Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze nie wiem co jest grane :-( jestem na fluo 30mg od polowy grudnia. Ostatnio mialam 3 tygodnie takie ze az chcialo sie zyc. Bylo zajebiscie a od kilku dni znowu doly i beznadzieja. W sumie biore fluo od pazdziernika i co? D..pa!!!!! Czy to znaczy ze lek nie dziala? no ale przez te 3 tyg czulam ze zyje. Az boje sie kolejnej wizyty u lekarki bo pewnie bedzie chciala znowu zwiekszac dawke :-( a uboki mnie wykanczaja. Chce byc zdrowa i cieszyc sie zyciem jak inni :'(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie wiem co jest grane :-( jestem na fluo 30mg od polowy grudnia. Ostatnio mialam 3 tygodnie takie ze az chcialo sie zyc. Bylo zajebiscie a od kilku dni znowu doly i beznadzieja. W sumie biore fluo od pazdziernika i co? D..pa!!!!! Czy to znaczy ze lek nie dziala? no ale przez te 3 tyg czulam ze zyje. Az boje sie kolejnej wizyty u lekarki bo pewnie bedzie chciala znowu zwiekszac dawke :-( a uboki mnie wykanczaja. Chce byc zdrowa i cieszyc sie zyciem jak inni :'(

 

No to ja widze ze coraz lepiej, poprawa na kilk-kilkanascie dni i potem znowu dól, kurwa te leki to jest po prostu smiech na sali, jak juz zadziala to powinno byc dobrze, a nie ze co chwila jest zle, a tego co pamietam to ty bierzesz juz grubo ponad 3 miesiace??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

44 dzień na fluo, uboki mineły, paro zeszło :), w tej chwili nie odczuwam praktycznie żadnego działania leku, oczywiście na PLUS, początkowo dokuczała nadmierna potliwość, i dziwny szum, ale to pewnie z braku paro, jeśli ten stan się utrzyma bez większych awarii to mogę śmiało powiedzieć że do odstawienia paro, fluo jest dobrym lekiem, no i spadło 4 kg, panie powinny się ucieszyć :) Co do działania aktywizującego to nie odczuwam żadnego (20mg) może dlatego. Samopoczucie neutralne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

44 dzień na fluo, uboki mineły, paro zeszło :), w tej chwili nie odczuwam praktycznie żadnego działania leku, oczywiście na PLUS, początkowo dokuczała nadmierna potliwość, i dziwny szum, ale to pewnie z braku paro, jeśli ten stan się utrzyma bez większych awarii to mogę śmiało powiedzieć że do odstawienia paro, fluo jest dobrym lekiem, no i spadło 4 kg, panie powinny się ucieszyć :) Co do działania aktywizującego to nie odczuwam żadnego (20mg) może dlatego. Samopoczucie neutralne.

 

 

dobry lek który nie działa?

 

-- 21 lut 2015, 21:31 --

 

a do odstawienia paro , to tak , ale brałeś fluo po to by odstawić paro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84, Ja nie oczekuje od leków: nakręcenia czy wiecznego haju, jestem zadowolony z fluo ze względu na odtawkę paro! I tyle w tym temacie.

a do odstawienia paro , to tak , ale brałeś fluo po to by odstawić paro?
TAK!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84, Ja nie oczekuje od leków: nakręcenia czy wiecznego haju, jestem zadowolony z fluo ze względu na odtawkę paro! I tyle w tym temacie.

 

ale po co schodzić z jednego ssri za pomocą drugiego , to teraz co weźmiesz na zejście z fluo ?

Jeszcze się nad tym nie zastanawiałem, za parę miesięcy! Teraz odstawiam paro z lekarzem, ja się już nie wtrącam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84, Ja nie oczekuje od leków: nakręcenia czy wiecznego haju, jestem zadowolony z fluo ze względu na odtawkę paro! I tyle w tym temacie.

 

ale po co schodzić z jednego ssri za pomocą drugiego , to teraz co weźmiesz na zejście z fluo ?

Jeszcze się nad tym nie zastanawiałem, za parę miesięcy! Teraz odstawiam paro z lekarzem, ja się już nie wtrącam.

