Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nowe przepisy odnośnie erecept psychotr.


Stefan-

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, DEPERS napisał(a):

To ją chyba wykończy, bo e receptę to mi godzine wystawiała

Nie wiem w takim razie co ona tworzy, bo ja jak czasami sobie sama wystawiam na kontynuacje, to mi to zajmuje nawet nie 2 minuty, włącznie z zalogowaniem się na gabinet.gov.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lusesita Dolores napisał(a):

To już od dawna jest ze lekarz ma wgląd w recepty innych lekarzy.

Jak chodziłam do dwóch psychiatrów równocześnie to jeden od razu zobaczył recepty tego drugiego i sie wydało 

No raczej nie, chyba że wyraziłaś zgodę na to🤔 mi lekarze zawsze mówią że nie mają wglądu do recept wystawionych przez innych lekarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2023 o 18:55, acherontia styx napisał(a):

Recepty papierowe już nie są honorowane, także każdy lekarz będzie miał wgląd, chociażby przez gabinet.gov.pl bo jakoś receptę będzie musiał wystawić ;) 

A skąd wiesz?  To rozporządzenie jest w konsultacjach społecznych i naczelna izba lekarska wznosi zastrzeżenia co do niej. Lekarze także wyraźnie wskazują że tego typu trick należy zrobić nie w formie rozporządzenia ale ustawy...

 

W dniu 21.06.2023 o 16:21, DEPERS napisał(a):

Zapewne chodzi o nadużycia, branie rekreacyjne i własne kombinacje. Tyle, że jak ktoś kombinuje to i tak sobie skołuje. Ja znam lekarzy którzy leki zapisują sobie w karcie i tylko taką mają dokumentacje, nigdzie tego co przepisują nie zapisują, prócz wpisania w kartę. Chyba, że w aptece to przypiszą do nr pesel, ale i to można obejść i to bez problemowo, tyle, że więcej osób musi być zaangażowanych:) 

No, to przez tych idiotów co korzystali z receptomatów I innego dziadostwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Stefan- napisał(a):

A skąd wiesz?  To rozporządzenie jest w konsultacjach społecznych i naczelna izba lekarska wznosi zastrzeżenia co do niej. Lekarze także wyraźnie wskazują że tego typu trick należy zrobić nie w formie rozporządzenia ale ustawy...

Pewnie stąd, że sama mam uprawnienia do wystawiania recept 🙃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, acherontia styx napisał(a):

Pewnie stąd, że sama mam uprawnienia do wystawiania recept 🙃

A to ciekawe. Proces legislacyjny tego rozporządzenia mówi jednak sprzeczną wersję którą ty (z całym szacunkiem) przedstawiasz. Uwaga - podaje źródło:

https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12372005

 

 

6 godzin temu, DEPERS napisał(a):

Nadużywali. Ja korzystam z receptomatu i idiotą nie jestem:) chyba lepiej receptę załatwić za 60zł nie odrywając się od zajęć niż tracić czas i 200zł

Dokładnie. Sorki, chodziło mi o to że idioci lekarze wystawiali  po kilkaset recept do tysiąca w ciągu tygodnia, na ile opakowań się chciało itd. No i problem został zauważony przez rząd...pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Stefan- napisał(a):

A to ciekawe. Proces legislacyjny tego rozporządzenia mówi jednak sprzeczną wersję którą ty (z całym szacunkiem) przedstawiasz. Uwaga - podaje źródło:

https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12372005

 

 

Dokładnie. Sorki, chodziło mi o to że idioci lekarze wystawiali  po kilkaset recept do tysiąca w ciągu tygodnia, na ile opakowań się chciało itd. No i problem został zauważony przez rząd...pzdr.

Jak ja mam w kartę przepisany lek na zobojętnienie kwasu w żołądku to mi pielęgniarka też go wystawia na recepcie, ale to pewnie raz, że musi mieć jakieś szkolenie, a dwa, że z zalecenia lekarza jest w karcie. Na receptomacie można było wystawić max trzy opakowania danego leku i dla mnie to było naprawdę wygodne. No, ale ja benzo to nie potrzebuje, brałem zwykłe leki na depresję, czasem na astmę dla syna. I to było na przemian wizyta-receptomat-wizyta, a nie w kółko receptomat. Taka jest ludzka mentalność, dostaną palca to chcą całą rękę, przez to do więzienia już paczki nie można wnieść, bo wszystko było szmuglowane i się uyebało, trzeba robić zakupy na miejscu w kantynie. Ludzie tacy są-pazerni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, DEPERS napisał(a):

Jak ja mam w kartę przepisany lek na zobojętnienie kwasu w żołądku to mi pielęgniarka też go wystawia na recepcie, ale to pewnie raz, że musi mieć jakieś szkolenie, a dwa, że z zalecenia lekarza jest w karcie.

Ordynować leki też mogą pielęgniarki, nie wszystkie oczywiście ale z określonej puli leków. Także nie tylko kontynuacja ;) 

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, spidi napisał(a):

Nie za ciekawie właśnie 😕 ale biorę tylko 4 rano

No ja odstawiłem, bo raz, że tak było pobudzenie i psychiczne i fizyczne, ale huyem podszyte bo kondycji po niej zero, libido mniej niż zero i psychiczne i sprawnościowe i totalna bezsenność i uczucie napromieniowania radioatywnymi odpadami. Też brałem 4mg ednorax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, spidi napisał(a):

Ona blokuję noradrenalinę czy ją podbija,na plus że mi sie łapy nie trzesą i czasamy mam takie przyjemne dreszcze całego ciała 🙃

Takie dreszcze na karku to i ja czułem, ale takie same mam po ugryzieniu osy czy szerszenia i nie były dla mnie przyjemne, takie zaburzenia układu odczuwałem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×