Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mi pomogło...


skolatany

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim,

 

Chciałem się z Wami podzielić czymś co mi bardzo pomogło w zrozumieniu i pozbyciu się objawów w dość krótkim czasie. Nadal jeszcze nad sobą pracuję ale 90% objawów i lęku zniknęła. Pisałem jakiś czas temu tu na forum o swoim problemie. Nerwica przewałkowała mnie na różne strony ze szczególnym naciskiem na sprawy sercowo-ciśnieniowe i objawy ze strony głowy jak potworne rozpieranie i uciski, zawroty. Jak wszyscy tu szukałem czegoś co chociaż zabierze część objawów. Nigdy nie rozumiałem dlaczego terapia poznawczo-behawioralna nie działa, zresztą nie tylko na mnie, mama też z nerwicą i też jej to nic nie dało. Na leki byłem uczulony, leciało mi strasznie ciśnienie w dół no i mówią że leki niczego nie zmienią bo podłoże jest emocjonalne.

 

Pewnego dnia przypadkowo natknąłem się na coś w internecie, co troszkę odmieniło moje podejście do naszej choroby. Jasne stało się występowanie każdego z objawów. To było jak olśnienie. Jest to seria filmików jednego z najwybitniejszych specjalistów od spraw emocjonalnych w stanach. Wszystkie są dostępne na youtube za free :) Większość niestety tylko po angielsku ale kilka z nich ma już swoje tłumaczenie po polsku. Wrzucę Wam tu kilka filmików, które mi osobiście pomogły :) Naprawdę polecam.

 

Dzielmy się proszę w tym temacie opiniami, może wspólnie będzie prościej to wszystko zrozumieć.

 

Pierwszy filmik -

 

Sam jeszcze wszystkich nie obejrzałem ale cała metodologia jest niezwykle zrozumiała i logiczna. Facet tłumaczy jak powstają problemy emocjonalne i dlaczego potrafią zostawać w nas na tak długo, pod różną postacią, różnymi objawami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja nic nie wiedziałem o meridianach ale ten facet tłumaczy przecież że to nie o to chodzi. A jeśli chodzi o same meridiany to z Medycyny Chińskiej. Ich obecność została potwierdzona badaniami naukowymi. Tu tekst po angielsku na temat badania potwierdzającego ich istnienie "The existence of the meridian system was further established by French researcher Pierre de Vernejoul, who injected radioactive isotopes into the acupoints of humans and tracked their movement with a special gamma imaging camera. The isotopes traveled thirty centimeters along acupuncture meridians within four to six minutes. Vernejoul then challenged his work by injecting isotopes into the blood vessels at random areas of the body rather than into acupoints. The isotopes did not travel in the same manner at all, further indicating that the meridians do indeed comprise a system of separate pathways within the body." Ale to nie chodzi o meridiany tu.

 

Proces który on wykonuje, działa na układ nerwowy. Gdy skupiamy się na danych negatywnych emocjach, stymulując w tym czasie układ nerwowy, zaburzamy sygnał pomiędzy umysłem a częścią ciała w której odczuwamy dane emocje i sensacje. Stymulacja układu nerwowego powoduje kompletne zniwelowanie odczuwania danej negatywnej emocji lub odczucia. Warto to przetestować na sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdemu pomaga to w co silnie wierzy. Dla jednego będą to meridiany dla innego ogórki kiszone a jeszcze komuś pomaga typowa psychoterapia. Taka już jest psychika ludzka - porąbana jak drewno na opał. Dobrze, że tak wiele dróg może prowadzić do wymarzonego celu czyli zdrowia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technika EFT pomaga w uwalnianiu emocji i jest w tym naprawdę skuteczna. I może stanowić ważny element terapii. Nie ważne czy przyjmiemy że działamy na czakry, meridiany, układ nerwowy (neurony) - to nie ważne, ważna jest skuteczność. A żeby ustalić skuteczność tej techniki, trzeba najpierw ją na sobie przetestować, podchodząc do niej bez uprzedzeń, z obiektywnym i neutralnym podejściem. Jeśli nie pomoże to znaczy że nie jest to technika dla nas i powinniśmy porozglądać się za czymś co będzie do nas bardziej trafiało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×