Skocz do zawartości
Nerwica.com

weganie i wegetarianie z forum - łączmy się!


libertynka

Rekomendowane odpowiedzi

linka, nie zjadamy drzew ani kwiatów doniczkowych :)

wegańskie kosmetyki są do kupienia w wegańskich sklepach oczywiście :) no i można też znaleźć w zwykłym sklepie np żel pod prysznic Original Source, świetny.

 

To te żele mają coś wspólnego z weganizmem? :shock: myślałam że są ekologiczne czy coś takiego ;) o co chodzi właściwie?

to ja jestem trochę weganką ;) bo lubię te żele, dziś kupiłam kolejny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weganka , a spożywasz cebulę,czosnek na surowo, chrzan , musztardę ( gorczycę)? , chili , pieprz , wszystko co ostre ?

 

-- 22 cze 2013, 19:31 --

 

To czemu nie zjadasz dzieci i niepełnosprawnych? Mógłbyś też zjeść swojego kota, przecież jest słabszy.

 

Czemu /

Bo są niesmaczne , ( mówili w Wiadomościach ludożercy), a co na takim kocie mięsa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gotujecie rodzinie potrawynie wegańskie.Ja właśnie smarzę bratu cebulę na słoninie i smalcu.Nikogo nie zmuszam by przeszedł na moją dietę.

 

Ja nie gotuję nikomu mięsa. Nie mogłabym. Przecież to nie problem, jeśli ktoś chce jeść mięso, żeby sam je gotował. Ja sama też nikogo nie proszę, żeby mi coś przygotowywał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, na różnych forach, że weganie i wegetarianie często są zaczepiani, prowokowani nawet nie tak agresywnie, ale na zasadzie przekomarzania się. Zastanawiam się w czym rzecz. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

evamari, mam 4 psiaki i dwa kocury.Karmie je mięsem jeśli oo to pytasz choć są karmy wegańskie mnie na nie niestać bo są cholernie drogie.

 

Ja mam psiaka i kupuję mu właśnie karmę wegetariańską. Znalazłam kilka takich karm możliwych do zamówienia przez internet. Ta, która kupuję nie jest taka droga. Kosztuje z dostawą ok. 120zł za 10kg. Mojemu to starcza na ok. 3 miesiące. Sama niewiele jem, wiec to nieduży wydatek. Jak brałam pieska z fundacji to tam dostawał karmę puriny na alergię pokarmową, która też nie zawiera miesa, tylko ona juz jest bardzo droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2 koty i psa, koty karmię suchą karmą mięsną, po długim namyśle uznałam, że są za stare żeby im drastycznie zmieniać dietę, próbowałam z karmą rybną i wegańską, ale się nie dało. poza tym koty to bezwzględni mięsożercy i to nie ich wina, że mają taką opiekunkę jak ja.

psa karmię mięsem z indyka/kurczaka z warzywami i makaronem lub ryżem. na spacerze rzuca się na każdą padlinę, chrupie kości i oczy mu wychodzą na wierzch jak widzi mięso :roll: taka jego natura. postanowiłam nie karmić go wołowiną, chociaż tyle mogę zrobić. nie jestem z tego zadowolona. być może w przyszłości pies będzie wege. chwilowo mam taki głupi sposób, żeby nie kupować mięsa i nie tworzyć popytu, jeżdżę do mojego ojca, który je mięso codziennie i biorę od niego jakieś kości, resztki itp, czasem wręcz zostawia dla psa porcję ;)

 

-- 22 cze 2013, 21:31 --

 

evamari, jaka to karma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koty są bezwzględnymi mięsożercami i ich dieta powinna być oparta w 2/3 na mięsie. Psy są wszystkożerne i ich dieta powinna zawierać zarówno mięso jak i inne produkty, z zastrzeżeniem, ze mięso nie powinno stanowić trzonu diety. Oczywiscie trzeba tez brać pod uwagę np. słabe trawienie/nieprzyswajalność skrobii, dlatego podawanie psom ziemniaków raczej mija się z celem. Nie daje się też kości kurcząt. Czekolady i słodyczy- to chyba każdy wie. Z psa mozna zrobic względnego wegetarianina, z kota ni chu chu. Takie są fakty, inaczej jest to działanie wbrew ich naturze i na ich niekorzyść. Trzeba brać poprawkę na budowę fizjologiczną ich układów pokarmowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger, zgadzam się z Tobą jak nigdy ;) fajnie by było mieć kota wychodzącego, pójdzie zapoluje, naje się i wróci do domu, ja bym miała czyste sumienie. ale niestety zachciało mi się maine coonów :smile:

nie popieram radykalizmu, robienia z kotów wegan, ale nie popieram też przemysłu mięsnego. nie znalazłam jeszcze dobrego rozwiązania tego problemu. tak żeby nie kupować mięsa i żeby moje zwierzaki rosły zdrowo i były szczęśliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

-- 22 cze 2013, 21:31 --

 

evamari, jaka to karma?

