i tulić ją... jedynie czuć, że jest blisko...

Miłość jest wtedy, kiedy ukochana osoba traci zdrowie, sprawność, urodę, a Ty nadal chcesz być koło niej, pomagać jej, kochać...

Kiedy ona robi coś złego, głupiego, Ty to widzisz i potrafisz powiedzieć jej w oczy, że tego nie akceptujesz ale potrafisz wybaczyć...

i miłość jest wtedy, kiedy pozwalasz tej drugiej osobie od siebie odejść, po to aby była szczęśliwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy, ze mój mąż mnie nigdy nie Kochał.

być może myślał że kocha... są ludzie którzy zawsze bardziej będą kochać siebie i tylko siebie...

 

wiola173, dzięki za uznanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłość to pic na wodę fotomontaż ;) Typowe zachowanie, zwyczaj służący celą prokreacyjnym uniesiony do rangi mitu, transcendentalizmu przez ludzką wyobraźnie. Ale miło, miło :>

I zarzucicie mi brak wrażliwości.... hehehe o i pokażcie poetę który się nie kurwił jak na poetę przystało.

 

Miłość to dobra praca, dom, młode, kredyt - wszystko z wliczonymi szansami rozwodu, zwariowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłość to nie jest tylko związek dwojga ludzi. Miłość, to jest kochanie życia, życzliwość, lubienie samego siebie. Jeśli nie umiesz kochać siebie, nie jesteś w stanie pokochać drugiego człowieka. Dlatego uważam, że ludzie podświadomie szukają szczęścia w drugim człowieku.

Zapraszam:

http://uczucie.aq.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłośc jest wtedy kiedy stawiasz dobro drugiej osoby nad swoje. Kiedy potrafisz iść z tą osobą na kompromis, i nie czujesz się z tego powodu źle. A nawet wtedy kiedy jesteś z nią i chcialbyś żeby wyszła, ale jak wyjdzie -tęsknisz. Wtedy kiedy myślisz o tej osobie i bez powodu wysyłasz smsa, tylko po to by dać znać jaką ważna jest osobą w Twoim życiu. I wtedy kiedy się uśmiechasz do siebie, myśląc o tej osobie, a na jej widok czujesz radośc. A także wtedy gdy jest źle ale wiesz, że nie mógłbyś sprawić by ta osoba Cie znienawidziła, i również wtedy kiedy przytulasz się do tej osoby a przed oczami widzisz tęczę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłość to nie jest tylko związek dwojga ludzi. Miłość, to jest kochanie życia, życzliwość, lubienie samego siebie. Jeśli nie umiesz kochać siebie, nie jesteś w stanie pokochać drugiego człowieka. Dlatego uważam, że ludzie podświadomie szukają szczęścia w drugim człowieku.

Zapraszam:

http://uczucie.aq.pl/

 

Jedyny post w całym temacie, który mi się spodobał. Dlatego uważam, że ludzie piszący na tym forum nie mają szansy na miłość. Do tego potrzebna jest miłość do siebie a większość ludzi nie kocha siebie. Wręcz przeciwnie. Dlatego są dwie możliwości. Jedna z nich to życie według pewnych standardów, wejście w związek z drugą osobą, który będzie pewnego rodzaju symbiozą - Ty zaakceptujesz mnie, a ja Ciebie przy czym obie osoby same siebie nie akceptują więc mówimy o związku, zakochaniu, seksie ale nie o miłości. Druga możliwość to praca nad samooceną i pozbyciem się złego myślenia o sobie. I wtedy jak się nad tym pracuje i samoocena rośnie to człowiek dostrzega, że wszyscy wokół mają niską samoocenę i nie ma z kim stworzyć związku z miłością. Jakiś czas temu założyłem wątek o pogodzeniu się z samotnością. Uporałem się z tym głównym powodem, który miał sprawiać, że będę sam do końca życia ale pozostał problem znalezienia odpowiedniej osoby. Uważam, że szanse na miłość są tylko statystyczne, a w rzeczywistości nie mam na co liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobaja mi sie te wywody, ze najpierw trzeba pokochac siebie samego i poprawic samoocene ale to jest takie trudne...tak naprawde ciezko sie o cos zaczepic, zeby moznabylo jakos wyciagnac swoja samoocene w gore. Mi sie wydaje ze to sie ma albo i nie bez wzgledu na okolicznosci zyciowe i osiagniecia. Jedni lubia siebie pomimo ze malo co im w zyciu wychodzi a inni moga osiagac szczyty kariery itp a mimo to beda palac do siebie nienawiscia....

 

 

Tak samo patrzysz w lustro i widzisz zajebistego kolesia albo na odwrot...nic moze w zyciu nie wydarzyc sie , zeby np w ciagu dnia ta samoocena ulegala zmianie...(inaczej wtedy na oczach czlowiek wyglada, inaczej mowi). No coz ..

 

 

Wiadomo ze negatywne wydarzenia w zyciu nie beda sprzyjac poprawie samooceny , ale np na wielu i pozytywne jej nie poprawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca tak jest. Człowiek ma większe możliwości niż je wykorzystuje. Wysoka samoocena zawsze jest adekwatna do umiejętności natomiast niska powoduje to, że człowiek gorzej sobie radzi w życiu. Ja tu widzę taką zależność, że to działa w dwie strony i się nakręca. Człowiek, który nie wierzy w siebie osiąga gorsze rezultaty przez co ma powody żeby nie wierzyć w siebie. Człowiek, który w siebie wierzy osiąga lepsze rezultaty i dzięki temu ma podstawy do wysokiej samooceny. Tyle, że samoocena dzieli się na różne aspekty i tak są np ludzie, którzy mają wysoką samoocenę dotyczącą pracy a niską dotyczącą związków i swojej atrakcyjności. Są ludzie, którzy mają odwrotnie i czują się atrakcyjni, a nie radzą sobie w pracy. Myślę, że w związku wystarczy ogólna wysoka samoocena na większość aspektów ale nie wiem gdzie ja znajdę taką dziewczynę, która tak ma i dodatkowo pasuje do mojego gustu i do mojego charakteru i zainteresowań. Najłatwiej o miłość mają chyba ludzie wychowani w dobrych domach gdzie uczono ich sukcesu ale nie porównywania się do innych ale nie są wybitnie inteligentni i nie mają oryginalnych przemyśleń i upodobań - tacy ludzie mają szanse na miłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×