Skocz do zawartości
Nerwica.com

NLP - ktos probowal, warto?


banzaj

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem 5 lat temu u niejakiego Andrzeja Setmana, NLP to bardziej psycho-zabawa niż poważne narzędzie,

którym można rozwiązać problemy, trzeba mieć w pełni zdrową ale i podatną osobowość by wprowadzić w życie takie techniki samo-manipulacji,

podszytymi komiczną persfazją, moim zdaniem przy pomocy NLP można zmanipulować człowieka z zespołem downa a nie chorego,

którego wykańcza inteligentna choroba, nie dająca się oszukać w taki sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem 5 lat temu u niejakiego Andrzeja Setmana, NLP to bardziej psycho-zabawa niż poważne narzędzie,

którym można rozwiązać problemy, trzeba mieć w pełni zdrową ale i podatną osobowość by wprowadzić w życie takie techniki samo-manipulacji,

podszytymi komiczną persfazją, moim zdaniem przy pomocy NLP można zmanipulować człowieka z zespołem downa a nie chorego,

którego wykańcza inteligentna choroba, nie dająca się oszukać w taki sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahh. Zorganizowany atak psychologów, którzy będą obrzucać błotem NLP tylko dlatego, że jest o wiele skuteczniejsze niż ich kosztowne i długoterminowe(które ostatecznie nic nie dają) terapie...

 

Terapia poprzez NLP to nie jest zabieg chirurgiczny, trzeba też chcieć osiągnąć to po co się tam idzie.

 

-- Pn maja 06, 2013 10:12 pm --

 

Dla mnie NLP to bełkot pseudopsychologiczny, wyrachowana socjotechnika i psychomanipulacja- mająca służyć nabijaniu kabzy tym wszystkim trenerom personalnym na naiwności ciemnej masy.

 

Jak się idzie do pierwszego lepszego, który przeczytał po łepkach dwie książki i ukończył kurs to akurat masz racje.

Ale taki fachowiec jak Michał Jankowiak czy Andrzej Batko odmieniłby życie wielu osób na tym forum, gdyby do któregoś z nich poszli a nie naiwnie wierzyli, że psycholog im pomoże. Mi trzy zabiegi hipnozy wystarczyły aby moje życie nabrało kolorów, podczas gdy spotkałęm się z taką miazgą wśród pseudoznawców, którzy nawet jej nie próbowali ale odradzali jak tylko mogli. I to teraz oni nadal przesiadują na forum i wyją, a ja spełniam marzenia, czytam ksiązki, ucze się języków obcych, pracuje za granicą i zbieram pieniążki na nieruchomość. Mam plany i dąże do ich spełnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zetknęłam się kilka lat temu z NLP, początkowo wydawało mi się niezłe, poznałam ludzi, ta cała atmosfera szkoleń, to było coś dla dziewczyny z małego miasta, która przyjechała do Warszawy.

Otrząsnęłam się po jakimś czasie, uznając to wszystko za manipulację. Trener był bardzo dobrym manipulatorem. Jego intencje nie były do końca jasne, niby cała ta gadka o pozytywnej energii, robienie sobie kotwic dobrego nastroju, naciskasz guzik i czujesz szczęście. O dżizas.

 

Co mnie ostatecznie zraziło do NLP i całego tego środowiska.. NLS. Na pewno znacie. Hipnotyczne uwodzenie. Chamskie, seksistowskie, niemoralne, traktujące kobiety jako obiekty do zmanipulowania. Trafiła kiedyś w moje ręce płyta z nagraniem takiego szkolenia NLS. Trener w męskim gronie rubasznie się podśmiechując mówił jak zrobić, żeby kobiety miały cyt 'kisiel w kroku' na samą myśl o tych supersamcach pobierających nauki. Nie wyobrażacie sobie jakie to było odrażające.

Potem ci zakompleksieni gówniarze wychodzili w miasto polować... i z pewnością jakieś naiwne zagubione niedowartościowane dziewczyny się nabrały. Przykre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bakus, fajnie, że Tobie pomogło. A wiesz, że problem z jakim poszedłeś na hipnozę, nie jest reprezentacją wszystkich problemów osób przebywających na tym forum? Więc nie wciskaj kitu, że NLP jest lepsze niż terapie i pomogłoby większości. Gratuluję zapatrzenia w siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robienie sobie kotwic dobrego nastroju, naciskasz guzik i czujesz szczęście. O dżizas.

