Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Odstawilem paro jest dobze narazie koniec z ssri snri ta grupa lekow nie jest dla mnie 7lat na tych lekach z malymi przerwami to sporo z jednej strony duzo mi daly a z drugiej zabraly naturalny spokoj i rownowage teraz tylko depakina ewentualnie moclebid albo mitrazapina na depakinie odstawka paro byla mniej bolesna na sczescie : ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no napewno na 40 czuć większą senność, spałem po kilkanaście godzin, ale ja lubie tą taką lekką zamułke ;) w przeciwieństwie do tej zamułki którą teraz mam podczas zwiększania do 45 mg, czuć że ta większa dawka sie dopiero przystosowuje do organizmu bo mam zwiększone skutki uboczne, delikatny lęk i depresyjnie sie czuje...

 

a dla znawców porównanie hamowania wychwytu serotoniny jak również dopaminy i noradrenaliny paroksetyny i sertraliny znalezione na angielskiej wikipedii:

 

Paroksetyna:

 

SERT K i = 0.04nM SERT K i = 3.3nM

NET K i = 90nm DAT K i = 315nM

DAT K i = 400nm

 

*czym mniejsza liczba tym silniejsze działanie

 

Znalazłem również ogólne porównanie SSRI:

 

CITALOPRAM głównie depresje bez objawów psychotycznych, o nasileniu łagodnym lub umiarkowanym; mniej interakcji niż w pozostałych SSRI; może wywoływać lęk i niepokój

FLUOKSETYNA depresje łagodne lub umiarkowane, bez lęku i objawów psychotycznych; długi okres półtrwania; liczne interakcje; czasem lękorodne

FLUWOKSAMINA depresje z lękiem i niepokojem oraz objawami psychotycznymi; u niektórych wyraźny wpływ anksjolityczno-sedatywny

PAROKSETYNA łagodne lub umiarkowane depresje bez objawów psychotycznych; u niektórych działanie anksjolityczno-sedatywne

SERTRALINA łagodne lub umiarkowane depresje bez objawów psychotycznych

 

3. Selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI)

Leki te nasilają transmisję 5-HT w OUN poprzez blokadę transporterów 5-HT. Przykłady SSRI: sertralina, paroksetyna, citalopram, fluwoksamina, fluoksetyna.

blokowanie wychwytu zwrotnego serotoniny, pośrednia stymulacja 5-HT1A efekt przeciwdepresyjny

zwiększoną aktywność serotoninergiczna w zwojach podstawy poprzez 5-HT2 akatyzja i niepokój ruchowy

nasilenie przewodnictwa serotoninergicznego w hipokampie i w korze limnicznej poprzez 5-HT2 doznania lękowe

nasilenie przewodnictwa serotoninergicznego w pniu mózgu poprzez 5-HT2 bezsenność

nasilenie aktywności 5-HT w układzie mezolimbicznym i w neuronach w rdzeniu kręgowym poprzez 5-HT2 zaburzenia seksualne

pobudzenie receptorów 5-HT3 w ośrodku wymiotnym w mózgu i w przewodzie pokarmowym nudności, wymioty i biegunkę

 

2. Down-regulacja 1 i 5-HT2 pojawia się po 3-5 dniach podawania antydepresantów; efekt terapeutyczny antydepresantów pojawia się po kilku tygodniach a nawet miesiącach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę paroksetyne już tydzień od 2 dni zaczęły stany depresyjne bardziej nasilone lęki i pojawiające się myśli samobójcze.Ale mam nadzieje że w ciągu paru dni lek zaskoczy i ruszę swoje życie z miejsca. Brałem setaloft,miansec,wenlafaksyne,elicea,chloroprotisken ale bez większych rezultatów.Przypomniało mi się hasło nicea albo śmierć w mojej wersji będzie to paroksetyna albo śmierć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija już prawie miesiąc jak zacząłem kuracje paro i nadal nie czuje działania przeciwdepresyjnego, czekam cierpliwie tylko że każdy dzień w tym stanie to piekło.

Zaczynam mieć obawy że za drugim może już tak nie zadziałać dobrze albo będzie potrzebna większa dawka no ale może zbyt się nie cierpliwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija już prawie miesiąc jak zacząłem kuracje paro i nadal nie czuje działania przeciwdepresyjnego, czekam cierpliwie tylko że każdy dzień w tym stanie to piekło.

Zaczynam mieć obawy że za drugim może już tak nie zadziałać dobrze albo będzie potrzebna większa dawka no ale może zbyt się nie cierpliwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija już prawie miesiąc jak zacząłem kuracje paro i nadal nie czuje działania przeciwdepresyjnego, czekam cierpliwie tylko że każdy dzień w tym stanie to piekło.

Zaczynam mieć obawy że za drugim może już tak nie zadziałać dobrze albo będzie potrzebna większa dawka no ale może zbyt się nie cierpliwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam Wasze posty i dochodzę do wniosku że paroksetyna strasznie długo się rozkręca... Ja byłem w stanie dać jej tylko miesiąc, dłużej nie wytrzymałem z powodu zbyt silnych lęków. Widzę że chyba trzeba było jeszcze trochę zaczekać. Ostatnio czytałem coś na temat połączenia wenlafaksyny z SSRI, co podobno ma dawać dobre rezultaty. Zastanawiam się czy nie zasugerować swojemu lekarzowi mixu wenli i 10mg paroksetyny. Co myślicie o takim połączeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam Wasze posty i dochodzę do wniosku że paroksetyna strasznie długo się rozkręca... Ja byłem w stanie dać jej tylko miesiąc, dłużej nie wytrzymałem z powodu zbyt silnych lęków. Widzę że chyba trzeba było jeszcze trochę zaczekać. Ostatnio czytałem coś na temat połączenia wenlafaksyny z SSRI, co podobno ma dawać dobre rezultaty. Zastanawiam się czy nie zasugerować swojemu lekarzowi mixu wenli i 10mg paroksetyny. Co myślicie o takim połączeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam Wasze posty i dochodzę do wniosku że paroksetyna strasznie długo się rozkręca... Ja byłem w stanie dać jej tylko miesiąc, dłużej nie wytrzymałem z powodu zbyt silnych lęków. Widzę że chyba trzeba było jeszcze trochę zaczekać. Ostatnio czytałem coś na temat połączenia wenlafaksyny z SSRI, co podobno ma dawać dobre rezultaty. Zastanawiam się czy nie zasugerować swojemu lekarzowi mixu wenli i 10mg paroksetyny. Co myślicie o takim połączeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×