Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj około 21:30 wziąłem 10mg hydroksyzyne i dziś rano biorąc te 10mg paroksetyny nie czułem tego rozdygotania, szczęka mi nie drżyła i ogólnie lepiej, ale teraz jakoś ok. 17:30/18:00 znowu cały się trzęse, szczęka mi drży, ręce itp. 

Nie jestem pewien, ale chyba chodzi o to że hydroksyzyna mi schodzi z organizmu cnie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zaburzenia lękowe strach oraz agrofobie dostaje ataku lęku  gdy mam pójść do pracy podczas gdy dochodzi do podjęcia jakiejś rozmowy zkims dostaje ataku lęku leczę się zażywałem escitil setaloft dulokstetyne pregabalin z jednych musiałem zrezygnować z powodu skutków ubocznych inne nie pomogły psychiatra zaproponował mi na tę zaburzenia rexetin lub efectin który lek wybrać na moje zaburzenia proszę o poradę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy na który lepiej byś poszedł. Dla mnie lepsza jest paroksetyna. Jest wiele osób dla których wenlafaksyna jest lepsza. To czego możesz wziąć za pewnik to pogorszenia obecnego stanu przez pierwszy tydzień lub dwa. Paroksetyna się rozkręca szybko jak na SSRI, w moim przypadku tydzień i już czuję pierwsze pozytywne skutki. W większości przypadków są to dwa tygodnie do trzech. Przy wenli trzeba doliczyć tydzień w każdym z tych przypadków lub nawet więcej.

Ogólnie - paroksetyna kojarzy się z działaniem typowo uspokajającym, przeciwlękowym. Ale mnie aktywizuje, bo znosi bardzo dobrze depresję. Co nie jest działaniem typowo samego leku co działaniem ustąpienia samej jednostki chorobowej.

Wenlafaksyna - z działaniem aktywizującym, czasami lękotwórczym. Wchodzenie na nią nie jest przyjemne w moim odczuciu, często trzeba się wspomagać benzodiazepinami. Ale podobno warto poczekać na efekt. Sam nie dotarłem do tego efektu, jakby kiedyś paroksetyna nie wystarczyła to napewno ją rozważę.

Edytowane przez kofel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2019 o 15:11, kofel napisał:

Podpisuję się pod słowami przedmówców. Zycie czasami musi poboleć. Ewentualnie rozbij dawkowanie na 2 dawki. To zmniejszy efekty uboczne w postaci rozdygotania, dawka przyjęta w trakcie doby będzie taka sama, efekty będą przychodziły z taką samą prędkością. Ja tak zrobiłem, bo zależy mi na tym, żeby mi libido nie spadło do 0.

Fajnie, że chociaż tę hydroksyzynę wyrwałeś. Ogólnie to gdy czujesz, że masz atak lęku to też możesz ją brać. To bardzo bezpieczny lek więc spokojnie.

Raczej nie wiem czy nadaje się gdy wyczuwam atak lęku bo on wiadomo nie trwa dwóch godzin, a hydroksyzyna zaczyna działać po ok 30/40min., a w pełni po ok. 2godz. więc no... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Elendil napisał:

Ludziska co robić byłem na paro 30 mg później zacząłem brać sertraline przez 2 dni i dziś wenlafaksyne 37,5 mg.

 

Czy paro znów zaczynać od 10 mg czy mogę wziąć 20 mg odrazu

Organizm raczej nie odzwyczaił się od dawki. Jakbyś wziął 10mg to mógłbyś odczuwać nawet jakieś nieprzyjemne stany.

Ja mam jedno pytanie. Po co Ci lekarz skoro sam jesteś najlepszym lekarzem? Bierz jeden lek długotrwale i nie baw się w zmiany leków, bo potem jest tylko płacz, że SSRI to gówno i żaden na Ciebie nie działa.

 

7 minut temu, Kizek napisał:

Raczej nie wiem czy nadaje się gdy wyczuwam atak lęku bo on wiadomo nie trwa dwóch godzin, a hydroksyzyna zaczyna działać po ok 30/40min., a w pełni po ok. 2godz. więc no... 

Działa psychologicznie (wziąłeś uspokajającą tabletkę) i czujesz się lepiej, zabezpiecza przed kolejnymi atakami. Też nie mam pojęcia ile trwają Twoje napady lęku. Nie jest to silna i szybka tabletka uspokajająca, która w 20 minut pomaga, ale warto wziąć ją na jakiś silniejszy napad lęku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kofel napisał:

Organizm raczej nie odzwyczaił się od dawki. Jakbyś wziął 10mg to mógłbyś odczuwać nawet jakieś nieprzyjemne stany.

Ja mam jedno pytanie. Po co Ci lekarz skoro sam jesteś najlepszym lekarzem? Bierz jeden lek długotrwale i nie baw się w zmiany leków, bo potem jest tylko płacz, że SSRI to gówno i żaden na Ciebie nie działa.

 

Działa psychologicznie (wziąłeś uspokajającą tabletkę) i czujesz się lepiej, zabezpiecza przed kolejnymi atakami. Też nie mam pojęcia ile trwają Twoje napady lęku. Nie jest to silna i szybka tabletka uspokajająca, która w 20 minut pomaga, ale warto wziąć ją na jakiś silniejszy napad lęku.

 

Moja lekarka wie jaką mam sytuację bo choruję na 2 ciężkie choroby fizyczne.

Poprostu chce dla siebie jak najlepiej.

