Skocz do zawartości
Nerwica.com

BÓG - czy istnieje,jaki jest,nasze wyobrażenie


sbb88

Czy wierzysz w Boga?  

52 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wierzysz w Boga?

    • Tak, jestem wyznawcą kościoła latającego potwora spaghetti
      0
    • Tak, wierzę w Boga (hinduista)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (judaista)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (muzułmanin)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (chrześcijanin-inny odłam)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (protestant)
      1
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (prawosławny)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (katolik)
      19
    • Tak, jestem rycerzem Jedi
      2
    • Tak, ale go nie lubię (satanista, nihilista)
      1
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (wyznaję inną religię)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (ale nie wyznaję religii)
      2
    • Przykładam marginalne znaczenie do koncepcji Boga (buddysta)
      1
    • Tak, wierzę w Boga bezosobowego (deista/panteista itp.)
      6
    • Nie mam zdania/Niezdecydowany (agnostyk)
      9
    • Nie, Bóg nie istnieje (ateista)
      19


Rekomendowane odpowiedzi

ale faktem jest, że biblia jest napisana w języku żydowskim i ma dużo agresji w sobie a to dlatego, że taki jest język rabinistyczny.

nie ma czegoś takiego jak język żydowski, tylko to się nazywa hebrajski... i to chyba był archaiczny język który był tyko używany do modlitwy i czytania pism, bo za czasów Chrystusa mówili po aramejsku. Potem w jidysz a teraz w Izraelu znowu mówią po hebrajsku, go sobie odrestaurowali... Ale mi to jakoś nie przeszkadza ta agresja o której mówisz, bo ja ją dziś odczytuję jako walkę z grzechem a nie z przeciwnikami fizycznymi. Każdy czas ma swój język, Nowy Testament jest już całkiem inaczej napisany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek1234, każdy ma w życiu własne priorytety :smile:

 

no ta, z tym że mi nie o priorytety chodzi. Ja nic do tego nie mam, że dla gościa znalezienie dziewczyny jest akurat ważne - niemniej, umieścił ten motyw w złym kontekście, co w skrócie wyszło pokracznie, gówniarsko i tępo. Na mój gust. No bardzo państwa przepraszam za ton.

Co ma jego szukanie dziewczyny do aspektu wolnej woli w kształtowaniu się osobowości, odczuwaniu emocji?

To pytanie powinno być właściwie skierowane bezpośrednio do ciebie, Kai. W zasadzie i tak już padło w moim poprzednim poście...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek1234, Ci ludzie, którzy wcześniej tu byli wiedzieli jaki miałem problem z zagadaniem i jak się usprawiedliwiałem.

Przykład jak każdy inny na to, że można zrobić naprawdę dużo, bo zawsze jest wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wszystko ma swoje priorytety, niestety

Wszystko ma swoje wady, zalety

Hierarchia wartości, obowiązki, przyjemności (...)" Skąd to? No skąd, kto wie?

Yhy, a KTÓRE jest to prawdziwe i nie pozmieniane? Bo czytałem różne wydania, i w każdym są bzdury i nieścisłości.
Wiara polega na wierze, że to w co się wierzy ma sens! Również na wierze, że inni wierzący - ich duża liczba i "duchowy" support sprawiają, że obiekt wiary jest rzeczywisty.

Dla mnie jest już jasne, że to wszystko bzdury (przepraszam jeśli ktoś poczuł się urażony, ale to fakt, nie wierzę, więc tak o tym myślę), Kościół Katolicki miał mnóstwo czasu, setki lat! sprawowania niepodzielnej władzy w Europie, czyli centrum średniowiecznego świata i co z tego wyszło? Za przeproszeniem wielkie g***, kiedy kościół był u władzy krew lała się strumieniami, niech mi nikt nie tłumaczy i nie usprawiedliwia tych wszystkich wojen, rzezi, nawracania niewiernych i tępienia heretyków, to są fakty, które wierzący dziś próbują wyprzeć ze świadomości, albo karmią się idiotycznymi racjonalizacjami typu: no cóż, któż nie grzeszy, albo: to byli tylko zwykli, upadający ludzie. Historia Kościoła to stosy trupów, ciemnota i degradowanie prostych ludzi. Sorry, jestem zawziętym ateistą (zawziętym w sensie drążenia tego tematu i próbach zrozumienia dlaczego ludzie wciąż czepiają się tej instytucji i religii widząc (a może nie) ile złego wyrządziła i jak zwęża horyzonty i wprowadza podziały obecnie) i nie kupuje takich bzdur.