A dlaczego by nie?? Jeżeli działa to dlaczego nie?? Wytłumacz mi to. Przecież jedną z metod(i na pewno słyszałaś) na poprawę nastroju jest jak to mówią „pomyśl o czymś miłym”. A w tym przypadku po prostu przypominasz sobie ten stan w którym czułaś się wspaniale i ponownie do niego wracasz. Nie wiem dlaczego miałoby to być niepoważne, złe itp.

 

 

Gratuluję zapatrzenia w siebie.

Omg… Zatem drodzy użytkownicy forum… Zachowajcie swój obecny stan bo jak wam się poprawi to będziecie nikim innym jak osobami „zapatrzonymi w siebie”. Gratuluje podejścia, jest naprawdę wspaniałe i pokazuje jaką jesteś egoistką!

bakus, fajnie, że Tobie pomogło. A wiesz, że problem z jakim poszedłeś na hipnozę, nie jest reprezentacją wszystkich problemów osób przebywających na tym forum? Więc nie wciskaj kitu, że NLP jest lepsze niż terapie i pomogłoby większości.

Ty sobie jaja robisz? Powiedz, że tak… Bo takiego bełkotu to naprawdę dawno nie słyszałem… Co to ma do rzeczy?? Masz pojęcie w ogóle czym jest hipnoza?? Hipnoza a NLP to dwie różne sprawy, to po pierwsze. Mimo, że jedno i drugie jest podobne to tak naprawdę to dwie inne metody. Po drugie nie ważne jaki masz problem, odpowiednio poprowadzona hipnoza spowoduje, że wywalisz problem X z głowy, a zastąpisz go np. pozytywnym myśleniem, siłą do działania, dostrzeganiem plusów w każdej sytuacji lub inną. Po trzecie to nie tak, że skoro hipnoza u mnie zadziałała z problemem X to zadziała u każdego i pomoże każdemu w rozwiązaniu tego też problemu X, ponieważ każdy przypadek jest indywidualny, u każdego co innego spowodowało ten problem X.

Po trzecie, nie twierdzę, że NLP załatwi sprawę u wszystkich. Twierdzę, że pomogłoby wielu osobą na tym forum jakby wiedziały do kogo pójść. Twierdzę ponad to, ze jest dużo skuteczniejsze niż psychoterapia, bo jest. Ile osób jest na forum co latami do tych złodziei z dyplomem i bez powołania chodzą i efektów nie mają żadnych? Masa. Drudzy są zbyt leni, żeby pójść gdziekolwiek i spróbować sobie pomóc a ich jedyną rozrywką jest to, że będą krytykować wszystko i jeszcze więcej. Jeżeli nie byłaś albo u Jankowiaka, Batko albo u jakiegokolwiek innego PROFESJONALISTY a nie gamonia, to nie masz pojęcia o NLP i o jego skuteczności.

 

Najbardziej mnie rozśmiesza argument psychologów lub osób co chodzą do psychologów(wierzą w nich) na NIE dla NLP, że jakoby jest „nieetyczne”. Nieetyczne może być co najwyżej to jak ludzie to wykorzystują, a nie sama technika. Nieetyczna to jest „psychologia biznesu” czy konsumenta. Podpowiadająca, że chipsy w supermarkecie mają stać naprzeciwko piwa, a przy kasach mają być, pojedyncze cukierki itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zorganizowany atak psychologów, którzy będą obrzucać błotem NLP tylko dlatego, że jest o wiele skuteczniejsze niż ich kosztowne i długoterminowe(które ostatecznie nic nie dają) terapie...

 

Terapia poprzez NLP to nie jest zabieg chirurgiczny, trzeba też chcieć osiągnąć to po co się tam idzie.

bakus, na terapii też trzeba chcieć osiągnąć to, po co się tam idzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak. Ale wygadać to ja się mogę poduszce albo przyjaciółce czy przyjacielowi. I nie muszę im za to płacić.

 

Od trenerów NLP, nie usłyszę "rób więcej i częściej to czego się obawiasz a się poprawi" jak to psycholodzy(jak coś już powiedzą) to mawiają.

