Skocz do zawartości
Nerwica.com

Renta


sebastian86

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, zarr napisał:

Acha, to ja mam orzeczenie. Obecnie stopień lekki (mam taką pracę że potrzebuję orzeczenie) a wcześniej miałam umiarkowany i nie miałam zasiłku odkąd pracuję. 

Ja nie potrzebuję tego orzeczenia dla zasiłku żadnego ;) bo ja pracę też mam. Jutro będę znała decyzję, jak się wyrobię czasowo, bo powiedzieli, że jutro mogę podejść się dowiedzieć, także zobaczymy ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2023 o 22:09, ala1983 napisał(a):

To w jeden dzien bedzie decyzja juz?

Pisemna pewnie nie, ale ustnie mi powiedzą już. Mój znajomy dostał 15 min po komisji decyzję na piśmie. Zależy od zespołu. Pisemną do 14 dni dostarczą do domu (u mnie nie przysyłają tego pocztą, tylko starostwo, bo tam jest PZOON, dostarcza osobiście do domu, bo wezwanie też w taki sposób dostałam).

 

W dniu 20.04.2023 o 22:09, ala1983 napisał(a):

To w jeden dzien bedzie decyzja juz?

Dostałam lekki, na 2 lata ;) czyli tak jak przewidywała moja lekarka, bo ona od początku twierdziła, że jeśli w ogóle cokolwiek dadzą, to lekki, nie więcej. 

Niestety moje problemy nie kwalifikują się na nic, także orzeczenie to i tak sukces ;) a lekki mnie w pełni zadowala, bo ani nie "utrudnia" mi pracy, a korzyści będę miała z tego i tak tylko jeszcze muszę je sobie wynegocjować ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, acherontia styx napisał:

Dostałam lekki, na 2 lata ;) czyli tak jak przewidywała moja lekarka, bo ona od początku twierdziła, że jeśli w ogóle cokolwiek dadzą, to lekki, nie więcej. 

Niestety moje problemy nie kwalifikują się na nic, także orzeczenie to i tak sukces ;) a lekki mnie w pełni zadowala, bo ani nie "utrudnia" mi pracy, a korzyści będę miała z tego i tak tylko jeszcze muszę je sobie wynegocjować ;) 

Jakie korzysci masz z lekkiego stopnia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ala1983 napisał:

Czyli polepszylo sie Tobie. Z tego co kojarze wczesniej mialas ,,bogata,,  historie.

Nawet w najgorszym okresie nie kwalifikowałam się na orzeczenie. Dlatego też nigdy moja lekarka tego nie proponowała nawet, w grudniu ją zapytałam i stwierdziła, że możemy spróbować, ale wielkich szans nie daje, a jeśli jakimś cudem by się udało to max. lekki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2023 o 09:54, sebastian86 napisał:

Czy jest tu na forum ktos kto dostał rentę na zaburzenia depresyjno-lękowe mieszane? Mnie psychiatra namawia na rentę i zastanawiam sie jakie szanse mialbym.

 

Ja próbowałem raz w Lublinie i nie przyznali, prawdopodobnie na taką chorobę nie dostaje się renty. Na schizofrenię większe szanse 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, acherontia styx napisał:

Nawet w najgorszym okresie nie kwalifikowałam się na orzeczenie. Dlatego też nigdy moja lekarka tego nie proponowała nawet, w grudniu ją zapytałam i stwierdziła, że możemy spróbować, ale wielkich szans nie daje, a jeśli jakimś cudem by się udało to max. lekki. 

Przed uzyskaniem stopnia umiarkowanego nikt nie proponował mi abym występował o orzeczenie o niepełnosprawności. Prywatny psycholog oceniał moje szanse na uzyskanie orzeczenia na nikłe. Nie byłem w szpitalu ani w oddziale dziennym. 

