Skocz do zawartości
Nerwica.com

Strach przed schizofrenią


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

A czy mitomania jest objawem schizy czy to tylko nerwicowy lek przed otoczeniem i chec dowartosciowania sie? Pytam,bo uwielbiam wy,myslac niestworzone historie,jestem swiadoma ze to bujdy ale lubie wkrecac je otoczeniu bo z tym mi lepiej,moje zycie jest szare a tak to wedlug mojej historii mam sto facetow,chopdze na balangi,mam setki przyjaciol itd.Cale otoczenie mi wierzy a ja az plywam z radosci!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrecz przeciwnie,nie tylko nie zmyslam schizy ale pytam sie Was czy moja mitomania to normalne,bo ja sie panicznie boje chorob typu schizofrenia,drze na mysl ze mogloby mi sie to przydarzyc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marianek,teraz przesadziles i zasiales we mnie lek przed schiza,ktorej panicznie sie boje bo raptem cos zlego jest w tym,ze jako osoba o nizszym poczuciu wartosci lubie upikantnic swoje zycie.Chyba cos mylisz,ja nie mam rozdwojenia jazni,po prostu jestem osoba emocjonalna,uciekajaca w swiat marzen i tyle,a nerwica lekowa swoja droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czytalem ten temat i pomyslałem ze tu napisze jestem chory na nerwice i psychoze na poczatku miałem problem z agorafobią itp. pozniej doszly objawy psychozy, ktos wczesniej napisał w tym temacie ze osoba chora na schizofrenie nie byłaby w stanie wejść na to forum i cos napisac, sam znam paru schizofreników z którymi kontaktuje sie przez internet. Żeby zdiagnozować psychoze potrzeba jakichś jej objawów np. urojeń lub omamów, nielogicznego myślenia ja sam przeważnie mam tylko zaburzenia myślenia, chaotyczna mowa jednak zdarzało mi się ze słyszałem głosy pojawiło sie to zanim dostałem neuroleptyk (lek przeciwpsychotyczny) Rispolept odkad zazywam lek czuje sie na tyle dobrze ze moge egzystowac sobie spokojnie, mam nawet normalnych kolegów którzy byli świadkami mojej psychozy i jakos sie nie odsuneli. Osoby chore na schizofrenie leczone odpowiednimi lekami przez wiekszosc czasu znajduja sie w stanie remisji czyli zachowuja sie normalnie, a zapobiegać psychozie mozna poprzez branie leków, niestety wiele osób z psychozą odmawia leczenia bo twierdzą że czują sie dobrze ja w miare szybko uświadomiłem sobie ze jestem chory. Jeżeli nie macie omamów albo np. ataków silnego lęku z towarzyszącym podnieceniem lub urojeń nie sądze żebyście byli chorzy na schizofrenie. Mam matke chorą na schizofrenie paranoidalną więc znam tą chorobe i po sobie i po matce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marianek zle interpretujesz ten zacytowany tekst z wikipedii wiec zastanow sie zanim cos napiszesz Marzenia o ktorych mowa w cytacie z wikipedii to np podswiadome dazenia, wizje idealnego swiata, checi osiagniecia czegos a co wszystko weryfikowane jest przez rzeczywistosc ktora to utrudnia lub uniemozliwia, konflikty To wszystko tez zreszta jest normalne i kazdy tego doswiadcza Marzenia moniczki i ubarwianie swojego zycia to zupelnie inna bajka . . . zreszta kazdy czlowiek ubarwia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez znam pewnego mitomana mowi rozne rzeczy np. ze jechal z ojcem samochodem 250 a na liczniku jest 240 ze pewnego razu weszedl na pewne forum i przypadkowo zalogowalo go jako administratora, raz powiedzial ze jego siostra jest chora psychicznie a tym czasem ona z dobrymi ocenami zakonczyla ostatni rok szkolny, a on sam wogole nie ukonczyl itd. uporczywie uwaza to za prawde, zauwazylem ze gdy jest przy kims obcym to pilnuje sie i nie opowiada zadnych głupot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze to tylko zwykle klamstwa a nie mitomania, no sorry,psychiatra mi dal zaswiadczenie ze mam nerwice z atakami paniki wiec chyba jako dr nauk medycznych odpowiada za swoje czyny, ilekroc go pytalam czy to choroba psychiczna, czy moze sie poglebic to mowil, ze NIE NIE NIE NIE.A teraz jak czytam Marianka to az mi serce wali ze strachu, daj sobie spokoj chlopie jak na tym polega Twoja pomoc na forum. Moze sam masz schizy, stad wszystko tak interpretujesz.

