Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pampersy


STARYWYGA

Rekomendowane odpowiedzi

mam lat 47 inwalida 2 grupy ,chodzi itd

leczy się w poradni zdrowia psychicznego

 

 

Miesiac temu kupiłem sobie paczkę pampersów

i zacząłem sikać do nich

mamie mówię ze sie posikałem bo poważnie

mam problemy z pęcherzem moczowym

wyglada to tak ze móię mamie ze znowu się posikałem i sam sobie zakłądam nową pieluchę

byłem w poradni

według lekarza to jest na tle emocjonalnym

po prostu przez to rozładowywuje napięcie nerwowe

z 2 strony lekko się mocze samowolnie

kilkanaście kropli bo jak nie mam pampersa mam matki trochę mokre albo mi się tak wydaje

jak z tego wyjść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, konto założyłam by niejako odpowiedzieć na to pytanie, jako że poniekąd zajmuję się na codzień taką tematyką. 
Mam świadomość iż temat jest mocno przestarzały i zapewne już nieaktualny, jednak myślę że odpowiedź przyda się, jeśli nie oryginalnemu autorowi to potencjalnym przyszłym autorom podobnych tematów. 

Dlaczego noszenie pampersa uspokaja ? 
Zapewnia on komfort psychologiczny, zaspokojenie potrzeby bezpieczeństwa oraz potrzebę bliskości ( Piramida Potrzeb Maslowa). 
Bezpieczeństwo, które pamięta się jako małe dziecko, beztroska oraz możliwość wyładowania negatywnych emocji poprzez skorzystanie z pampersa.
Bliskość, jako że kojarzymy z ciepłem ( w większości przypadków) oraz z miękkim, delikatnym dotykiem, które dla niektórych osób może być pacyfikatorem negatywnych emocji. 

Oczywiście nie jest to regóła, i raczej byłabym skłonna powiedzieć iż jest to efekt nerwowego stylu życia, które przekłada się na tło emocjonalne. 
Dobrym, choć nieco zaskakującym oraz nietuzinkowym rozwiązaniem, jest nauka samo regresji - umięjętności wchodzenia w rolę małego dziecka tak by wyładować negatywny emocje, oraz zmienić perspektywę z jaką się patrzy na dany problem. Tematyka taka nazywa się ABDL i dla niektórych jest ona fetyszem, a dla niektórych stylem życia oraz odskocznią. 
Sama prowadzę projekt w tej tematyce ( nie jest to reklama ) i jeśli autor lub potencjalny czytelnik/czka jest zaiteresowany/a poznaniem takiej tematyki, oraz nauką takiej odskoczni, chętnie podeślę materiały. 
Dziękuję, tyle z mojej strony. 
Pozdrawiam,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×