 

Jak powiedzieli mi jaka karme jadl moj pies i byla to wlasnie bezmiesna karma na alergie, to niestanowilo problemu dawac mu taka. Jemu smakuje. Kiedys gdzies czytalam o psie weganinie, ktory zostal zgloszony jako najdluzej zyjacy pies.

 

Karma nazywa sie Yarrah Bio i zamawiam ja przez zooplus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zaraz zarzucę-

 

-- 22 cze 2013, 21:58 --

 

A przepraszam, kot miał 38 lat-

 

"Najdłużej żyjącym kotem według Księgi rekordów Guinnessa była kotka imieniem Creme Puff (1967–2005), która przeżyła 38 lat i 3 dni"

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Creme_Puff_%28cat%29

 

-- 22 cze 2013, 21:59 --

 

I ta kotka nie do końca byla weganka, ale faktycznie jadla sporo warzyw

 

-- 22 cze 2013, 22:00 --

 

A o to i pies- http://pl.wikipedia.org/wiki/Bluey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger, zgadzam się z Tobą jak nigdy ;) fajnie by było mieć kota wychodzącego, pójdzie zapoluje, naje się i wróci do domu, ja bym miała czyste sumienie. ale niestety zachciało mi się maine coonów :smile:

nie popieram radykalizmu, robienia z kotów wegan, ale nie popieram też przemysłu mięsnego. nie znalazłam jeszcze dobrego rozwiązania tego problemu. tak żeby nie kupować mięsa i żeby moje zwierzaki rosły zdrowo i były szczęśliwe.

Kochana , ja mam 2 koty wychodzące, owszem polują , tylko ,że łupy przynoszą nam , a same jedzą to co dostaną do michy :mrgreen:

Chociaż mają dziwne upodobania, np uwielbiają kapustę z kapuśniaku , w ogóle kwaśne zupy , makaron ,a kotka kalafiora :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kotow miejskich, ktore potem trafia na prowincje to tak- one tylko polowaniem zaspokajaja instynkt i nudę. Myszy, szczury, krety raczej przynosza jako trofeoa i zabawaki, a nie posilek.

 

Z typowo wiejskimi troche inna sprawa, ale tez raczej wola michę gospodarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakis hoax, najdluzej zyjacy pies zyl nieco ponad 29 lat i raczej nie byl weganinem. Najdluzej zyjacy kot 32 lata.

 

Nie piszę ze jest, ale ze byl kiedys zgloszony. Poszperalam i znalazlam to co kiedys czytalam o nim: http://www.fruitnut.net/HTML/210_NonFiction_Animal_Brambles.htm

na liscie najdluzej zyjacych psow jest teraz na 6 miejscu:

en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_oldest_dogs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

the longevity of Perry's cats may have had something to do with an unusual diet of, among other things, bacon and eggs, asparagus, and broccoli, concluding that Perry "must be doing something right.

 

A ten pies... chmmm

pracował wśród owiec i bydła przez prawie 30 lat, zanim został uśpiony 14 listopada 1939[1].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje są z hodowli, w której od małego były karmione suchą karmą i niczym innym, jeden z nich wprawdzie lubi sobie spróbować nowych rzeczy, ale drugi od 7 lat tylko sucha karma i ewentualnie saszetki gourmet. niczego innego nie tknie. takie kocisko-panisko.

 

tu są moje zwierzaki:

mam-fio-a-na-punkcie-zwierz-t-t1189-3528.html

o starszego kota się martwię, czy mu nerki nie wysiądą itp. nawet chciałam go nauczyć jeść mięso ale się nie dało. dalej żre Royal Canin i nie chce nic innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

veganka,

tylko te składniki mogą być (raczej na pewno są) GMO!!!

Po badaniach we francji (2 lata trwały) jedyne tak rzetelnie przeprowadzone na świecie,

u szczurów po karmieniu kukurydzą GMO występował rak sutków i nadnerczy o ile pamiętam.

Zatem rozważ to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie uważacie, że tylko niektóre psy i koty "nadają się" do bycia wege? tak jak ludzie, nie wszyscy by mogli/wytrzymali itp. jednych ciągnie do mięsa innych nie. może ze zwierzętami jest podobnie? w końcu każdy ma inne gusta kulinarne.

 

-- 22 cze 2013, 22:21 --

 

TAO, piszą, że karma nie zawiera żadnych genetycznie modyfikowanych składników i jest ekologiczna

http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/yarrah/yarrah_karma/31261

poza tym 130zł za 10kg pszenicy z kukurydzą? Musi być przynajmniej dobrej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×