Wystąpiłem o przyznanie orzeczenia gdyż pracownik socjalny wymógł to na mnie. Był niechętny akceptacji kolejnego wniosku o bezpłatne świadczenia zdrowotne. Do tamtej chwili otrzymywałem to świadczenie przez około 2 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałam 2 lata temu lekki na 5 lat. A zdarza się że dostaję umiarkowany na rok. Ale mój pracodawca mówi że lepiej by było gdybym miała ten umiarkowany. Co zrobić..  chorób  przybywa,  na niektóre lecze  się od dzieciństwa a dostałam lekki.  Dobre i to by utrzymać pracę.

 

W dniu 22.04.2023 o 06:52, Paweł Szmit napisał(a):

 

Ja próbowałem raz w Lublinie i nie przyznali, prawdopodobnie na taką chorobę nie dostaje się renty. Na schizofrenię większe szanse 

 To prawda. Mój znajomy na schizofrenie ma umiarkowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sebastian86 napisał(a):

czy jest sens odwolywac sie od decyzji ZUS? czy komus z was udalo sie dostac rente po odwolaniu sie?

Jest sens, bo może sprawdzają Twoje zmotywowanie. Moja matka trzy razy dostawała blachę, to i tak ciągnęła zwolnienie aż w końcu ulegli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, johnn napisał(a):

A jak lekarz orzecznik ocenił twój stan zdrowia? Jak uzasadniona jest odmowa? Jak lekarz wypełniający dokumenty ocenił twój stan zdrowia?

ocenił tylko ze nie jestem calkowicie niezdolny do pracy. lekarz wypelniajacy wpisal ze mam nawracajace depresje i natrectwa mysli. zapomnial napisac ze mam zaburzenia lękowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sebastian86 napisał(a):

ocenił tylko ze nie jestem calkowicie niezdolny do pracy.

Proponuje skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej. Według mnie opinia lekarza powinna zawierać uzasadnienie. Jak się odnieść do decyzji bez uzsadnienia.

Może warto zapytać o to na odpowiedniej grupie na facebooku.

2 godziny temu, sebastian86 napisał(a):

lekarz wypelniajacy wpisal ze mam nawracajace depresje i natrectwa mysli. zapomnial napisac ze mam zaburzenia lękowe.

Nie pominąłeś jakiś istotnych dokumentów?

A podał rokowania? Mnie o nie lekarz pytał.

Edytowane przez johnn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sebastian86 napisał(a):

czy jest sens odwolywac sie od decyzji ZUS? czy komus z was udalo sie dostac rente po odwolaniu sie?

Próbować zawsze warto. A nuż się uda, chociaż na zab. lękowe i zab. depresyjne nawracające rentę akurat bardzo ciężko dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, johnn napisał(a):

Proponuje skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej. Według mnie opinia lekarza powinna zawierać uzasadnienie. Jak się odnieść do decyzji bez uzsadnienia.

Może warto zapytać o to na odpowiedniej grupie na facebooku.

Nie pominąłeś jakiś istotnych dokumentów?

A podał rokowania? Mnie o nie lekarz pytał.

noe pominalem niczego. Rokowanie wpisal ze jest "niepewne".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sebastian86 napisał(a):

noe pominalem niczego. Rokowanie wpisal ze jest "niepewne".

Postaraj się o przyznanie stopnia umiarkowanego wpierw i dołącz go następnego wniosku do ZUS. Niezdolność do pracy i orzeczenia o niepełnosprawności są ze sobą powiązane. Ja tak zrobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, johnn napisał(a):

Postaraj się o przyznanie stopnia umiarkowanego wpierw i dołącz go następnego wniosku do ZUS. Niezdolność do pracy i orzeczenia o niepełnosprawności są ze sobą powiązane. Ja tak zrobiłem.

No nie, to są dwa niezależnie orzeczenia. To, że PZOON przyzna stopień nie wpłynie na decyzję ZUS. Orzeczenie jest do celów pozarentowych i to, że ktoś je ma nie gwarantuje, że ZUS przyzna rentę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×