Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kortyzol


Gość miko84

Rekomendowane odpowiedzi

A to ciekawe! Wszyscy kojarzą nadczynność tarczycy z uczuciem gorąca, a nie z marznięciem. Ale jak przekonać lekarza, żeby coś z tym zrobił. W końcu wg nich nic mi nie jest.

Hormony żeńskie przyjmuję, więc chyba nie tu jest problem. A DHEA chyba sobie kupię bez badnia, zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wyszedł kortyzol ponad normę. norma do 560 a ja mialam 780.

gdy lekarz zlecił mi probe hamowania deksametazolem- tabletce po ktorej kortyzol powinien spac do 50, ja mialam 550.

Teraz zastanawiam się bo czytalam w wikipedii ze moj lek neurotop wpływa na test hamowania deksametazolu i powoduje wynik dodatni.

Czy ogolnie neurotop czy tez wellbutrin moze wplynac na wysoki poziom kortyzolu.

idę do lekarza, mowilam lek. o moich lekach, ale zrobił tą probę. czy az tyle dodatni wynik mógl wyjsc po neurotopie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usg pokaże jedynie jakieś większe zmiany, powiększone narządy. Jak Ci zależy na zdrowiu to jak pisał el_testosterone: TK nadnerczy (czyli całej jamy brzusznej), możesz zrobić też dobową zbiórkę moczu na kortyzol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie

bylam na badaniach, odstawilam neurotop i kortyzol wyszedl dobry, po tescie proby hamowania deksametazolem takze wyszedl prawidlowy.

zapytalam lekarza endokr.czemu powiedziala ze u osob z chorobami psych. o takim stanie emocjonalnym moze on tak skakac i jest trudny w ocenie.

ja przeczytalam w wikipedii ze neurotop hamuje test i wynik wychodzi dodatni. mialam usg mies.temu i bylo ok. dzis nadnercze jedno jest nieco powiekszone a drugie nie co oceny nie widoczne. lekarz nie skomentowal mi dzisiejszego usg.

moje objawy te dusznosci zlewne poty 24h na dobe wskazywaly cuskinga ale jak kortyzol jest w normie to nie ma podstaw. jzu nie wiem co robic bo nawet z domu nie wychodze bo leje sie ze mnie strasznie, najg.plecy klatka glowa...wszystko. nawet w nocy.

endokryn.powidziala mi ze moze byc to po lekach jakich piore bo w skutkach ubocznych maja potliwosc, ale juz welbutrinu nie biore, neurotopu tez, abilify zmniejszono mi do1 tabl.doszedl mi od mies.enronax-pisze ze powoduje potliwosc zwiekszona ale biore go krotko a objawy mam nadmierne od grudnia.

czy leki mogly tak uszkodzic organizm? i co mozna zrobic bo juz zaden lekarz nie wie. mialam konsultacje kardiologiczna, neurologiczna, ginekolog, endokryn. i jest ok. a te poty jak nie kortyzol to leki albo silna nerwica. ale juz jak radzic sobie nikt mi nie powiedzial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad tym kortyzolem już nie raz myślałem, kiedyś jako dziecko budziłem się rano zmotywowany i chętny do działania, dzisiaj jest odwrotnie, mimo że mam dzisiaj znacznie większe powody do radości niż za bycia dzieckiem, to i tak mam silna nerwice pod postacia depresji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad tym kortyzolem już nie raz myślałem, kiedyś jako dziecko budziłem się rano zmotywowany i chętny do działania, dzisiaj jest odwrotnie, mimo że mam dzisiaj znacznie większe powody do radości niż za bycia dzieckiem, to i tak mam silna nerwice pod postacia depresji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem badanie na kortyzol. Wynik 21,90 o 8:30 (norma o tej porze 3,7-19,4). Miałem cholerny problem z tkankami, a wszystko zaczęło się 5 lat temu od ataku nerwicy natręctw, gdzie ogólnie nie wiedziałem kim jestem a czułem jedynie wielki stres, a potem zaczęły się problemy ze skórą, nabłonkiem, refluksem żoładkowym trwające do dziś...

Tak więc póki co szprycuję się wit. C, Omega-3, GABA, wit. B6 (to wszystko obniża kortyzol) i zauważyłem po niecałym tygodniu poprawę stanu skóry i nabłonka. Mam od razu lepszą wydolność (nie wiem czy kiedyś miałem lepszą). A poza tym lepiej się czuję psychicznie, jakby mam większy luz psychiczny i mniej obaw. A warto dodać, że notorycznie wysoki stan kortyzolu powoduje zaburzenia depresyjne.

Teraz zamierzam iść do endokrynologa, żeby zbadać czy ten zafajdany kortyzol to wynik stresu czy może mam nadczynność nadnerczy (produkują kortyzol). Bo było tak, że w wakacje kiedy nie było stresów przez 3-4 miesiące ten kortyzol prawodpodobnie ciągle był wysoki, gdyż dolegliwości nie ustępowały.

Jest ktoś kto miał podobne problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy lerivon10 i alventa mają wpływ na wynik badania kortyzolu?

 

-- 11 maja 2014, 19:21 --

 

Czy wczasoe brania alventy i lerivonu raz dziennie mogę zrobić badanie hormonów?Biorę 3tydzień i nie zaleca się przerwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy muszę mieć skierowanie od lekarza na badanie poziomu kortyzolu w prywatnym laboratorium?Czy psychiatra wypiszę takie skierowanie jeśli tak owe jest potrzebne?

 

-- 18 cze 2014, 08:43 --

 

Czy muszę mieć skierowanie od lekarza na badanie poziomu kortyzolu w prywatnym laboratorium?Czy psychiatra wypiszę takie skierowanie jeśli tak owe jest potrzebne?

 

Ok przedzwoniłem i się dowiedziałem ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie potrzebne jest skierowane, wazne aby zrobic go ok godz. 8-wówczas jest chyba jego najw.stężenie i lek. tak zalecają.

tylko badanie kortyzolu jest drogie ok 45zl

Dokładnie tyle określili cenę w labo czytałem w necie że dobrze jest mierzyć ok 8 rano może to by się zgadzało ze złym samopoczucie rano.Jeszcze się zastanowię bo nie mam aż takich objawów jak puchnięcie , pulchną twarz itp.Lecz ciągle się czuję jakbym był w stresie nawet jak siedzę bezpiecznie w domu ciągle bym pił kawę,palił szlugi,zajadał stres może akurat jest coś w tym w końcu z nieba to nie przyszło ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×