Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

czy fluoksetyna zwiększa w jakiś sposób dopaminę? na czym polega jej działanie aktywizujące? na zwiększaniu noradrenaliny?

 

Chyba coś tam zwiększa ale minimalnie tylko, dlatego ja wcinam wellbutrin na dopamine i noradrenalinę i jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej kurde , biore 10 mg Seronil od ponad miesiaca i sie zastanawiam czy zaczac brac 20 mg?

Bo byla poprawa przez jakis czas, ale znowu powrocilo ;)

No i do tego myslalam, ze jest tak super, ze moge wypic alko i troche lipa ;D

bo wiekszy kac i wgl szybciej mozna sie po tym porobic :D

 

i dlatego tak sie zastanawiam czy sama sobie nie zwiekszyc.

laden - jak Ty bierzesz ten seronil 20 mg? 10 rano i 10 wieczorem? czy po prostu cala 20stke?

pzdr ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej kurde , biore 10 mg Seronil od ponad miesiaca i sie zastanawiam czy zaczac brac 20 mg?

Bo byla poprawa przez jakis czas, ale znowu powrocilo ;)

No i do tego myslalam, ze jest tak super, ze moge wypic alko i troche lipa ;D

bo wiekszy kac i wgl szybciej mozna sie po tym porobic :D

 

i dlatego tak sie zastanawiam czy sama sobie nie zwiekszyc.

laden - jak Ty bierzesz ten seronil 20 mg? 10 rano i 10 wieczorem? czy po prostu cala 20stke?

pzdr ;)

 

od miesiąca wzwyż to się dopiero zaczyna działanie fluo.

10 to żadna dawka.

 

-- 13 lut 2015, 17:27 --

 

czy fluoksetyna zwiększa w jakiś sposób dopaminę? na czym polega jej działanie aktywizujące? na zwiększaniu noradrenaliny?

 

Nie ze zwiększa , działa na poszczególne receptory serotoninowe co powodują uwalnianie NA i dopaminy ,ale bardzo minimalnie i slabo. tak czy siak to nie jest lek aktywizujący,żaden ssri nie jest . fluo po prostu najmniej zamula.

Kiedyś mnie fluo aktywizowało , pewnie dlatego że było co uwalniać , a teraz nie ma co. dlatego leki hamujące wychwyt zwrotny Na i Dopy są kluczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gallop, to czy zadziala, to sie okaze - moze Twoj przypadek nie jest az tak ciezki i wystarczy tyle.

Wieksza dawka = wieksze uboki, ktore w przypadku SSRI czesto sa dlugotrwale i nieprzyjemne[PSSD czy anhedonia].

 

Tak, zwykly lekarz moze zapisac fluo, ale musialbys miec wyciag ze swojej poradni zdrowia psychicznego, ze uzywasz tych lekow. Mozesz tez pojsc z opakowaniem i wyprosic, szczegolnie, ze ciezko cpac ssri.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do Was!!!

 

apropos depresji, nerwic i wszelkiego innego cholerstwa ;P :

 

jak to jest ze wpadamy w jakies zaburzenie?

czy jesli kiedys sie bylo, ze tak powiem 'normalnym' i zaczelo sie cos dziac powoli np. jakies mysli przykre, gorsze samopoczucie to to zalezy tylko i wylacznie od chemii w mozgu? czy od stosunku i wgl ?

 

np. bylo wszystko ok -> i tak pyk! depresja! same leki pomoga na takie cos?

i czy leki pomoga juz na zawsze? wiem, ze depresja lubi powracac, ale czy da sie wyleczyc na dlugi okres czasu?

 

pozdrawiam i sorry, ze tak chaotycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gallop, problemy psychiczne sa bardzo slabo poznane, takze mozna tylko spekulowac. Nigdy nie jest tak, ze nagle i pyk. To sie zbiera przez cale zycie, a nawet przed tym. Szanse na zachorowanie dziedziczy sie w genach[nie sam problem], srodowisko, doswiadczenia, wlasne podejscie do spraw itd. Moze to byc zarowno spowodowane negatywnym mysleniem[myslisz, ze jestes łajza i nakrecasz sie np.] - ogolem psychika, jak i zla chemia w glowie. Bardzo czesto te dwie rzeczy lacza sie, stad laczy sie farmakoterapie z psychoterapia.

Przyczyn takiego stanu jest wiele pod wzgledem bardziej biologicznym - bardzo czesto mowi sie o zlej gospodarce chemii[czyli wszystko co ma zwiazek z neuroprzekaznictwem, receptorami itp.], jak i ogolnym zniszczeniem neuronow[stad tez wazna jest w niektorych lekach neuroprotekcja czy wspomaganie odbudowy np. hipokampa].

 

