Skocz do zawartości
Nerwica.com

było już o wadach wzroku? bez związku z pozostałymi na forum


małpka bubu

Rekomendowane odpowiedzi

gdy za długo siedzę przed kompem oczy dostają świra, bolą - okulistka mi powiedziała że to mięśnie oka są zmęczone...

mam malutką wadę, plusik na jednym, na drugim astygmatyzm...

 

wnerwia mnie jak okulary się zaparują po zmianie temperatur ale że wada malutka to bez szkody je zdejmę i oczyszczę...

 

w urzędzie pracy mają tak drobną czcionkę na tablicy elektronicznej z ofertami pracy że prawie nie widzę - jest daleko od ławek...

 

w pracy, na stażu niektóre umowy to chyba czcionka 9 albo 10, pracowac z takim czymś to kanał dla oczu, nie ma bata żeby chwilę nie odpoczęły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż ja to nie brałam na moje oczka. Agapurin, Klartin, Strix, a teraz mam Providin. Jagódki są bardzo dobre na oczy.

 

-- 15 gru 2012, 13:25 --

 

tez nosze okulary, ale minusiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

małpka bubu, a bez okularow widzisz? Parowanie w zimie to masakra..u mnie jest gorzej bo mam -6 i -12 ..jak zdejme zeby osuszyc to jestem slepa jak kret. Dobrym rozwiazaniem bylyby soczewki. Ja przymierzam sie do jednodniowych... mialam miesieczne ale wkurzalo mnie pamietanie o dolewaniu plynu i takie tam pierdoly pielegnacyjne..w koncu wywalilam

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam mały astygmatyzm,tyle że na obojgu oczach.W tej chwili nie nosze okularów,bo zaliczyłam w nich orła cień i aktualnie nie są zdatne do noszenia,a do okulisty się coś dostać nie mogę.Na szczęście żadna operacja mi się nie kroi.

Co do zmęczonych oczu to polecam okład z rumianku,u mnie świetnie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się boję wtykać coś sobie do oczu, wiec wątpię, że przekonam się do soczewek. Na szczęście okulary tylko na wykłady i do samochodu, którym z resztą i tak nie jeżdżę :roll: Co do bólu oczu... ciężko ich nie przemęczać w tych czasach - komputer, telewizja, gazety, książki... jakby tak zestawić czynności które męczą oczy z tymi które ich nie nadwyrężają, to nie wiem czy te pierwsze by nie przeważyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się boję wtykać coś sobie do oczu

Ja miałem wtykane w dzieciństwie. Chodzi o takie coś przy laserostymulacji, ale nie wiem, jak to coś się nazywa. Czasem to mi to cisnęli, że przestawałem widzieć ogólnie tym okiem, tylko mrugającą kropkę widziałem i nie mogłem się doczekać, żeby już mieć wyjęte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam -8,5 na każdym oku plus zwyrodnienie siatkówki na lewym. Noszę soczewki od dziesięciu lat, nikt nie wie, że w ogóle mam jakiś problem ze wzrokiem dopóki się nie przyznam. Bardziej doskwiera mi migrena oczna niż sama wada wzroku, nie znoszę okularów właśnie dlatego, że parują. Do soczewek przyzwyczaiłam się przez tyle lat, są naturalnym elementem mojego życia. :)

 

Jeśli macie wadę mniejszą niż -4 i nie lubicie okularów ani miękkich soczewek może warto rozważyć inwestycję w ortokorekcję, chociaż słyszałam o niej mieszane opinie, a nie miałam okazji wypróbować na sobie. Na zmęczone oczy, pomaga ich 'gimnastyka' - ćwiczenia akomodacji, szczególnie po pracy przy komputerze gdy długo wpatrywaliśmy się w punt znajdujący się w stałej odległości. Najlepszy jest w tym przypadku spacer po parku, ale i obserwacja drzew za oknem wystarczy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×