Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ciągły stres


Coccinella

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :)

Chciałabym zrobić małe rozeznanie, jako, że niedługo idę do psychiatry. W skrócie sprawa wygląda tak: niedawno zaczęłam nową pracę. Stres jaki mi towarzyszy powoli mnie wykańcza. Nie pozwala opanować pewnych rzeczy, utrudnia znacznie funkcjonowanie, sprawia, że każdy dzień jest naprawdę trudny. Nie potrafię go sama opanować. Ciągle trzęsą mi się ręce, w głowie mam mętlik. Problem ze stresem miałam zawsze, to nie tak, że teraz to się nasiliło. Ale teraz w wyniku nowych obowiązków stało się to naprawdę uciążliwe.

Od miesiąca biorę wellbutrin (wcześniej fluo, wenlę, eliceę - nie działały) ze względu na ciągłe zmęczenie, senność. Pomaga w tym.

 

Chciałabym dostać coś np. doraźnego, co pomogłoby mi poczuć spokój, ale bez ZAMULENIA i senności (to dla mnie bardzo bardzo ważne).

Myślałam o czymś ziołowym, ale nie wiem czy jest sens?

Będę wdzięczna za jakieś informacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat jest w dziale Leki no to rozumiem, że chcesz na ten "ciągły stres" jakiś lek? Są właściwie dwa psychotropy, które mają działanie neuroprotekcyjne i chronią neurony mózgowia przed chronicznym stresem- mianowicie tianeptyna i amitryptylina. Ale jakby każdy chciał na stres psychotropy łykać no to wiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praca jest biurowa, dużo kontaktów z ludźmi co powoduje stres.

 

Tak, chciałabym jakiś lek, żeby przetrwać początki w pracy, bo jest mi bardzo trudno teraz właśnie przez stres. Nie chcę brać ich cały czas, wiem, że nie o to chodzi. Stres jest częścią życia, nie da się go wyeliminować. Tylko jak bardzo utrudnia życie to jest męczące i chwilami przez cały ten stres mam ochotę się poddać i już więcej tam nie iść.

Dziękuję za nazwy leków, poczytam sobie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×