Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że wszyscy mają prawie tak samo jak i ja: wieczory ok, a rano niepkój i trzęsiawki. Ja na bioxetinie 20mg jestem od 7 luego, bywały już lepsze dni a potem znów gorsze. Obecnie biorę 30mg od 5 dni - trzy pierwsze beznadziejne, teraz dwa w miarę ok. Ale ranki zawsze takie same ..... :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no chyba coś się zmieni ja na 2 dni miałam wszystko na plus i ranki ok nie miałam pełno różnych myśl pocenie rąk ustąpilo drżenie tez jak było fajnie teraz zwiększy stres i to powróciło ale w dzień jest w miarę a biorę 40mg 6 tygodni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zadziałała po tygodniu (10 mg), przez miesiąc czułem się jak młody bóg. ;) A potem wszedłem na 20 mg i wszystko się zepsuło. Powrót do 10 mg nic już nie pomógł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko w to uwierzyc. :D

 

A jednak. Brałem Seronil, pamiętam to żółte opakowanie. :) Nie mam pojęcia dlaczego tak to zadziałało, czemu tak szybko się skończyło. Ja w ogóle dziwnie reaguję na leki, może fluoksetyna zaczęła mi się mocno kumulować w organizmie ze względu na mój dziwny metabolizm i długi okres T0,5 tego leku. Nie wiem. Pamiętam, że po zwiększeniu dawki miałem lekką akatyzję, co również zdemotywowało mnie do kontynuowania przygody z tym środkiem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magnolia84, o, no to też dziwnie, przecież fluoksetyna działa aktywizująco i znana jest raczej z tego, że może wywołać bezsenność. Ja po tym leku byłem nakręcony jak króliczek duracell, ale w pozytywnym sensie. Chciało się żyć, pracować, jeździć, kochać, korzystać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bonsai, właśnie tak miałam później, na 20 mg. Tylko na początku na 10 mg czułam się jak dziki zwierz trafiony lotką ze środkiem usypiającym, słaniałam się na nogach ze znużenia, aż w końcu musiałam się gdzieś położyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już po wizycie u lekarki. Po wywiadzie, zwiększyła mi dawkę do 30 mg. Tak mam brać przez dwa tygodnie i obserwować co się dzieje... ew. przedłużać branie 30. Generalnie za trzy miesiące szykujemy się do odstawiania. No ciekawa jestem jak to będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×