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 9:54 pm ]

Aha,dziekuje Ci murti za zrozumienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie informowalam bo dla mnie wymyslanie roznych historii zawsze bylo gdzies tam w tle,robilam to i robie nadal,pisze ksiazki i generalnie cos tam w zyciu ubarwie dla przyjaciol,ale nie dla meza,siebie czy rodziny.Czy bujna wyobraznia to zaraz podejrzenie psychozy?Kazdy z nas czasem sklamie czy cos doda.Psychiatra zna mnie nie od dzisiaj,nie raz sie u niej poplakalam,ze boje sie schizy a ona ze jej nie mam,ze nawet nie ma takiego podejrzenia.Mysle,ze moja wybujala wyobraznia to raczej cecha charakteru,ktora byla ze mna od zawsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marianek,Ty chyba jestes naprawde jakims zakompleksionym chlopakiem,rzeczywiscie szkoda stzrepic sobie na Ciebie jezyka.Kto Ci napisal o slabszych stopniach,Ty chyba na serio masz cos z glowa. Pisze doktorat z tematyki nerwicy i tutaj Cie zadziwie doktorku bo bedac po filologii mozna pisac na wybrany przez siebie temat w j.angielskim, akurat w tym wypadku polaczylam pedagogike i nerwice w jedno, nie musze konczyc medycyny, ale co Ci do tego. Czytaj uwanie posty, a pozniej wyciagaj wnioski.Nie jestem tutaj po to by ci udawadniac co robie a czego nie, robie to dla siebie, a jezeli poruszony byl temat nauki to w jakims kontekscie i az sie chce napisac owe "uderz w stol...", a w zadnej bazie mnie nie znajdziesz bo doktorem jeszcze nie jestem, jasne???!!! Zachecam do wymiany maili, wysle skany dyplomu z ocenami i opinie, moze to zamknie Ci usta by mnie oskarzac. Lupa i slownik by sie przydaly. Mowienie po angielsku to dla mnie zaden wyczyn, ale sa ludzie ktorzy ciezko sie ucza jezykow i przez wzglad na nich miej szacunek do nauki. Nie kazdy jest takim inteligentem z doktoranckiej rodziny jak Ty. Pisze tutaj jako czlowiek w pelni sprawny umyslowo, ze chyba za wszelka cene zlosliwie chcesz mi wmowic rzeczy, ktore sa nieprawda. Przystopuj czlowieku, bo taka zlosliwosc kiedys odwroci sie przreciw Tobie. PS.Jak tak na mnie naskakujesz, to mam wrazenie ze jestes czlowiekiem z kompleksami i nie do konca pewnym, co mowi. Tez Cie moge okreslic jak Ty mnie, nie? Bez komentarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolisz,ze zostawie to dla siebie-jezeli jestes taki znany w internecie to miej odwage sie przyznac wprost. Co tam, ze inni czytaja, pzreciez net to taki plac zabaw dla wszsytkich. Nie mam sobie nic do zarzucenia, pluje sobie w brode ze uzylam wyrazu "mitomania". Mitoman to czlowiek, ktory zyje tylko klamstwem a jesli ja zamiast A napisze B, to nie traktujmy tego jak mitomanie. Pisze ksiazki, moze stad wybujala wyobraznia Marianku:)

Nad gorami dzisiaj wisza ciezkie mgly-uwierzysz?Mitomania czy nie?Szkoda,ze nie nazwiesz tego wrazliwoscia,emocjonalnoscia itd.Dajmy spokoj tym glupim gadaniom,Ty robisz doktorat,ja tez-moze kiedys sie spotkamy na tym polu a nie na czczych gadaniach o niczym.Nie zywie do Ciebie urazy,nawet za to co napisales.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam i nie nazywajmy tego mitomania:) Lubie Marianka, a w tym pokretnym swiecie internetu tym bardziej cenie szczerosc i to, ze Marianek pokazuje nawet swoje zdjecie dla ogolu. Nie ma sie wiec czego wstydzic i ukrywac. Temat zamkniety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×