Czy leki pomoga na zawsze - to zalezy od indywidualnego przypadku. Jednym pomoga, beda brali lek przez 6 miechow i zyli dlugo i szczesliwie. Niektorzy musza do konca zycia i lepiej tak, anizeli trwac w cierpieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fluoksetyna to takie samo gówno jak inne SSraje niczym się nie różni , efekt terapeutyczny równa się placebo , tyle że przy placeba nie ma się anhedonii i zmulenia , także placebo wypada lepiej , jebane serotoninowe gówno , biore 6 tygodni i chuja . niedługo szpuital więc nie będe odstawiał teraz , tylko za jakieś 3 tygodnie , bo tak to już bym to pizną. zmniejsze sobie tylko teraz dawkę na 10 mg , żeby nie mieć skutków odstawiennych. przetrzymam na tym gównie 3 tygoddnie i po szpitalu ,odstawiam . od 2009 biorę ssri i od tego czasu marnuję życie. także tak pomogły mi bardzo dużo SSRI , ale w marnowaniu życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84, No to może trzeba było zwiększyć fluoksetynę do 40mg, 60mg? To jak od 2009 działały na Ciebie SSRI? Pogarszały Twój stan, w ogóle nie działało? Wiele osób psioczy na te leki, a potem pokornie do nich wraca. Parę miesięcy do pół roku i jest come back.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid, na początku działały fajnie , na paroksetynie świetnie się czułem 2,3 lata potem zonk i już brałem bo brałem , nie zwiększam fluo , tylko odstawiam, bo chcę poczuć w końcu jakieś pozytywne emocje , a nie tylko anhedonia i apatia. Konczę z SSRI. będe brał leki co nie kasują emocji i uczuć czyli NRI i NDRI. i możę mirtę jeszcze na noc , bo zwiększa też dope w korze przedczołowej więc jest dobra na anhedonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84, akurat fluo raczej nie kastruje emocji, prędzej właśnie paro. Sam wracam do fluo po średnim działaniu wenli i liczę na jej promotywacyjne działanie. Skoro już ją brałeś, to mogłeś wytrzymać 2 miechy w jakiejś średniej nie za dużej, nie za małej dawce typu 30,40mg. Bupropion pewnie Cię zmasakruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84, akurat fluo raczej nie kastruje emocji, prędzej właśnie paro. Sam wracam do fluo po średnim działaniu wenli i liczę na jej promotywacyjne działanie. Skoro już ją brałeś, to mogłeś wytrzymać 2 miechy w jakiejś średniej nie za dużej, nie za małej dawce typu 30,40mg. Bupropion pewnie Cię zmasakruje.

 

ELFRID a na co brałeś wenle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Słuchajcie, czy objawy w postaci ogólnego telepania, pogorszenia wzroku w jednym oku, pulsowania skroni (jakby uczucie rozpierania, wysokiego ciśnienia - czego nie potwierdza pomiar i kołatanie oraz kłucie serca, po 2 dniach brania bioxetinu można uznać za normalne?.. Ktoś z Was miał może styczność z podobnym łubudu od strony organizmu? :P Brałam kiedyś (parę lat temu( ten lek na depresję, bez efektów ubocznych. Wczoraj wystartowałam ponownie z 20mg na zaburzenia lękowe z lękiem napadowym po serii ataków paniki, duszności, guli histerycznych i dziwnych wrażeń sercowych w zeszłym tygodniu... i kurcze nie wiem co robić. Odstawić? Bo żeby od samego początku były takie efekty uboczne? Za duża dawka? Ech... :( Ktoś? Coś?..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fluo nie działa jak każdy ssri , dzisiaj dałem 10 mg pobędę tydzień na tym i odstawie , od 2 dni załadowany wellbutrin 150 ale nic nie czuje na razie :)

zmarnowałem 9 tyg na sertaline i prawie 6 na fluo . żegnajcie gówniane ssri , powodujące depresje. juz nigdy do was nie wrócę bo zniszczyłyście mnie kurwy brzydkie :)

 

ps: znacie kogoś kto odstawił ssri i wyszedł z depresji? nie znacie , bo nie ma takich osób , umrzemy na to z tabletkami w żolądku które i tak gówno leczą . nawet jak trafimy na lek , przez okres pewien czasu jest dobrze potem i tak gówno .Je*ać to marne szare życie .

 

a i wszystkie ssri łącznie z fluo powinni zapisywać na bezsenność bo te leki świetnie usypiają , to ich jedyny plus ,świetne tabletki nasenne .

 

 

aktywizujące fluo :DD wyrywa z kapci że dziś spałem 18 godzin :) mimo wzięcia wellbutrinu .

Zaczynami z lekami NDRI I NRI - wellbutrin,reboksetyna te leki nie kasują emocji a mogą pomóc na to i do tego dać kopa , lepiej być aktywnym niż serotoninowym mułem muuuuuuuuuuuuuuuu,bla bla nie mam siły iść się wysrać , Je*ana serotonina :) a lekarze to ku*wy i tyle mam do powiedzenia .

 

-- 19 lut 2015, 01:46 --

 

foxlae, tak normalne , tak działają ssri

 

-- 19 lut 2015, 02:01 --

 

i zapamiętajcie w mózgu musi być harmonia. jak można być takim debilem i wymyslić lek co działa na jeden neuroprzekaźnik szkodząc na drugi równie ważny przy depresji. Biorę ssri od 2009 , wyleczyłem się jak cholera , tyle że jestem bliski samobójstwa , także tak ssri leczą depresje , powodzenia.

 

-- 19 lut 2015, 02:04 --

 

jeszcze dodam że przed leczeniem miałem lekką depresje , i nigdy nie myślałem poważnie o śmierci , teraz leczę się 6 lat ssri i chcę umrzeć, także te leki leczą depresje , bo jak umrę to zniknie depresja :) powodzenia .

 

-- 19 lut 2015, 02:08 --

 

będę teraz jechał na samej noradrenalinie i dopaminie , 0 serotoniny , bo to nie jest potrzebne przy niczym , najlepiej chciałbym nie mieć wogólę tego neuroprzekaźniki , po co mi on . wolę być aktywny , niż zmulonym świniakiem z ręką w majdach.

 

-- 19 lut 2015, 02:09 --

 

Czasami mi się wydaję że te SSRI to NWO (Nowy Porządek świata) by stworzyć z ludzi posłusznych mułów nie mogących nawet sprzeciwić się rządom illuminatów. tak to zdecydowanie dzieło NWO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×