METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Ritalin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
35
83%

Nie
6
14%

Zaszkodził
1
2%

Liczba głosów : 42

przez maniek123321 22 lip 2016, 16:07
Kalebx3 napisał(a):KTO CIERPI NA DEPRESJĘ ( jednobiegunową ) , NIECH SPIERDAL-A OD TEGO LEKU GDZIE PIEPRZ ROŚNIE!!!
.

Chyba cos Ci kolego sie pomieszalo, a mialem Cie za fachowca w temacie.Ten lek jest jedynie dla jednobiegunowcow, 2 biegunowi niech spjerdalaja jak najdalej bo mozna dostac manii.
F41.2
Baklofen 75mg
Amisulpryd 50mg
Mianseryna 60mg

przez eovo 22 lip 2016, 16:57
Do stosowania codziennego jest dla nikogo do stosowania okazjonalnego dla wszystkich :)

przez Kalebx3 Gorliwy 23 lip 2016, 16:21
Kalebx3 napisał(a):
KTO CIERPI NA DEPRESJĘ ( jednobiegunową ) , NIECH SPIERDAL-A OD TEGO LEKU GDZIE PIEPRZ ROŚNIE!!!
.

Chyba cos Ci kolego sie pomieszalo, a mialem Cie za fachowca w temacie.Ten lek jest jedynie dla jednobiegunowcow, 2 biegunowi niech spjerdalaja jak najdalej bo mozna dostac manii.

maniek123321, ze mnie taki fachowiec jak z koziej dupy pomka .
Czy metylo jest tylko dla jednobiegunowców ? Jeśli uważasz ,że tak to Twoja wolna wola . Ja sam nie leczyłbym sie tym specyfikiem będąć w depresji .
A na chorobie dwubiegunowej to się w ogóle nie znam i w swoim powyższym poście nawet o niej nie wspomniałem .
Pozdrawiam ,życząc zdrowia , jakimkolwiek prochem nabytego .
>>> Nie ma sąsiada co sadził to drzewo
I nie ma sąsiadki co plotła makatki
Zniknął ten stary co chował dolary
W oczach niknie ten świat !!!
>>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez MatMich 04 sie 2016, 20:23
Ja jestem na Concercie 36 mg póki co i sobie bardzo chwalę ten lek, zastanawiam się czy nie wypróbować Medikinetu CR 40 albo 30 bo lekarz mi mówił, że możemy spróbować terapię z Medikinetem CR jak i z uwalnianym natychmiastowo kilka razy na dobę, macie jakieś doświadczenia z takiej "przesiadki"? Głównie chodzi o to by normalnie funkcjonować na uczelni od 7 do 15, Concerta sprawdza się dobrze ale czuć wyraźnie 2 peaki w działaniu a między nimi czasem nawet senność.

Ten wykres wydaje się być potwierdzeniem tego stanu rzeczy (2 razy wzrost stężenia), jest ktoś w stanie zweryfikować jego dokładność w stosunku do Medikinetu? (trochę mały sorry)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

przez Cross 27 sie 2016, 15:11
Hej. Wiele osób nie rozumie moim zdaniem dlaczego bierze się Medikinet lub Concertę. Skoro już się ja otrzymało to znaczy, że powinno się te leki brać do końca swych dni. Nie należy sie oszukiwać, że problem minie po kilku opakowaniach. Te zaburzenia nie lecza sie lecz maskuje lekami, aby mozna bylo zyc w miare normalnie kilka / kilkanascie godzin na dobe. Nie ma leku dajacego calkowita eliminacje niechcianych problemow. Te leki pomagaja godnie zyc, a bez nich jest tak jak bylo wczesniej. Skutki uboczne sa przy kazdych lekach. Trzeba wybrac co jest bardziej uciazliwe - aspolecznosc czy negatywne skutki brania lekow. Kazdy wybrac musi sam. Wiem, ze sa osoby, ktore odstawiaja leki, poniewaz stan "normalnosci" po lekach jest dla nich czyms nowym I wczesniej nieznanym I dlatego trudnym. Trzeba sie zastanowic czy chce zyc, uczyc sie zyc w miare normalnie na lekach czy meczyc siebie I innych bez lekow.

przez nobody25 01 wrz 2016, 13:56
WItam . Dostałem Medikent 10 mg, powiem że działa niesamowicie, dzisiaj wziąłem pierwszy raz. Długo się utrzymuje działanie leku "zwykłego", są jeszcze widziałem o przedłużonym uwalnianiu .
"Proszę myśleć pozytywnie..."

przez nobody25 01 wrz 2016, 15:11
fobik123 nie, dlaczego ?

-- 01 wrz 2016, 14:32 --

Tylko działanie leku zwykłego utrzymuje się 2-3 godziny, to jest słabe. Może przy następnej wizycie poprosić o lek o zmodyfikowanym działaniu ? trzyma dłużej ?

przez nobody25 02 wrz 2016, 13:37
A czy bardziej się opłaca brać lek o szybkim uwalnianiu czy o powolnym ? jak biorę 10 mg z rana to 2,5 godziny i kopa nie ma, muszę poprawiać popołudniu jeszcze 5 mg.

przez nobody25 02 wrz 2016, 16:03
Ee tam, wydaję mi się że ten lek to jedno,wielkie gówno. Jak dołożę popołudniu 5 mg to mam takiego doła że już mi się nic nie chce.:/

-- 03 wrz 2016, 12:06 --

A czy lekarz rodzinny może przepisać w razie W, jedno opakowanie tego leku ? może jakoś się rozkręci, zauważyłem że mam trochę mniejsze zapotrzebowanie na benzo od kiedy go biorę

przez Kalebx3 Gorliwy 22 wrz 2016, 12:45
Ee tam, wydaję mi się że ten lek to jedno,wielkie gówno. Jak dołożę popołudniu 5 mg to mam takiego doła że już mi się nic nie chce.:/

nobody25,
Już tyle razy pisałem ,że jak się ma skłonności do depresji , lęków i dołków ( oraz cierpi na siermiężną nerwicę natręctw ) leczenie metylofenidatem to strzał w kolano . To lek na bardziej na " roztrzepanie " psychiczne , brak koncentracji , skupienia , nadpobudliwość psychiczno- fizyczną , łatwe i denerwowanie sięz błachych przyczyn ,,,i tym podobne komponenta ADHD . Nie wszystko jest dla wszystkich i nie wszystko musi każdemu pomóc .
Dla mnie osobiście wielkim syfem jest Olzapina , Kwetaplex i itp neuroleptyki , ale nie mogę powiedzieć ,że są to niedobre i złe leki ,,, gdyz są osoby , którym te leki pomagają , a byc może ratują życie .
>>>

przez SongoSSJ 03 paź 2016, 12:54
Jak komuś metylofenidat nie jest potrzebny chętnie odkupie

przez Dek 03 paź 2016, 19:09
Ja też jestem zainteresowany kupnem metylofenidatu
Dek

przez csrpk 07 paź 2016, 15:53
czy ma ktos jakies informacje na temat zwiazku 4f-metylofenidat???
csrpk

przez Kalebx3 Gorliwy 07 paź 2016, 18:21
csrpk, czytałem o tym związku ,,, podobnież były "ofiary " śmiertelne .
A jak w dodatku wzieli się za to chinole w produkcji garażowej ,,, tylko czekać na kolejnych debili .
To rozumiem do kupienia jako dopalacz ? Pewnie jakościowo najczystsze na świecie ,
Już raz się zatrułem trefnym MXE , więc pie-rdo-lić wszystko co nie pochodzi z Apteki .
Sorry za dosadność ;)
>>>

Sortuj wg