Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy

Wiadomości w tym temacie: 1801

Strona 61 z 129  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 129  Następna strona

Reklama

Autor

Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy

Re: Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy
Post 06 kwi 2009, 20:03 

Od: 06 kwi 2009, 18:43
Witam.ja od 5lat cierpię na zawroty głowy czasami boję się gdzies wyjść bo mam wrażenie że zarzuci mnie pod auto. odpadają u mnie sytuacje gdzie trzeba stać dłużej w jednym miejscu np.kosciół,długa kolejka albo jazda autobusem w pozycji stojącej.czy ktoś z was zna na tą dolegliwość jakiś sposób jak sobie z tym radzić albo zna jakieś dobre tabletki.

Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy
Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Post 06 kwi 2009, 22:19 

Od: 12 lip 2008, 18:13
Witaj Justyno!
Ale dostajesz tych zawrotów w momencie silnego stresu, czy tak nagle ni stąd ni zowąd?
Jaki masz charakter zawrotów? To jest bardzo szybki, gwałtowny pojedynczy zawrot w glowie - trwający pół sekundy, ale myślisz wtedy, że lecisz w przepaśc i szybko się chwytasz, bo masz wrażenie, że gdyby tak nie było to bys gdzieś do tyłu poleciała, czy są to stałe niestabilności podczas chodzenia a nawet siedzenia? Jak idziesz masz wrażenie, że ulica jest nierowna, ziemia Ci ucieka spod nóg, a Tobie kołysze się ulica i masz chaos w glowie - wrażenie, że kołysze się także w glowie? Masz wrażenie, że Cię zarzuca na boki? Masz uczucie, że obraz Ci drga przed oczyma - kołysze się?

Ja swego czasu rzadko - ale miewałam pierwszą wersję... rok temu niestety dostałam wersję druga... zdecydowanie gorszą, bo im dlużej dr nie wiedzieli co mi jest i nie potrafili tego zwalczyc tym bardziej zawroty przyjmowały postać ciągłą... tak jak na poczatku były jeszcze okresy lepszego sapomoczucia, to po kilku tygodniach byłam jednym wielkim zawrotem... kołysało mi się nawet jak siedziałam, miałam wrażenie, że kołyszą mi się nawet mysli... brrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
brałam kupę tabletek - na błędnik, na dotlenienie mózgu, na typowe zawroty i nic, miałam pełno badań z rezonansem włacznie i nic... ostatkiem sił poszlam do psychiatry, bo tylko to potrafili mi powiedzieć neurolodzy...
po tygodniu brania efectinu - antydepresantu - zawroty minęły jak ręka odjął, a wraz z nimi lęki, że cos mi się stanie jak wyjdę na ulicę itp....
powróciłam do normalności...
chodze normalnie do pracy, w miejsca publiczne, do marketów itp. i ... nie boje się:)
pozdrowienia, trzymaj się:)
Katarzynka35

Post 07 kwi 2009, 13:29 

Od: 07 kwi 2009, 13:00
Witam wszystkich!Na nerwicę lękową choruję już 12 lat,ale często przybiera ona różne formy.Tym razem mam lęk przed chorobami a szczególnie przed rakiem.Zaczęło się 4tygodnie temu od bólu brzucha i stanu podgorączkowego po badaniach lekarz stwierdził ,ze to nerwy i lekkie podrażnienie,następnie ginekolog,badanie krwi,moczu,ob,dno oka,pole widzenia,tarczyca-wszystko ok.Od tygodnia cały czas kreci mi się w głowie i boje się,ze to coś poważnego a neurologa mam dopiero za dwa tygodnie.Mój lekarz twierdzi,że to nerwica lękowa a ja nie mogę funkcjonować,bo boje się,ze umrę.Czy to kręcenie w głowie i uczucie otępienia może być od nerwów?Pozdrawiam!

Post 07 kwi 2009, 13:46 

Od: 09 sty 2009, 22:55
Madzialenka, kręcenie w głowie i otępienie to typowe objawy nerwicy lękowej. Na pewno z tego nie umrzesz. Widocznie coś w Twoim życiu nakazuje Ci spowolnić, zatrzymać się i przemyśleć o aktualnych sprawach. Zawirował Ci świat, czas poukładać pewne sprawy ;)

Pozdrawiam 8)

______
Lucid life

Post 07 kwi 2009, 15:04 

LucidMan bardzo dziękuję za pocieszenie i mam nadzieję,że to wszystko minie,bo nie daje rady tak funkcjonować.Pozdrawiam!

Post 07 kwi 2009, 21:53 

Od: 03 sty 2009, 19:32
LucidMan ,piszesz że zawroty głowy to typowy objaw nerwicy lękowej bo nie masz pojęcia ani o jednym ani o drugim. W moim przypadku przyczyną zawrotów głowy są problemy z prawidłowym krążeniem krwi. I jestem o tym coraz bardziej przekonany. Dzisiaj rano zmarzły mi stopy. Po godzinie czasu pojawiły się problemy
z utrzymaniem równowagi i kręcenia w głowie.Z chwilą kiedy stopy rozgrzałem problem zniknął. Od czterech miesięcy nie mam ucisku głowy ani objawów otępienia . Madzialenka przeczytaj moje posty w tym temacie bo nie będę pisał ich ponownie.

