Skocz do zawartości
Nerwica.com

Strach przed snem (strach o wydarzenia podczas snu) ?


muzzer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , przed chwilą trafiłem na to forum i myślę , że warto napisać tu o moim problemie . Mianowicie strasznie boje się spać . Boje się , co może się wydarzyć podczas mojego snu . Niecałe 3 lata temu bałem się spać przez horrory , niedawno temu obejrzałem jakiś film o zombie i boje się ze moi bliscy w nagłej chwili zamienią się w zombie i będą chcieli mnie atakować . Była tam taka scenka , że para zakochanych leżała obok siebie , a potem parę godzin pózniej mężczyzna się budzi i widzi jak jego kobieta zaczyna go atakować .

Przed snem , zawsze sobie wyobrażam , że jestem bohaterem tych horrorów i wczuwam się w ich role . Potem moja wyobraznia przechodzi na obraz z życia codziennego i zaczynam się bać moich bliskich .

 

Ostatni horror , który oglądałem to właśnie ten o zombie . Strasznie wpłyną na moją psychikę . Staram się ograniczać jakikolwiek kontakt z horrorami i tłumaczyć sobie przed snem ,że to wszystko fikcja . Trudno mi przekierowywać myśli na jakąś inna scenkę .

 

Prosiłbym o jakieś rady , pomoce w związku z moim problemem . Strach mnie już wykańcza fizycznie i psychicznie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wiesz ,że na Ciebie źle oddziałowują to nie oglądaj żadnych podobnych filmów , mój znajomy coś pobnego ma i nie ogląda .

Jednocześnie udaj się na wizytę do psychologa/psychiatry na konsultację. Tam dalej Ciebie pokierują według diagnozy jaką otrzymasz po wizycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile masz lat ani od jakiego czasu to trwa. Najlepiej poprostu skonsultować się z psychologiem i to rozeznać. Kiedyś miałem podobny problem to (po horrorze bałem się ciemności) to poprostu wyszedłem wieczorem na dwór i biegałem aż "oswoiłem się" z tymi obrazami. Przecież to tylko obrazy. Mogę w mojej wyobraźnie je powiększyć, pomniejszyć dotknąć, zrobić łiiiii (uśmiechnięty zombiak). I w zasadzie mi przeszło.

Niepokojące jest to jak to wpływa na twoje życie. Codzienne relacje z rodziną, sen, a przecież chyba zdajesz sobie sprawę że to tylko film i nie ma powodu żeby coś podobnego miało się wydarzyć w życiu. Dlatego jeszcze raz polecam kontakt z psychologiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×