Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Korba, bosz czemu takie małe dawki ? :shock:

 

dawki to 20-40mg (przy nadwrażliwości i na podtrzymanie 10mg, w teorii można 60mg ale nie słyszałem, żeby ktoś brał aż tyle) - tutaj raczej za krótko, u mnie fluo zaskoczyła raz po 5 tygodniach, drugi - po ponad 6 tygodniach i zgadzam się, że to jeden z najdłużej wchodzących leków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłam na fluo kilka dobrych lat( jakieś 8?). Wspominam rewelacyjnie,bo były to najlepsze lata mojego zycia(nawet rozstanie z długoletnim chłopakiem zniosłam dzielnie, bez nawrotu lęku i depresji). Zaczynałam od 20, po latach doszłam do 60, az w końcu,z dnia na dzień, fluo przestała działać. Depresja wróciła i dopiero wenla jakoś postawiła mnie znowu na nogi( ale zadziałała dopiero po kilku miesiącach). Tak czy owak polecam fluo, u mnie sprawdziła się świetnie,ale wiadomo ,nie ma idealnych antydepresantów( w końcu przestają działać, choć myślę że po prostu brałam za długo, powinnam odstawić po góra 3 latach, kiedy juz czułam się świetnie), a każdy organizm jest inny. Fluo ma dodatkowo dwie świetne cechy: bardzo dobrze się odstawia( praktycznie nie ma skutków odstawiennych, ze względu na długi okres półtrwania) i pozwala utrzymac świetną figurę(w każdym razie w moim przypadku, jadłam duzo i w ogóle nie tyłam). Podsumowując: warto troche poczekać na działanie fluo,jesli już zaskoczy ( wiadomo ,że nie u każdego)to jest to swietny lek, choć najstarszy z ssri.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie na efekty trzeba poczekać. Zwykle można już mówić o działałaniu fluo po miesiącu, ale bywa ,że rozkręca się jeszcze dłużej... U mnie tez trwało ,zanim zadziała, ale był to mój pierwszy antydeprsant, więc działał stosunkowo szybko( jakieś dwa tygodnie chyba zanim coś pozytywnego poczułam).Następna była wenla( rok temu), na jej działanie czekałam prawie trzy miesiące , a i tak nigdy nie było tak dobrze jak na fluo :cry: . Teraz miałam zmieniać na paroksetynę, ale chwilowo jest ok, więc jeszcze poczekam. Chyba jednak w moim wypadku lepiej spisują się SSRI. A można wiedzieć black_cat ,dlaczego zmienili Ci paro na fluo?I czy odstawianie paro faktycznie było takim koszmarem jak piszą na forum?Pozdrawiam serdecznie i bądz cierpliwa, będzie dobrze :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ośmiu miesięcy biorę Seronil na nerwice i depresję. Lekarz przepisał mi te tabletki również na napady nocnego jedzenia. Stosując leki czułam się dobrze, schudłam 5 kg, czułam się pewnie, depresja ustąpiła. Dwa miesiące temu odstawiłam Seronil na dwa tygodnie, mając nadzieję, że leki nie są mi już potrzebne. Niestety depresja wróciła i znów ledwo mogłam wstać z łóżka i zaczęłam obżerać się żeby załagodzić ból. Wróciłam do leków. Niestety nadal mam duży apetyt, jestem często senna w ciągu dnia. Nie mam ochoty by pójść na siłownię czy basen (chodziłam tydzień ale straciłam motywacje). Powiedziałam o tym lekarzowi, odpowiedział tylko, że nie zauważył żebym przytyła. Twierdzi, że nie muszę zwiększać dawki czy zmieniać leku. A ja nadal czuję się kiepsko... Czy ktoś z Was miał podobne przygody z Seronilem?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luktar, ja też brałam Seronil, miała początki bulimi i moje lekarka - psychiatra, zamieniła Parogen na Seronil. Było lepiej, to prawda, ale probelmy jedzeniowe i tak były, może na początku leczenia z Seronilem, nieco się zmniejszyły ale nie znikneły zupełnie:/ Odstawiłam tak po roku. Wcześniej brałam też prawie przez rok Parogen, który odmienił moje życie o 360 stopni. Miałam nerwicę lękową, a ten lek zredukowała je do zadziwjająco niskiego pozimu.