 

lekarz kazał ci zejść z paro za pomocą fluoksetyny ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lekarz kazał ci zejść z paro za pomocą fluoksetyny ? :)
Nic mi nie kazał, decyzje od odstawieniu paro podjąłem sam, a że odstawiałem już parę razy SAM i to z mizernym skutkiem, bo ciągle wracałem, to teraz na odstawkę dał mi fluo, a nie chciałem znowu SSRI, ...no ale źle nie jest bywało znacznie gorzej, przynajmniej już bez paro :yeah:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Exodus napisz jak schodziłeś z paro a jak wchodziłeś na fluo opisz dokładnie. Ja bede miał zejscie z 75 wenli branej 2 lata ze swietnym efektem ale przytylem i z lekarzem doszlismy do wniosku ze fluo ale okropnie boje sie tej zmiany.. Mam zaburzenia depresyjno lękowe i ZOK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

click88, Brałem paro 20mg, odstawienie w ciągu 5 dni - paro 10mg + fluo, 5-go dnia odstawiłem całkowicie paro.

No i tyle, na początku silny ból głowy i potliwość, ale utrzymywało to się tak do 2-tygodni, teraz jest już OK, nie odczuwam żadnych braków paro, jest dobrze! Fluoxetyna dla Ciebie się nie nadaję, produkuję leki chyba najbardziej z SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obiegowa opinia, ze fluoksetyna to przestarzaly, lajtowy lek, to wierutna bzdura. przerobilem kilka lekow serotoninowych (z SSRI - citalopram i paroksetyna) i fluoksetyna wcale im nie ustepuje, przy czym przynosi charakterystyczne dla SSRI uboki w stosunkowo najmniejszym nasileniu. Zawsze mozna kombinowac z dawka, sprawdzac jak na ciebie dziala, bo ja np. widze kolosalna roznice pod tym wzgledem pomiedzy 20 a 60 mg .Standardowe 20 mg paroksetyny poskutkuje gorszymi ubocznymi niz 60 mg fluo i co wiecej wcale to nie oznacza ze korzysci na paroksetynie sa 3x wieksze bo ja wole aktywizujaca fluo niz zamulajaca paro. Jesli komus fluo nakreca leki, proponuje polaczyc ja z buspironem, choc poczatki moga byc baardzo hardkorowe, docelowo 30 mg buspironu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam dobrze na fluo ale zwiększyłem dawkę z 20mg do 40mg, bo na 20mg zacząłem już doły łapać i ogólnie gorzej się czuć. Biorę fluo od nowego roku, od lutego z wellbutrinem. Aktualnie 40mg fluo i 150mg wellbutrinu, okruszek trittico na noc na spanie. Jest dobrze :)

 

-- 03 mar 2015, 06:33 --

 

obiegowa opinia, ze fluoksetyna to przestarzaly, lajtowy lek, to wierutna bzdura. przerobilem kilka lekow serotoninowych (z SSRI - citalopram i paroksetyna) i fluoksetyna wcale im nie ustepuje, przy czym przynosi charakterystyczne dla SSRI uboki w stosunkowo najmniejszym nasileniu. Zawsze mozna kombinowac z dawka, sprawdzac jak na ciebie dziala, bo ja np. widze kolosalna roznice pod tym wzgledem pomiedzy 20 a 60 mg .Standardowe 20 mg paroksetyny poskutkuje gorszymi ubocznymi niz 60 mg fluo i co wiecej wcale to nie oznacza ze korzysci na paroksetynie sa 3x wieksze bo ja wole aktywizujaca fluo niz zamulajaca paro. Jesli komus fluo nakreca leki, proponuje polaczyc ja z buspironem, choc poczatki moga byc baardzo hardkorowe, docelowo 30 mg buspironu.

 

