Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problem z językiem !!!


polaris

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam problem, mam wade wymowy, mój język jest bardzo sztywny co uniemożliwia ćwiczenia.. nie potrafie zrobić rulonika , taki jest sztywny ze nawet na siłe się nie da zrobić!! Macie jakiś sposób jak rozluźnić zesztywniały język , jakieś środki , ćwiczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polaris, tak jak powiedział kolega wyżej, odwiedź logopedę.

Logopeda pokaże Ci jak masz wykonywać poszczególne ćwiczenia w domu, dla utrwalenia i przyspieszenia efektów. Będziesz też mieć masaż za pomocą specjalistycznego sprzętu.

Myślę, że bez logopedy nie obędzie się.

Korektę wad narządów artykulacyjnych wykonuje się najlepiej w młodszym wieku.

Skąd te zaniedbania? Bez urazy oczywiście.

Może jest inna przyczyna tej sztywności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja teraz jestem silnie zmotywowany aby się nauczyć wymawiać rrrr , problem jest duży bo mam na imie hubert a nie wymawiam r... znaczy wymawiam ale takie francuskie rrr. wszystko się da osiągnąć tylko trzeba w to wierzyć !!! Monika te zaniedbanią są ze strony rodzicow, ze jakos sie tym nie interesowali i nie chodziłem do logopedy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polaris, tak też pomyślałam, że to wina rodziców. Dziwię się też nauczycielom, którzy stawali na Twojej drodze, że nie sugerowali rodzicom takiej wizyty u logopedy.A może sugerowali...

Trudno...to było kiedyś...

Słuchaj, poprzez regularne ćwiczenia, które będą trudne i mozolne jesteś w stanie skorygować wadę.

Należy uzbroić się w cierpliwość, niestety.

W Twoim przypadku wada była tyle lat niekorygowana, że utrwaliły się schematy mowy. Ale nie ma rzeczy niemożliwych. Chodzi o wytrwałość. Ważne też jest, żebyś trafił na profesjonalistę. Wada wymowy przeważnie wynika też z innych deficytów rozwojowych dziecka. Mogą to być zaburzenia integracji sensorycznej, nie wiadomo jak to było z Tobą. Nieważne, nie dociekam. Są specjaliści w dziedzinie logopedii np. neurologopedzi.

Monar, chodziłaś i nic z tego nie wynikło? Może za krótko chodziłaś?

Mam koleżankę, która też mówiła francuskie "r" jeszcze w wieku 28 lat. Jej matka też mówiła francuskie "r" więc nie trudno się domyślić dlaczego miała wadę wymowy. Dzisiaj ta koleżanka sama jest logopedą i psychologiem w jednej osobie i potrafi mówić "r". Ale nie wnikałam głębiej w temat czy powodem niewymawiania "r" nie była też wada narządów artykulacyjnych bo czasami powodem jest właśnie taka wada.

Wady wymowy mają różne podłoże i jest ich mnóstwo.Dlatego tylko dobry specjalista jest w stanie zdziałać cuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×