Skocz do zawartości
Nerwica.com

Filmy i seriale


Magnolia

Rekomendowane odpowiedzi

shinobi, no klasyka :!:

Ostatnio byłem z koleżanką w kinie na filmie "Dom na skraju lasu" (nawiasem pisząc: całkiem ciekawe spojrzenie na tematykę horroru - film ten jest pastiszem horrorów, zarówno klasycznych, jak i tych bardziej na czasie - świetne podsumowanie tego co się dzieje w tym gatunku) i pada tam zdanie o zabiciu zombiaka kielnią ;) Muszę przyznać, że paru widzów się zaśmiało, nie wiem jednak czy wszyscy zauważyli świadome nawiązanie do "Nocy..." :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Fight Club" był spoko, dopiero niedawno obejrzałem :great:

 

-- 05 maja 2012, 19:32 --

 

shinobi, szczerze mówiąc tam można znaleźć nawiązania do wszystkiego rodzaju horrorów, a końcowe sceny, będące punktem kulminacyjnym są po prostu... prześmieszne i takie mają być, bo "Dom na skraju lasu" to też głupkowata komedia ze standardowym i schematycznym podejściem do tematu horroru (świetnie ujęte typy idealne postaci pod koniec filmu - i to na dodatek przez kogo). Całość zaczyna się jak totalnie szmatławy i przewidywalny slasher klasy B a kończy się czymś zupełnie innym. A wszystko to podlane ironią na temat konsumpcjonizmu, reality show i czarnym humorem. I jeszcze ten pojedynek Japonia - Ameryka :mrgreen:

Ogólnie rzecz jedyna w swoim rodzaju - pastisz totalny. Nie widziałem tego typu filmu tak udanego i dobrze zrobionego (podobne w zamierzeniu było "Krzesło diabła" ale jak dla mnie wolę klimaty "Domu..."). Nie każdy jednak ten film doceni i w miarę obiektywnie oceni. Mi się bardzo podobał choć nie spodziewałem się wiele :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shinobi, "Robale" widziałem, "Topór" mnie ominął na którymś Horror Festivalu w Multikinie :?

 

"Martwica mózgu" jest spoko :mrgreen: Scena z kosiarką jest przegenialna :mrgreen:

 

Z kategorii horror obleśny można polecić "Ludzką-stonogę" (szczególnie naturalistyczna i odrażająca jest dwójka) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oo Ludzka Stonoga - jeden z niewielu filmów, z któych dokończeniem miałam problem :D

hmm a pamiętacie może tytuł takiego francuskiego horroru, nie pamietam o co dokładnie chodziło, była taka rodzina, ktora porywała dziewczynki i je torturowała, jednej udało się uciec i już jako dorosła kobieta widzi w gaziecie przypadkiem gdzies zdjęcie tej rodziny, odnajduje ich i po kolei odstrzeliwuje :D nawet bogu ducha winne dzieci, potem razem z przyjaciółką próbują ukryć ciała, tamta ma jakieś problemy psychiczne, prześladuje ją wizja jakieś zjawy czy czegoś, w końcu popełni samobójstwo i ta przyjaciółka zostaje sama z trupami... Potem wpadają jacyś dziwni goście i okazuje się, że to wszystko to robota jakiejś sekty, która wierzy, że człowiek uodparniając się na ból jest w stanie umrzeć, oddzielić duszę od ciała, a potem wrócić. No po krótce chcą wiedzieć, co dzieje się z nami po śmierci. Ta przyjaciółka staje się ich zakładniczką, biją ją, torturują, na koniec obdzierają ze skóry. Ona chyba rzeczywiście dostępuje takiego "wyjścia z ciała", nie pamiętam dokładnie, ale potem szepce jakiejś babce to co widziała, a tamta idzie palnąć sobie w łeb :D

przepraszam, ze tak chaotycznie, ale własnie mi się przypomniało i .. teraz dręczy mnie, zeby to odgrzebąc, film ma najwyzej kilka lat, gdy go po raz pierwszy obejrzała średnio mi się podobał, ale teraz mam ochotę podjeść do niego raz jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w kinie na filmie pod tytułem Lęk wysokości.

 

Film mnie bardzo dotknął. Był niesamowity, genialny. Ciężki, bardzo ciężki, ale genialny. Duet Dorociński-Stroiński jest wybitny, to są genialni aktorzy. Stroiński to klasa sama w sobie, a cieszę się, że kariera Dorocińskiego idzie w jak najbardziej dobrym kierunku. Aktor, który kiedyś kiedyś był "młodym wilkiem" w Kilerów dwóch, teraz jest jednym z lepszych polskich aktorów, a wcale nie mamy ich za wiele niestety.

 

Jeżeli ktoś jeszcze nie widział tego filmu, to krótko opowiem, oczywiście bez żadnych spoilerów, także spokojnie. Jest to historia syna, który jest reporterem w tv oraz ojca chorego psychicznie. Syn stara się mu pomóc, ale sam nie wie do końca jak. Lęk wysokości można tu interpretować na wiele sposób. Wg mnie jest to strach syna przed dorosłym życiem.

 

Polecam ten film!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasaw, czy kwestia wieku? Z pewnością nie... Kwestia gustu? Możliwe.

 

Spotkałem się z wieloma opiniami na temat tego filmu. Ile ludzi, tyle opinii. Mi osobiście podobał się ten Sherlock Holmes, lubie Roberta Jr, lubie Jude'a Law. Soundtrack z tego filmu jest jednym z moich ulubionych. Ja po prostu lubię takie postaci. Sherlock Holmes, Jack Sparrow itp. Może to dlatego, że sam chciałbym być kimś takim. Mi się ten film podobał i oczywiście jest to moje osobiste zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×