Skocz do zawartości
Nerwica.com

czy to mogło wywołac schizo


Gość monika03

Rekomendowane odpowiedzi

Sam stres NIGDY NIE WYWOŁUJE schizofreni, do tego trzeba miec skłonności, a stres jest tylko czynnikiem zapalnym.Ale moze napisz cos wiecej co Cie niepokoi tak jak juz wspomniala Paradoksy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schiza nie moze byc w zaden sposob nabyta. Nic nie moze jej wywolac, nie mozna sie nia zarazic, zlapac w kinie, w kolejce do kasy, w autobusie. Stres jest skutkiem czegos: zmeczenia, napiec, braku rownowagi emocjonalnej, jakiegos wydarzenia itd. Jesli niczego z tym nie zrobisz to zlapiesz wiekszego dola, nastroj Ci siądzie, ale schizy to sie tak ot sobie nie łapie. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schiza nie moze byc w zaden sposob nabyta. Nic nie moze jej wywolac, nie mozna sie nia zarazic, zlapac w kinie, w kolejce do kasy, w autobusie. Stres jest skutkiem czegos: zmeczenia, napiec, braku rownowagi emocjonalnej, jakiegos wydarzenia itd. Jesli niczego z tym nie zrobisz to zlapiesz wiekszego dola, nastroj Ci siądzie, ale schizy to sie tak ot sobie nie łapie. Pozdrawiam :)

To znaczy tak jak wspomnialam stres jest czynnikiem zapalnym psychozy. W wypowiedziach schizofrenikow ktorzy sa w remisji czesto przewija sie motyw: zachorowalem, bo np. straciłem prace, zostawiła mnie żona, byłem samotny. Oczywiscie nie jest to prawda bo zachorowali z powodu wrodzonych sklonnosci, ale jednak wskazuje to ze sa pewne czynniki wyzwalajace psychoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×