sapioseksualizm

Inne zaburzenia.

sapioseksualizm

przez *Monika* 26 lut 2012, 11:58
Mad_Scientist, Mateuszu, Piotrek chyba naoglądał się właśnie takich bajek! :evil:
Główny Moderator

sapioseksualizm

przez nextMatii 26 lut 2012, 12:06
No chyba za wiele ich ogląda....
I doslownie bierze do siebie......
Ostatnio edytowano 26 lut 2012, 12:13 przez Lilith, łącznie edytowano 1 raz
Powód: usunięto zdublowaną część
nextMatii

sapioseksualizm

przez Lord Cappuccino 26 lut 2012, 13:08
Odpowiadając na pytanie Sabaidee:

Parafilia - zaburzenie preferencji seksualnych (dawniej: dewiacja) to rodzaj zaburzenia, w którym warunkiem niezbędnym (albo preferowanym) do uzyskania podniecenia seksualnego i pełnej satysfakcji seksualnej jest pojawienie się pewnego czynnika - obiektu (również osoby), rytuału, czy sytuacji. Sapioseksualizm możnaby uznać za szczególny przypadek parafilii jeżeli dla osoby sapioseksualnej niezbędnym warunkiem do uzyskania podniecenia seksualnego i pełnej satysfakcji seksualnej jest współżycie czy podejmowanie czynności seksualnych z partnerem czy partnerką o wysokim ilorazie inteligencji. Z definicji wynika, że sapioseksualizm to odrębna orientacja seksualna, ale to oczywisty błąd, bo orientacja seksualna to pociąg seksualny do osób określonej płci, a nie o określonych zdolnościach umysłowych czy cechach osobowości. Moim zdaniem sapioseksualizm jest zjawiskiem socjologicznym i manifestacją wyznawanej przez wielu zasady "ważniejszy jest charakter niż wygląd". Oczywiście jedno nie musi kategorycznie wykluczać drugiego. :P Myślę, że wstępnej selekcji potencjalnych kandydatów i kandydatek można dokonać na podstawie udzielonej przez nich odpowiedzi na pytanie "Ile to jest 2+2*2". :lol:
There is no wonder drug, there are only lies...
Nie udzielam porad na pw. Wszelkie inne sprawy mile widziane.
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

sapioseksualizm

przez carlosbueno 26 lut 2012, 13:18
tylko kto jaki ma iloraz inteligencji ciężko wyczuć czasem. Ktoś elokwentny, oczytany potrafiący się pięknie wysławiać nie musi mieć wysokiego IQ wcale. I sytuacja odwrotna ktoś z wysokim IQ może być samotnikiem nie potrafiący się zbytnio wysłowić o nikłej lub jednokierunkowej wiedzy(np. maniak komputerowy).
Największy Forumowy Maruda

sapioseksualizm

przez Lord Cappuccino 26 lut 2012, 13:20
Może sapioseksualiści wymagają na pierwszej randce wypełnienia testu IQ.
There is no wonder drug, there are only lies...
Nie udzielam porad na pw. Wszelkie inne sprawy mile widziane.
Moderator/ R2 - D2

sapioseksualizm

przez carlosbueno 26 lut 2012, 13:29
Myślę że starczy jak się jest niskim, chudym okularnikiem i nauczy się parę trudnych słów ze słownika np par excelence, konwertybilny itp.
Największy Forumowy Maruda

sapioseksualizm

przez nextMatii 26 lut 2012, 13:32
carlosbeuno....:D.....żeby to było takie proste......
nextMatii

sapioseksualizm

przez SadSlav 26 lut 2012, 14:16
carlosbueno napisał(a):Myślę że starczy jak się jest niskim, chudym okularnikiem i nauczy się parę trudnych słów ze słownika np par excelence, konwertybilny itp.

To idę sobie popsuć wzrok albo kupię okulary zerówki. Zawsze to jakiś początek :mrgreen:
I'm diggin' my way to somethin' better,
I'm pushin' to stay with something better,
I'm sowing the seeds I take for granted,
This thorn in my side is from the tree I've planted,
It tears me and I bleed...

http://chwilepisanemuzyka.blogspot.com/

sapioseksualizm

przez *Monika* 26 lut 2012, 20:06
SadSlav, :mrgreen:
Główny Moderator

sapioseksualizm

przez girl anachronism 01 mar 2012, 12:14
nextMatii napisał(a):
girl anachronism napisał(a):Nie od dziś wiadomo, że najbardziej podniecającym organem u mężczyzny jest mózg :105:

mozg?,a nie umysł :P

Umysł nie jest organem :>
wild hearts can't be broken.

F31

sapioseksualizm

przez paradoksy 01 mar 2012, 12:20
jakoś wcześniej tu nie wchodziłam, a weszłam i
shinobi napisał(a):Mnie kręcą te proste dziewuchy, o licach rumianych, a piersiach pulchnych, jędrnych niby dwa bochny zagniecione dobrze, a wypieczone właściwie. Baby, którym wiadomo o co chodzi, a i chałupę potrafią ogarnąć, i zupy nagotować, a i duch umęczony wielce, cichy kątek, bezpieczny tam, między owymi bochnami dwoma, znajdzie. :roll:

normalnie cała ja! :mrgreen:
a mama parę lat powtarzała: "ja nie wiem co z ciebie wyrośnie"... :roll:
paradoksy

sapioseksualizm

przez shinobi 01 mar 2012, 12:22
paradoksy, no widzisz... z Ciebie zdrowa, polska dziewucha. I gotuje, i baraszkuje... i tak dalej. ;)

sapioseksualizm

przez paradoksy 01 mar 2012, 12:27
mojemu M. bardzo podoba się moja zaradność :pirate:
kurcze, kiedyś nienawidziłam gotować.

odnośnie sapioseksualizmu - ile ludzi, tyle opinii. płytcy - wezmą sobie ładnego modela/modelkę, pobzykają, rano się obudzą, popatrzą i tyle..
nie wyobrażam sobie czegoś takiego, a co potem? a gdzie rozmowa? z debilem, niestety, nie da się rozmawiać... (nie mówię,że ludzie pracujący w modelingu to debile :D )
może - uogólniając - powinno się też wyróżnić czy ten cały sapioseksualizm występuje w związkach długich, czy jednonocnych przygodach... bo jednak wydaje mi się że zasada "charakter ponad wygląd" będzie się sprawdzać w związkach długotrwałych...
paradoksy

sapioseksualizm

przez shinobi 01 mar 2012, 12:32
paradoksy, u nas to jest tak, że ja jestem od garów itd. Tak jakoś spontanicznie wyszło, że ja mam talent do takich spraw, a dziewczyna nie bardzo. :)

Intelekt oczywiście cenię bardzo.

Sortuj wg