 

Miałem na myśli bardziej to, że większość tutaj myśli, że jeżeli alternatywą dla psychoterapii ma być NLP czy Hipnoza to mają w stosunku do tej metody oczekiwania na zasadzie „nacisną guzik i wyzdrowieje”. {Oh, nie jest tak?? - nie nie jest - Oj, to NLP jest ZŁE, CHORE, FAŁSZYWE, ZŁODZIEJE, MANIPULACJA bla bla bla...}

 

Najbardziej obiektywną oceną sytuacji jest fakt, że to psycholodzy(ty, twoi koledzy po fachu, kótrzy zarejestrowali się tylko po to by skrytykować NLP) krytykują tą metodę a nie odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bakus, a Ty wiesz coś, cokolwiek o terapii? Bo czytając, odnoszę wrażenie, że albo nic albo byłeś u jakiegoś człowieka "po kursie i paru książkach". Weź się wyładuj gdzieś, bo nerwy Cię zjadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam z terapiami 5 letnie doświadczenie. Z kilkoma psychologami, lekami i dwoma Paniami Psychiatrami, psychiatrzynami( nie wiem jak to się wypowiada) i nie były to żółtodzioby. Przynajmniej nie taki status reprezentowały sobą. Szkoda, że ich „efekty pracy” nie odzwierciedlała ich statusu.

Jedna Pani psychiatra mi zapisała lek, który faktycznie pomagał, tu muszę szacunek jej oddać, niemniej to tylko zastępstwo. Nie chcę aby moje szczęście czy funkcjonowanie w społeczeństwie, było uzależnione od leków.

Mam aż za duże doświadczenie, by stwierdzić, że psychoterapie to syf.

 

Nerwy?? Tak, zdenerwowałaś mnie niesamowicie mocno. Wspaniale to obrazuje, jakie wsparcie można dostać na tym forum i ze człowiek człowiekowi wrogiem.

Nie napisałem tamtego postu, by się pochwalić, jaki to ja wspaniały. Napisałem to po to, aby zmotywować do działania i do walki o lepsze JA, za pomocą innych metod, niż te, które nie działają. Zresztą nawet gdybym się chwalił to lepszym byłoby napisać coś na zasadzie „wspaniale, cieszę, że sobie radzisz, życzę Ci, aby było jeszcze lepiej” nie sądzisz?? Wybrałaś „Gratuluje zapatrzenia w siebie”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nerwy?? Tak, zdenerwowałaś mnie niesamowicie mocno. Wspaniale to obrazuje, jakie wsparcie można dostać na tym forum i ze człowiek człowiekowi wrogiem.

Powiedział ktoś, kto nazywa gamoniem i nieprofesjonalistą każdego poza wymienionymi trzema osobami, a osoby obecne w terapii określił jako naiwne. Aha, a psychoterapia to syf. I jeszcze chcesz, żeby Ci pogratulować. Biedny jesteś, że śmiałam Ci tak odpowiedzieć, bo Ty możesz obrzucać takimi tekstami kogo chcesz, inni już nie.

Może przejrzyj dokładniej forum, bo są tu osoby które zakończyły terapię i teraz cieszą się życiem. I nie są nerwowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o co Ci teraz tak właściwie chodzi?? Przecież już wiemy, że hipnoza jest zła(bo nie pomaga każdemu), jak ktoś wyjdzie ze swoich problemów to potem okazuje się być zapatrzony w siebie. Psychoterapie to najwspanialsze rozwiązanie i polecasz je każdemu… Co ty chcesz udowodnić pisaniem dalej?? Przez takie osoby jak ty, które polecały psychologa a krytykowały każdą inną metodę straciłem 5 lat życia i dlatego piszę co piszę by wyjść naprzeciw takim jak ty i zasugerować by spróbowali czegoś innego.

Ja naprawdę nie toleruje jak ktoś mówi, że coś powiedziałem, kiedy tak naprawdę tego nie powiedziałem… Nazwiska, które podałem są sprawdzone, ale jest też duża grupa osób, które umieją to robić (co napisałem zresztą), więc mi nie wmawiaj, że nazywam każdego innego gamoniem prócz tych dwóch osób.

 

Jeżeli uważasz, że zabieranie się za coś, za co nie ma się pojęcia i wyciąganie kasy od ludzi jest czymś w porządku no to, gratuluje Ci sposobu myślenia. Dla mnie są to gamonie i nieprofesjonaliści. Dla Ciebie mogą być wspaniałymi mentorami, przewodnikami w życiu, wzorem do naśladowania. Wybacz, ale dla mnie nie będą i w tym przypadku nie ważne jakiego argumentu użyjesz, nie przekonasz mnie do swojej kwestii.