 

Kościół nigdy nie odciął się od swojej przeszłości, nadal część papieży, którzy popierali i wywoływali wojny są uznawani za świętych, to jest jakiś absurd, czytam Ewangelię, tam tekst o nadstawianiu policzka i oddania całego majątku, z ust samego najwyższego - Jezusa, a organizacja po tytułem KK robi wszystko dokładnie na odwrót i nikt się tym nie przejmuje.

I nie byłoby w tym nic ciekawego, wcale bym się tym nie przejmował, gdyby nie to, że religia psuje ludzi, stają się nieczuli, zimni, patrzą na wszystko przez pryzmat przynależności do tego, czy innego kościoła. Można to zaobserwować u nas w kraju, wybitnie Katolickim kraju dodam, szczególnie po tym co ludzie piszą w internecie, bo tu nie trzeba ukrywać swoich poglądów, wszędzie jest agresja, wszyscy na siebie krzyczą i drwią, parę lat temu, przed 2000 rokiem było znacznie spokojniej, teraz na porządku dziennym, w tv, na ulicy jest chamstwo i przemoc, może mi się tylko wydaje, nie wiem, w końcu jestem zaburzonym człowiekiem ;-), moim zdaniem to będzie się pogłębiało i kiedyś wybuchnie.

Kościół miał ponad tysiąc lat, żeby się wykazać, gdyby pochodził od Boga, to nie tak by to wyglądało, niestety ludzie to tchórze, lepiej żeby było wygodnie, żeby nie musieć za dużo myśleć samemu i dlatego na świecie jest jak jest, nie dlatego, że szatan i zuuo. Ludzie zamiast spojrzeć na samych siebie, na swój własny egoizm tworzą podziały i walczą z całym światem. Nie zaobserwowałem jeszcze, żeby w kościołach i katolickich zgromadzeniach poświęcało się czas na rozmowie o tym co dobrego można by zrobić, księża mówią głównie o tym, co jest złe, z czym/kim trzeba walczyć, co odciąga od wartości! (których tam wcale nie ma), starsze panie przy radiu maryja nie interesują się tym co można by poprawić, ulepszy, pomóc, zrobić dobrego, nie, one walczą z żydo - masońskim spiskiem, inna część KK walczy o prawdę Smoleńską, jeszcze inni walczą z rozluźnieniem obyczajowości i dewiacjami, in-vitro, eutanazją i antykoncepcją (tematy, które w ogóle nie powinny katolika interesować). Kompletnie nikogo nie interesuje to, żeby budować porozumienie, pokój, wszyscy chcą walczyć.

 

Papież powinien rozwiązać KK, :D, wtedy zdobyłby mój szacunek. ;-) Wierzącym do wiary w Boga wystarczy biblia i szczere podejście, a nie instytucja przesiąknięta korupcją i hipokryzją. Wszędzie gdzie jest chrześcijaństwo na wierzchu głosi się teksty o miłości i pokoju, a zaraz po tym jest nawoływanie kogo trzeba zgnębić, bo nie robi jak my chcemy, co można zaobserwować najlepiej w USA, ci wszyscy ludzie z transparentami, God hates atheists, God hates fags, God hates this and that.

Największą bronią i głupotą wierzących wszelkich religii jest wciskanie swojego zdania, swoich poglądów, emocji i nienawiści w usta Boga, który jeszcze ani razu w historii nie wypowiedział się sam za siebie, zawsze ma tysiące adwokatów, którzy wiedzą lepiej czego on chce.

 

Poniosło mnie ;)8) , pewnie i tak nikt tego nie przeczyta.

 

w jaki sposob to co zesłał Bóg na Hioba ograniczało jego wolną wolę? bo nie za bardzo rozumiem wasz tok myślenia? z tego wynika, że jak wybieraliście się na spacer i zaczęło padać to deszcz ogranicza waszą wolną wolę... toż to kuriozum....
Nie wiem, czy ograniczyło jego wolę, ale było zwyczajnie niesprawiedliwe i złe. Wyobraź sobie, że dziś Bóg zakłada się z szatanem ile wytrzymasz. Powinieneś być jak Hiob, kiedy zabije twoją rodzinę, sprowadzi na ciebie nieszczęścia, biedę, choroby i prześladowania, a wszystko po to, bo założył się z szatanem. To jest sprawiedliwe, słuszne i zbawienne?