Jakieś 10 lat temu fluo była ogólnie lekiem pierwszego rzutu na wszelkie depresje i nerwice, wpadało się do psychiatry, wywiad i wychodziło z fluo i ewentualnie jakimś benzo na spanie, teraz to sie wszystko trochę wyrównało, dosyć mocno forsowany był escitalopram swego czasu, najgorsze uboki ze wszystkich ssri jakie jadłem, normalnie zdychałem na tym leku przez 2 tygodnie i wyjebałem go ostatecznie. Ja wróciłem do fluo po 7 latach, kilka lat brałem sertralinę ale powodowała u mnie stany niepokoju i napięcia, na fluo mam błogi spokój, żadnego burdelu w głowie, nie mogę tylko przesadzać z wellbutrinem więc biorę najmniejszą jego dawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się boje tej cholernej fluoksetyny. Ja mam powazne problemy z odstawianiem leków boje się przejscia. Moja psychiatra powiedziala ze fluoksetyna nie jest na lęki i podanie jej osobie z lekami moze je bardzo nasilic w poczatkowej fazie. Wiele lat jem ssri snri. Ja chce zmienic wenle tylko i wylacznie z powodu tycia. I tego ze nie moge wogole schudnac. Caly czas rozmyslam bo niedlugo ide do psychiatry jaka decyzje podjac fluo czy escitalopram. Dodatkowo boje się fluoksetyny ze ona dlugo się wkreca i ze moge miec nawrot stanow lekowych. I boje się mdłości.Co zrlobie gdy mi nie przypasuje a bede chcial wroci na wenle. Przeciez fluo bardzo dlugo sie utrzymuje we krwi i nie mozna wrocic do innego leku tak szybko:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się boje tej cholernej fluoksetyny. Ja mam powazne problemy z odstawianiem leków boje się przejscia. Moja psychiatra powiedziala ze fluoksetyna nie jest na lęki i podanie jej osobie z lekami moze je bardzo nasilic w poczatkowej fazie. Wiele lat jem ssri snri. Ja chce zmienic wenle tylko i wylacznie z powodu tycia. I tego ze nie moge wogole schudnac. Caly czas rozmyslam bo niedlugo ide do psychiatry jaka decyzje podjac fluo czy escitalopram. Dodatkowo boje się fluoksetyny ze ona dlugo się wkreca i ze moge miec nawrot stanow lekowych. I boje się mdłości.Co zrlobie gdy mi nie przypasuje a bede chcial wroci na wenle. Przeciez fluo bardzo dlugo sie utrzymuje we krwi i nie mozna wrocic do innego leku tak szybko:(

 

Ciężka sprawa i co zamierzasz zrobić w tej trudnej sytuacji ?? :bezradny::mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, przechodził ktoś może z ESCITALOPRAM na FLUOKSETYNĘ ? Mam depresję od około 3 miesięcy, wcześniej 2 lata temu ale teraz nawrót nastąpił, bo wcześniej za szybko odstawiłem leki. Przyjmuję esci 15-20mg lecz brakuje mi takiej aktywizacji na tym leku, długo śpię, zrobiłem się leniwy, nie mam stanów lękowych i bez senności,

 

Znalazłem na forum temat:

czym-si-ro-nia-poszczegolne-ssri-t50634.html i pisze tam że:

 

ESCITALOPRAM -Profil: przeciwlękowy, daje szybką odpowiedź kliniczną, posiada najlepszy profil tolerancji, zalecany w zab. lękowych.

FLUOKSETYNA - Profil: aktywizujący (wskazana u pacjentów z depresją przebiegającą z apatią, brakiem energii, nadmierną sennością; najmniej korzystna u pacjentów cierpiących na stany lękowe i bezsenność); według niektórych badań fluoksetyna jest najbardziej lękotwórczym SSRI w początkowej fazie leczenia.

 

Czy warto przechodzić na fluo? i jak to zrobić? ma ktoś porównanie? może coś z SNRI ? zależy mi też żeby się raz a dobrze wyleczyć z tej depresji,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się boje tej cholernej fluoksetyny. Ja mam powazne problemy z odstawianiem leków boje się przejscia. Moja psychiatra powiedziala ze fluoksetyna nie jest na lęki i podanie jej osobie z lekami moze je bardzo nasilic w poczatkowej fazie. Wiele lat jem ssri snri. Ja chce zmienic wenle tylko i wylacznie z powodu tycia. I tego ze nie moge wogole schudnac. Caly czas rozmyslam bo niedlugo ide do psychiatry jaka decyzje podjac fluo czy escitalopram. Dodatkowo boje się fluoksetyny ze ona dlugo się wkreca i ze moge miec nawrot stanow lekowych. I boje się mdłości.Co zrlobie gdy mi nie przypasuje a bede chcial wroci na wenle. Przeciez fluo bardzo dlugo sie utrzymuje we krwi i nie mozna wrocic do innego leku tak szybko:(

 

Ciężka sprawa i co zamierzasz zrobić w tej trudnej sytuacji ?? :bezradny::mrgreen:

 

 

Właśnie nie wiem chciałem się was doradzić? Ja już po nocach przez to nie spie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×