Wracjąc do Seronilu, gdzieś czytałam, że te leki działają na początku, potem przestają i tutaj chodzi chyba o zaburzenia odżywiania, choć może też o działanie depresyjne. Za niedługo idę do lekarza i znowu zacznę coś brać, ale nie wiem co. Bo do Seronilu nie chcę wracać. Właśnie dlatego, że boję się, że nie będzie działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lajka, u mnie stwierdzono nerwicę lękową i depresję. Właśnie odnoszę wrażenie, że leki nie działają tak jak dawniej. Znów mam nadmierny apetyt, śpię w ciągu dnia, raczej mam kiepski nastrój. Mam wrażenie, że mój psychiatra trochę olał to co miałam mu do powiedzenia, myślałam, że przepisze mi nowe leki albo zwiększy dawkę Seronilu (biorę 20 mg na dobę).

Już kupiłam całą baterie leków na 3 miesiące. Jeśli za miesiąc znów będę się tak snuć po domu jak teraz to zadzwonię do tego psychiatry. Niech coś wymyśli.

 

Lajka, daj znać po wizycie u lekarza.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paro odstawilam i bylo na prawde super myslalam ze mam juz to za soba i nagle mocny nawrot;/ wiec lekarz stwierdzil ze fluo znacznie dluzej dziala nawet po odstawieniu i latwiej bedzie z niego zejsc... z parogenu juz kiedys probowalam i sie nie udawalo :( teraz czekam na zadzialanie fluo i mam nadzieje ze znow bedzie normalnie :( Dzieki Elissa dalaś mi nadzieje, że fluo tez pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luktar, masz rację poczekaj jeszcze te 3 miesiące, bo leki czasem muszą się "rozkręcić". Natomiast zawsze mi się wydawało, że nie trwa to aż tak długo, ale nie jesteśmy lekarzami więc... może ten twój ma rację. Gdybym była na Twoim miejscu to po tych 3 m-cach poszukałabym innego lekarza, bo wiesz niektórzy, a zwłaszcza Ci starzy, są sfiksowani na punkcie jakiś swoich głupich zasad i nic ich nie rusza. Może to coś na wzór rutyny lekarskiej, nie wiem, nie mam pojęcia :bezradny: . Ale wiem z własnego dośwaidczenia, że lepiej szukać bo w końcu się znajdzie tego "idealnego";)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma zbędną zaległą fluoksetynę to z chęcią przygarnę, pisać pw. Tak muszę czekać jeszcze 3 tydnie na lekarza :-|

 

in case of emergency rodzinny może Ci wypisać receptę (można w każdym razie próbować, mój wypisuje "na gębę")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ANDEPIN-SKUTKI UBOCZNE

 

kochani mam do was prośbę

czy mozecie mi napisac czy mieliscie jakies skutki uboczne po andepinie?

ja odstawiłam zomiren i teraz biore andepin20mg jedna tabletka rano

jestem ciekawa jakie sa wasze odczucia po nim

dziekuje za odpowiedz-pozdrawiam

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma żadnych skutkow ubocznych, lykasz i po miesiacu jestes gwiazda Hollywood, przynajmniej w twojej glowie :D. a serio to kazdy ma inne odczucia, powaznie. czasem nie ma wcale skutkow ubocznych, czasem nie dziala lek, a czasem sie pocisz jak szczur i masz nasilenie depresji na poczatku stosowania - LOTERIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz niewiem czy to od odstawienia zomirenu-brałam juz znikome dawki i nie biore od niedzieli

a od poniedziałku andepin rano 20mg

chodze po scianach

ciezka głowa-suchosc w jamie ustnej-i od rana nic jeszcze nie zjadłam-probowałam nawet serek i urósł mi w buzi tak ze musiałam wymiotowac :zonk::zonk::zonk::zonk::zonk::zonk:

a rano około 6 dopadł mnie taki lek ze szok-jak juz dawno nie miałam-masakra

a głowa mi pęka :hide::hide:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowa na forum, poszukuje osób które brały SERONIL lub BIOXETIN, co jest lepsze oczywiscie w dawce 20.

Od dawna zazywałam Seronil ale jakos lekarz przepisal mi BIOX, nie wiem co mam brac ? co lepiej pomaga?

dodam ze mialam proby samobojcze i nikt mnie nie rozumie,prosze o jakas odpowiedz .pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×