 

Pisząc naiwnie, chodziło mi o to, że latami uczęszczają na terapie, efektów nie ma, ale nadal chodzą. Są po prostu oszukiwani przez tych psychologów i wierz(naiwnie), że im to pomoże bo psycholog powie „Trzeba więcej czasu”(w myśl „więcej pieniążków dla mnie) I to najbardziej dla nich napisałem posta by otrząsnęli się i może spróbowali czegoś innego. Niestety lepiej by tego jednak nie robili, bo wyjdą z problemów i wtedy matko jedyna szanowna koleżanka nazwie ich „zapatrzonymi w siebie”, prawda?

 

Pogratulować?? Znowu udowadniasz swój brak umiejętności czytania ze zrozumieniem. Nie napisałem, że chce gratulacji… Skądże znowu! Skąd taki pomysł?? Nikomu by się jednak krzywda nie stała jakby pogratulował jeden drugiemu, że wyszedł z problemów i nie ukrywam, że byłoby miło coś takiego przeczytać, ale skąd Ci przyszło do głowy, że coś takiego chcę?? Jedyne, co napisałem, że z opcji albo pogratulować albo obrazić(nie wiadomo, na jakiej podstawie…) wybrałaś obrazę. Ale to tylko świadczy o tobie. Więc to twoja kolejna kiepska próba wmówienia mi bezczelnego kłamstwa. Nie. Nie potrzebuje żadnych gratulacji. Twoich tym bardziej. Są nic nie warte jak się okazuje. Ale, po jaką cholerę mnie obrażasz na samym wstępie? Ty zaczęłaś tą awanturę. Niestety jedynym, co tutaj jest do zaobserwowania to to, jakim jesteś człowiekiem jesteś. Jeżeli ktoś wyjdzie z problemów swoich to trzeba ich obrazić i zasugerować zapatrzenie w siebie. Brawo.

 

Może ty sobie przejrzyj forum ty i zobaczysz ilu chodzi naiwnie do tych złodziei latami i nic nie mają prócz uboższego portfela. Tak, psychoterapia to syf, sama jej forma prowadzenia jest zła i niedająca efektów, nastawiona na jak największy zysk. Ja to sprawdziłem na własnej skórze(obalona twoja kiepska próba zasugerowania, że nie mam po tym żadnego pojęcia) i inni tego doświadczają poprzez brak poprawy ich stanu. Zobacz jak psycholodzy żałośnie rejestrują się na forum tylko po to by napisać jednego posta oczerniającego NLP. Panikują, bo NLP(potwierdzone, niepotwierdzone naukowo, DZIAŁA!) jest coraz bardziej popularną i dużo lepszą alternatywą na ich żenująco długą i nieskuteczną terapie. Gdyby nie było skuteczne nie panikowaliby tak jak panikują.

Ty jesteś jedną z tych, które próbują też oczerniać NLP czy hipnozę na rzecz psychoterapii, pokazuje to chociażby fakt, ataku na mnie i sugerowania nieskuteczności hipnozy poprzez „To, że tobie pomogła nie znaczy, że wszystkim pomoże”. „Pomogła? To gratuluje zapatrzenia w siebie”… jakie to żenujące.

 

Może posłużę się twoim kiepskim jak szpilka argumentem „To, że tobie pomogła psychoterapia to nie znaczy, że jest ona jest rozwiązaniem dla każdego”. Pomogła Ci psychoterapia?? To gratuluje teraz zapatrzenia w siebie egoistko!

 

Aha i dodam coś jeszcze, żebyś czasem mi nie sugerowała jakiś bzdur po raz kolejny… Nie uważam, że WSZYSCY(100% od A do Z) psycholodzy to idioci, nieprofesjonaliści i złodzieje. Niemniej przewaga tych złych nad dobrymi jest tak ogromna, że to ten dobry ma udowodnić swoje kompetencje. I dopóki tak się nie stanie, ja osobiście będę do psychologów podchodził z ogromnym dystansem. A zachowanie trzech tutaj wyżej osób, co skrytykowały NLP raczej nie pomaga w odbudowie ich dobrej renomy.