I definitywnie zostaje przy paro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, ale robisz sobie po prostu krzywdę zmieniając SSRI ciągle. Bierz te 20mg i wróć do docelowego 30mg. Też miałem taki okres, że chciałem to wszystko pozmieniać.

Najpierw zszedłem z 40mg paroksetyny z dnia na dzień (opisałem to w tym wątku). Skutkiem była ciężka depresja, potem przejście na sertralinę (nieudane), kombinacje z mirtazapiną, trazodonem, w miarę dobrze na afobazolu i tianeptynie. Teraz wracam do tego co było dobre, czyli niewielkiej dawki paroksetyny. Z taką różnicą, że wszystko poza afobazolem było mi dawkowane przez lekarza. Skutek?

Zmarnowany okres od lipca do teraz. I złamanie abstynencji od opiatów na okres 2 miesięcy. Cierpliwości, paro szybko się rozkręca jak na SSRI.

Jestem z Tobą! Pozdrawiam. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pauleta25 napisał:

Rexetin czy efectin który szybciej się rozkręca oraz który z nich ma mniej skutków ubocznych 

Moim zdaniem wenla, osiaga stan stacjonarny po 2 dniach, duzo szybciej dziala antydepresyjnie. Moim zdaniem do paroksetyny musi byc dodatek w postaci jakiegos boostera noradrenaliny. Sama paro jest kiepska antydepresyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bialas55 napisał:

Od dziś biorę paro 20 mg. Mam 2 opakowania Seroxat to półwodnik i Parogen bezwodnik. Jakieś różnice w działaniu, jeden lepszy od drugiego? Seroxat droższy niby, Parogen jeszcze nie rozpoczęty, jak coś można wymienić.

Fizycznie, nie ma żadnej, skład i farmakokinetyka leków są pod ścisłym nadzorem Inspektoratu Farmaceutycznego. Zawartość substancji czynnej, prędkość jej uwalniania się, komponenty dodatkowe muszą mieścić się w bardzo restrykcyjnych ramach. Druga strona medalu jest taka, że leki psychotropowe stanowia kategorię leków adresowanych do grupy ludzi zmagającej się z problemami psychicznymi, wśród której odsetek ludzi podatnych na placebo, skrajnie wsłuchanych w swój organizm i przewrażliwionych na tym punkcie jest b.wysoki, stąd na forach i w przychodniach często można usłyszeć że "za oryginał to warto zapłacić 8x wiecej, bo jak brał-am/em to czułem działanie i bardzo pomagał, a jak zmienił-em/am na zamiennik to paniiii... nieba spadły, wulkany wybuchli"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bialas55 napisał:

A ogólnie paro zadziała szybciej, jeśli 7 tygodni brałem escitalopram?

Paro "przejmie paleczke" jesli chodzi o blokade SERT, mniejsza robota w mozgu do zrobienia i teoretycznie szybciej powinna sie rozkrecic, ale typowe uboki paroksetyny na poczatku cie nie omina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leczę się już kilkanaście lat ( zaburzenia lękowe depresja) zawsze na Paroxetynie ( Seroxat) Od dwóch lat jestem na 40 mg. Od kilku dni czuję się znów kiepsko i teraz moje pytania. 

  Czy jest sens jeszcze w razie co zwiekszać dawkę? Czy dla mnie sero się już skończyło

Czy ktos brał np 40 mg i wchodził np na 50? Czy dało to efekty?

 

wyczytałem też gdzieś że nikotyna potrafi zmienić wchłanianie leku. Nie paliłem 10 lat a od dwóch miesięcy zacząłem fajczyć, Jak myślicie osłabienie dziłania paro może mieć z tym cos wspólnego?

 

Czy jeśli nawet 60 mg paro na mnie już nie będzie działac to czy jest mozliwość że inne ssri będa działac czy już raczej zmienić trzeba grupę leków???

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, seneri napisał:

Najlepiej pogadaj z lekarzem ale:

Kilka dni jest gorzej i już zmiana dawki. Gurwa ludzie zacznijcie kombinować jak do chrzanu będzie minimum dwa tygodnie. 

Jest duża szansa że inne ssri zaskoczą. Nie wiadomo tylko które. 

 

 

Dzieki za odpowiedż. To nie tak, że już chcę zmieniać dawkę ale dopada mnie to już n-ty raz i zawsze mam sranie, że Seroxat przestał działać. Wiadomo, że zanim zacznę kombinować to te dwa tyugodnie odczekam i zpbaczę czy się nasila czy nie.

  I kuźwa od jutra nie palę 🙂

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ryzyko ZS. Biorę drugi dzień dopiero, żadnych skutków ubocznych. Zostało mi 20 tabletek esci. Tak się zastanawiam czy nie dorzucić 10mg esci na wieczór (20 mg już brałem i wrażenia na mnie nie zrobiło),  Na pewno są osoby , które próbowały ssri + ssri i podzielą się wrażeniami. Dodam, że jestem doświadczony życiowo i nie takie miksy się brało, nie obawiam się ZS, to tylko 10 mg. Na co bym liczył dorzuceniem esci, że będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie będę brał za Ciebie odpowiedzialności odnośnie dawkowania Tobie antydepresantów. Skoro jesteś doświadczony życiowo i brałeś mocniejsze miksy to doskonale wiesz jak dawkować/lub nie takie miksy. Dawkuj je sam lub niech zajmie się tym lekarz, który wypisuje Ci bibuły.

Chyba, że ktoś chętny wziąć odpowiedzialność za kolegę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×