______
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

Post 07 kwi 2009, 22:50 

MARIAN1967, masz rację, nie mam pojęcia. Po prostu zapomniałem już jakie to uczucie :roll:

Zresztą, jakie to ma znaczenie, nie znam się ;)

Pozdrawiam 8)

______
Lucid life

Post 08 kwi 2009, 10:15 

No to ja już z tego nic nie wiem :( ale większość z Was pisze,że są to właśnie objawy nerwicy.U Mnie zawroty pojawiły się właśnie w momencie kiedy pojawił się lęk przed chorobami.Dzisiaj idę do lekarza i zobaczę co o tym sądzi.

Post 08 kwi 2009, 12:33 

Od: 08 kwi 2009, 12:18
witajcie
jestem tu nowa
mój problem to również silne zawroty głowy i taki tępy ból niby go nie czujesz a rozsadza ci czaszkę ,moja neurolog powiedziała że mam napięciowe bóle głowy które pewnie wynikają z napięcia przed atakami moje lęki są tak duże że normalnie już nie funkcjonuje,boję sie wychodzić jeździć samochodem i wogóle ...
napiszcie też się z takim czymś męczycie ja wszystkie wyniki mam dobre ale już sama nie wiem idę do lekarza po czym wychodzę i dalej to samo bo wmawiam sobie że może źle mnie diagnozują i tak w kółko

Post 08 kwi 2009, 13:28 

Madzialenka, tu na forum nikt nie ma takiej mocy, żeby powiedzieć co Ci dolega. Każdy z nas może tylko przypuszczać, spekulować. Ja wyraziłem swoją opinię opartą na swoich doświadczeniach oraz wiedzy na temat nerwicy lękowej.
Diagnozę może postawić jedynie lekarz. Poza tym pisałaś, że chorujesz 12 lat na nerwicę, więc wygląda na to, że diagnoza już dawno dawno temu została postawiona.

Jeśli pojawiły się nowe objawy, powinnaś porobić badania. Jeśli się okaże, że to nie ma przyczyn fizycznych, to znaczy że nerwica przybrała nową formę.
W ogóle, leczysz się jakoś?

Pozdrawiam 8)

______
Lucid life

Post 08 kwi 2009, 14:35 

Właśnie wróciłam od mojego psychiatry,diagnoza:nerwica lękowa.Dostałam leki i zobaczymy co będzie dalej.Za dwa tygodnie mam neurologa.Mam nadzieje,że będzie dobrze.
P.S. Mój lekarz powiedział,że zawroty i bóle głowy oraz uczucie otępienia są typowym objawem nerwicy lękowej.Pozdrawiam!

Post 08 kwi 2009, 15:45 

Od: 05 mar 2009, 08:22
Tak to jest nerwica, poza tym przy nerwicy wystepuje również inna masa objawów. Ja tez mam zimne rece i stopy i jestem niskocisnieniowcem, a mam nerwice, nawet jak rozgrzeje sie to nic nie pomaga. Do tego mam stany lękowe, postanowilam jednak spróbowac z efectinem byc może z innym lekiem. Idę do mojej psychiatry i zobacze co powie. A później terapia bo leki mają tylko dorazne działanie.

______
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Post 09 kwi 2009, 20:29 

Od: 06 kwi 2009, 18:43
erfolg,ja też cierpię na silne zawroty głowy już 6lat jak mam dobre tabletki to i głowa się nie kręci.zawroty głowy naprawdę utrudniają życie nieraz jak gdzieś wyjdę to idę jak pijana.dziś np też mam silniejsze zawroty głowy zaczęłam brać tabletki na nerwy których już z 4miesiące nie brałam.a bóle głowy to i sami sobie wywołujemy ja np mam częste bóle głowy w wikendy jak mam iść do kościoła nerwy od razu szaleją.w ostatnią niedzielę byłam na mszy nerwy mi tak szalały a po południu dostałam takiego bólu głowy jakby miałoby mi ją rozsadzić.to już nasz taki żywot trzeba jakoś dawać sobie radę ze stresem bo nas wykończy.

[*EDIT*]

katarzynka 35,witam mój rodzaj zawrotów głowy to takie uczucie że jak np stoję w jednym miejscu bez żadnego oparcia to mam uczucie jakby miało mnie do tyłu zawrzucić,mam też bardzo krótkie i szybkie zawroty i też z uczuciem że gdzieś lecę.a jak np gdzieś idę to mam uczucie że w głowie mi się kręci i tyle.poproszę swoją doktorkę może mi przepisze te tabletki.

Post 10 kwi 2009, 12:40 

Od: 23 sty 2009, 11:24
Jak byłam ostatnio u psychiatry to powiedziała, że typowym objawem nerwicy oprócz zawrotów, oszołomienia jest też drżenie obrazu jak patrzymy.

Madzialenka! napisz jakie leki dostałaś od psychiatry???

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ 1801 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 129  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 |