Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Rekomendowane odpowiedzi

:arrow: Braveheart

:arrow: 10000 bc

:arrow: leon zawodowiec

:arrow: ostatni samuraj

:arrow: Kiler

:arrow: Jak rozpetałem 2 wojnę światową :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Obejrzałam właśnie całkiem sympatyczny filmik "Kobiety pragną bardziej" ("He's just not that into you"). Bardzo prawdziwie pokazuje, że kobiety i mężczyźni mówią tym samym językiem, ale kompletnie innym szyfrem ;) Dosyć zabawnie pokazuje babskie rozterki.

Najbardziej rozbawił mnie pewien tekst - był taki zmiksowany fragment jak w różnych zakątkach świata siedzą kobitki i zastanawiają się "dlaczego on się nie odzywa". No i pokazują 3 Murzynki w Afryce, lepią garnki przed słomianymi domkami, jedna smutna, a dwie pozostałe snują domysły:

"- może zeżarł go lew?

- może zapomniał numeru twojej chaty?" :mrgreen:

Ale się uchichrałam przy tym :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Starałam się nie wnikać w te historie emocjonalnie, bo w tej chwili dla mnie wszystko, co związane z uczuciami jest smutne. Usiłuję znaleźć jakiś dystans do tego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koniecznie!!! Forrest Gump... łzy mi pociekły na tym filmie. Jest wspaniały, ma w sobie mnóstwo pozytywnego myślenia i energii... Ten film trzeba zobaczyć.

(Jeżeli już był wymieniony to przepraszam)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Polecam serial 'Mental'. Taka łagodniejsza wersja House'a, no i akcja dzieje się w szpitalu psychiatrycznym... Bardzo dobrze się ogląda :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Ja polecam film "Przeczucie" z Sandrą Bullock. Świetny, zapadł mi w pamięć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

"Bękarty wojny" - obowiązkowa pozycja! Tarantino znowu wymiata, jest przegenialny. A Brad Pitt hehehe..... trzeba to zobaczyć :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

błękitny deszcz(bardzo dobry, refleksyjny) oraz 7 dusz ( rewelacyjny)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

vanderlei, masz racje '7 dusz' piękny film

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Korba,

Zgadzam sie! ;)

Genialne dialogi, swietna rola Waltza i Pitta

trzeba zobaczyc, chociaz jak ktos sie spodziewa 2,5 godzinnego napier**lania to moze byc lekko zdziwiony

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

A to moje perły ( a jestem kinomaniakiem :) )

-1408 S.King, w roli glownej wspanialy John Ciusack czy jak to sie pisze ;)

-Lśnienie S.King, reżyseria Cubrick

-ogólnie wszystko S.Kinga (np CreepShow, Marzenia senne i koszmary, Smętarzysko)

-fajny też jest 'Dzień w ktorym zatrzymala sie ziemia' z tych ktore ostatnio widzialam

-a na wzruszenie 'Droga do przebaczenia'

A wczoraj oglądalam Nieodwracalny ten film od 21 lat i powiem Wam.... mocny. Bardzo mocny :shock:

A co do Bękartow Diabla... spalam jak moj facet to ogladal obok mnie lezac.. i przez sen moja psycha odbierala ten film.. i mialam koszmary. A jak wstalam, opowiedzialam mu je i okazalo sie ze prawie te same akcje byly w filmie :shock: Mam uraz do niego :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

magdalenabmw, Korba pisała o "Bękartach wojny" a nie o "Bękartach diabła".....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Potem (Afterwards) - jak ktos lubi filmy trudne do zrozumienia bardzo gorąco polecam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dla mnie bracia Cohen wysuwają się na pierwszy plan, widziałam z 7 filmów. Wszystkie godne obejrzenia :D

Oczywiście świrnięty Lynch w wydaniu.. Mulholland Drive i Zagubiona autostrada (ze znakomitą muzyką)

Dorzucę jeszcze Krainę traw reż. Terry Gilliam :lol: obłędne kino, dosłownie :lol:

a potem nie dziwota że chora :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

tet, faktycznie sprzyjająca mieszanka kinowa :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Faktycznie Linka, mi chodzilo o film 'Bękarty diabła'.

[Dodane po edycji:]

Dodaję na dzis:

Sklepik z marzeniami, Miasteczko Salem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Byłam wczoraj na Burning Plain (jakiś debil wymyślił polski tytuł "Granice miłości").