 

Pozdrawiam i życzę więcej radości i życzliwości osobą, które pokonały lęki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bakus, aż mi szkoda odpisywać na wszystko, bo nie ma sensu.

 

Nie napisałam że hipnoza jest zła, bo nie pomaga każdemu. Za to Ty napisałeś "będą obrzucać błotem NLP tylko dlatego, że jest o wiele skuteczniejsze niż ich kosztowne i długoterminowe(które ostatecznie nic nie dają) terapie... " - więc przestań się wykręcać, że czegoś nie napisałeś, przestań zachowywać się jakbym ja Cię zaatakowała, przestań obrażać ludzi i zajmij się czymś pożytecznym zamiast, metaforycznie mówiąc, walić po pysku wszystkich terapeutów i robić z siebie ofiarę.

Dla Ciebie krytyka NLP jest paniką, oczywiście nie można mieć innego zdania niż Ty, bo albo się panikuje albo bełkocze jakieś brednie.

 

Swoją drogą, właśnie widzę te rzesze ludzi, którzy rzucili się w Twojej obronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja Cie bardzo proszę, naprawdę…

 

Przecież cały czas podtrzymuje, że terapie są złe. I nie wiem co ty mi próbujesz udowodnić podkreślając to zdanie… Jednak jeżeli komuś pomagają to wspaniale. Jednak jeżeli nie pomagają to niech spróbują NLP, to moja rada. Proste i klarowne. Co Ci do tego?

Zaatakowałaś mnie, a z zajmować to się zajmuje czymś pożytecznym(teraz tylko czekam aż powiesz, że jestem zapatrzony w siebie :P)

 

Gołym okiem widać atak psychologów na NLP bo zarejestrowali się tylko po to by je oczernić.

Nie spodziewam się masowej obrony NLP tu na forum bo mało osób tak naprawdę korzysta z ich usług w porównaniu z ilością osób, które chodzą do psychologa. Część dała się nabrać na gadanie psychologów inni nie mają odwagi spróbować.

 

Ofiary z siebie nie robie. Pokazuje tylko przykładem swojej osoby, że terapie są nic nie warte i dlaczego tak uważam. I że za pomocą innych metod(NLP, Hipnoza i inne) można pokonać lęki i problemy.

 

Dla mnie pisanie bredni ma miejsce wtedy, kiedy ktoś wypowiada się na temat czegoś, czego nie ma pojęcia. Każdy może mieć inne zdanie, ale jeżeli ma o tym pojecie. W szczere intencje i opinie psychologów nie wierze, bo to jest ich konkurencja. Znowu podam przykład na swojej osobie(i daruj sobie teksty, że się użalam czy robie ofiarę bo nie robią już żadnego wrażenia…),kiedy jakieś ponad pół roku temu zasugerowałem, że pójdę na hipnozę, to mimo, że nie mieli pojęcia czym tak naprawdę to polega, odradzali jak tylko mogli, wyśmiewali mnie, rzucali tekstami „wierzysz w bajki” i inne żałosne teksty. Na szczęście nie posłuchałem ich i poszedłem. Trzy seanse starczyły bym osiągnął efekty niesamowite, takie jakich nie osiągnąłem przez 5 lat tej żenującej psychoterapii(nie odczytuj tego jakobym był zapatrzony w siebie i nie chcę gratulacji). Dlatego zachęcam was do skorzystania z hipnozy bądź NLP.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy seanse starczyły bym osiągnął efekty niesamowite, takie jakich nie osiągnąłem przez 5 lat tej żenującej psychoterapii(nie odczytuj tego jakobym był zapatrzony w siebie i nie chcę gratulacji). Dlatego zachęcam was do skorzystania z hipnozy bądź NLP.

.

Hej :D Ja rozumiem że Tobie terapia nie pomagała z jakiś względów i Twoja terapia była żenująca bo moja jest ok i pomaga mi bardzo w mojej zmianie na lepsze. :D

Zapytam z czystej ciekawości kiedy miałeś te seanse? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bakus, myśl co Ci się podoba - ale bez słów typu gamoń, bełkot, syf, złodziej, oszust. Jakoś nie widziałam by wszyscy psycholodzy, którzy wypowiedzieli się w tym temacie, wyskoczyli z takimi słowami. Ty zacząłeś od terapeutów-oszustów i twierdzisz, że ja Cię atakuję? Super myślenie. Bez odbioru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×