 

Przepowiadam rychły zmierzch KK, przez takich mądrych inaczej jak na tym filmie. Co on robi za tą amboną? Powinien przyjść do nas na forum i zwierzyć się ze swoich problemów z urojeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotrek_d04, zacytowany przez Ciebie fragment rozmowy nie dotyczył akurat wolnej woli a miłosierdzia bożego, a na koniec NoOneLivesForever stwierdził że co do wolnej woli ma podobne zdanie....

 

czytanie ze zrozumieniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepowiadam rychły zmierzch KK, przez takich mądrych inaczej jak na tym filmie.

nie ma takiej opcji. za dużo jest wierzących konserwatystów.

 

 

najbardziej mi się podobał w historii świata Henryk VIII Tudor. Stwierdził, że ON jest głową kościoła, a nie jakiśtam papież, popalił bogate klasztory i opactwa, zarekwirował ich mienie i już. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to na serio, wklejałam go już tutaj. także nie zakładajcie pumpów, nie dawajcie żelu na włosy i nie malujcie paznokci na jaskrawe kolory, takie jak CZARNY :lol::lol::lol::lol: bo Was kościół ekskomunikuje :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbardziej mi się podobał w historii świata Henryk VIII Tudor. Stwierdził, że ON jest głową kościoła, a nie jakiśtam papież, popalił bogate klasztory i opactwa, zarekwirował ich mienie i już.
Był taki film z moimi ulubienicami N.Portman i Scarlett J. - "Kochanice Króla", właśnie na ten temat, film był średni, ale motyw, że król stworzył nowy kościół przez kochankę był rewelacyjny i jeszcze zdarzył się na prawdę.

 

-- 06 maja 2011, 11:12 --

 

@Amon_Rah

Don't u know pump it up, don't u know pump it up :mrgreen:

też nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NoOneLivesForever, ten film jest oszukany - tzn ładnie nakręcony, aktorzy fajni, ale historia kompletnie zniekształcona.

pooglądaj sobie serial "tudorzy" albo poczytaj historię. w rzeczywistości inaczej to niż w tym filmie było. a prawdziwa historia jest zajebista :yeah:

pragnę dodać, że oglądam wszystkie 4 sezony po raz PIĄTY!!!! tak mi się tak historia podoba i jest tak cholernie dobrze nakręcona, że aż chce się do tego wracać.

 

 

Amon_Rah, pumpy to baleriny (płaskie buty dla kobiet) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a prawdziwa historia jest zajebista

pragnę dodać, że oglądam wszystkie 4 sezony po raz PIĄTY!!!

Jak będę miał czas i warunki, na pewno obejrzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ksiądz z tego filmiku został zawieszony. Nie wiem czy za filmik czy w ogóle, że był nicponiem.

 

Amon rah.

Czytać w oryginałach :roll: A z tłumaczeń to trzeba wystrzegać się PNŚ i mormońskiego przekładu. Nie warto też czytać starych wydań BT bo są pisane pod KK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem oryginałów bo nie znam tych języków, ale każdy interesujący się Biblią będzie polecać czytać w oryginałach bo wtedy nie ma przekłamań od tłumacza. Z chęcią bym czytał oryginały ale są drogie i nauka hebrajskiego czytanego wcale nie jest prosta. W greckim znowu nie ma przecinków a od przecinka zależy kontekst nie których zdań.

 

A ty z jakiej 'parafii' jesteś, jeśli nie z KK?
Będę przechodził do prawosławia, więc będę miał jeszcze kilka dodatkowych ksiąg do przeczytania.

 

Czytam teraz BP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze KS. DR. HAB. PIOTR NATANEK nawet tutaj sie pojawil :mrgreen: .Gosc zrobil kariere swoim wystapieniem w ostatnim czasie.Niezła komedia (a raczej tragikomedia).Koles niby zostal zawieszony w 2009r ale jak widze jego strona internetowa dalej dziala.W planach mial tez rozkrecenie wlasnej telewizji.

 

Najlepszy moment,to jak mowil ze diabel krecil chlopaczka jak wskazowkami zegara :mrgreen: .Kurwa skad tacy popaprancy sie biora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z jego strony (nie będę mu robić reklamy)

 

Proszę przesyłać link do tej strony do jak największej ilości osób.

Musimy rozpalić Ducha Polski albo niedługo przestanie ona istnieć!!

 

:roll::roll::roll::roll::roll:

to już nie jest katolicyzm, tylko PARANOJA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×