Bardzo przejmujący, piękny film. Temat samookaleczania w tle.... Dobrze, że czasem w kinach pojawiają się w filmy pobudzające do refleksji. Bardzo polecam. Bardzo bardzo...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie jestem świeżo po filmie APPLESEED. Jest to film anime z 2004 roku.

Film jest wręcz genialny!!! Pokazuje świat po III wojnie światowej, w którym ludzie i androidy próbują żyć na nowo w nowej utopii. Film zrobił na mnie ogromne wrażenie. Film jest obowiązkowy nie tylko dla fanów anime!!!!

Polecam z czystym sercem każdemu!!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pokazuje świat po III wojnie światowej, w którym ludzie i androidy próbują żyć na nowo w nowej utopii. [/b]

Do tego anime......wołami mnie chyba nikt by nie zaciągnął do obejrzenia tego - wybacz ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem, że chyba nie lubisz filmów anime. Szkoda, bo wiele tracisz... ;) A film jest cudowny, przepiękny, z szybką akcją. Polecam *.*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odradzam - Starcie tytanów - mega mega amerykańskie kino, brakuje mi powiewającej gdzieś w tle hamrykańskiej flagi i kogoś kto zawyje: O say, can you see,

by the dawn's early light....., a miał film potencjał.

Zaś na plus:

- Imaginarium of doctor Parnassus - genialny absurdalny, film na lsd :mrgreen: + humor zaiste Monty Phytonowski + Johny Depp, Jude Law, Heath Ledger, Collin Farrell - tylko uwaga nie dla każdego ;)

- Iluzjonista - film z 2006 roku z Edwardem Norton-owskim w roli głównej, troszkę fantasy, troszkę kostiumowy, troszkę kryminał, troszkę romans - magiczny, ciekawy film, nawet facetom się podoba ( jessica Biel ;)

- Wyspa tajemnic - dla wszystkich z zaburzeniami emocjonalnymi, a zwłaszcza dla ludzi wkręcających sobie schizofrenię - pozycja obowiązkowa - się w końcu wyleczą z takich dziwnych domysłów - jak zobaczą jak to wszystko wygląda od strony chorego.

- Big Fish - 2003 - reżyser Tim Burton - chyba nie trzeba nic dodawać. Tym razem bez makabry ale pełen przerysowań, bajkowych historii i fantastycznych opowieści film o miłości, śmierci i dorastaniu - przełśiczny.

- Bright Star - film Jane Campion ( reżyserki Fortepianu) - film dla kobiet, jeśli któraś z was kochała się kiedyś w panu Darcy'm ( wtajemniczone wiedzą o co chodzi) - zakochacie się w tym filmie - OBIECUJĘ!!

Serial: -Spartacus blood and sand - kręcony na kanwie 300 serial o tytułowym spartacusie. Dużo przekleństw, krwi, walki i seksu + świetne zdjęcia, efekty. To co tygryski lubią najbardziej :mrgreen:

Bajka: Coraline (koralina i tajemnicze drzwi) - nie dajcie się zwieść tytułowi, to nie jest baja dla dzieciów, coś w stylu Burtonowskiej Zgniłej panny młodej - straszne kontra fascynujące - bardzo fajna historia dla lubiących się lekko bać :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak mowa o Timie Burtonie to dodałabym jeszcze Sweeney Todd Demoniczny Golibroda z Fleet Street (2007), no i Alicję w Krainie Czarów (2010).

Parnassus, Iluzjonista i Wyspa Tajemnic - zgadzam się, godne polecenia :)

A dobre męskie i damskie (bo Gerard Butler) kino akcji z pewnym przesłaniem. Dobre i mocne.

[Dodane po edycji:]

A dobre męskie i damskie (bo Gerard Butler) kino akcji z pewnym przesłaniem. Dobre i mocne.

zapomniałam napisać, że chodziło mi o film "Prawo zemsty" ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

A ja wciąż wracam do filmu "Good Bye Lenin!". Film dość stary, oglądałam go już tyle razy i za każdym razem mnie porusza. Wciąż nie mogę się nadziwić jak wielka była miłość Alexa do swojej matki, że za wszelką cenę starał się utrzymać iluzję dawnego świata sprzed upadku Muru Berlińskiego, żeby nie przeżyła szoku i nie umarła, i jeszcze udało mu się w to zaangażować tylu ludzi. Poruszają mnie filmy o bezgranicznej miłości dziecka do matki, bo moja relacja z mamą jest bardzo trudna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi