Skocz do zawartości
Nerwica.com

Badanie EEG


xanonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Badanie EEG pokazuje w pewnym sensie prace naszego mózgu, tzn. te różne fale mózgowe ich amplitude, częstotliwość itp. Natomiast zastanawia mnie po co w ogóle się to badanie wykonuje - czy jeśli badanie wyjdzie nieprawidłowe to są jakieś leki aby skorygować te nieprawidłowości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badanie EEG u pacjentów psychiatrycznych wykonuje się po to, aby wykluczyć tzw. organikę- zaburzenia psychoorganiczne wynikające z fizycznego uszkodzenia mózgu oraz zatrucia substancjami neurotoksycznymi. Czasami szuka się też ognisk padaczkowych. W przypadku wykrycia ognisk padaczkowych można zastosować karbamazepinę, kwas walproinowy czy lamotryginę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badanie EEG pokazuje w pewnym sensie prace naszego mózgu, tzn. te różne fale mózgowe ich amplitude, częstotliwość itp. Natomiast zastanawia mnie po co w ogóle się to badanie wykonuje - czy jeśli badanie wyjdzie nieprawidłowe to są jakieś leki aby skorygować te nieprawidłowości?

 

Tak, bo jak Ci wyjdzie napadowość bioelektryczna to można stosować leki przeciwpadaczkowe (z tym, że samej napadowości bez objawów towarzyszących się nie leczy). Psychiatrzy często wysyłają na EEG pacjentów, którzy mają omamy albo kilkusekundowe zawieszenia (bez reakcji na bodźce), bo w taki sposób również może się objawiać padaczka. Przy silnych bólach głowy też się robi EEG, ale nie wiem dokładnie po co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

padaczka to podstepna choroba. nie trzeba padac i sie trzasc. moga to byc "migreny", nagłe uczucie zmęczenia, tiki. ja nie mam ataków grand mal. mialam ze 2 w zyciu. normalnie mam albo bol głowy-ale taki charakterystyczny, albo tiki"- kilkusekundowe zawieszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×