Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, tizziano napisał(a):

No ja jestem teraz na 20 mg i sam nie wiem czy zwiększać skoro ostatni rok byłem na 20 mg i było ok? Wcześniej brałem albo 40 albo 60 już sam nie pamiętam...

 

Co mówicie?

Mój lekarz mówi, że trzeba brać najmniejszą skuteczną dla danego pacjenta dawkę. Żeby organizm się nie uodparniał na lek. Ja brałam pół roku 20 mg a rok 10 mg. Dawka terapeutyczna to taka, która na pacjenta działa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Raissa667 napisał(a):

Mój lekarz mówi, że trzeba brać najmniejszą skuteczną dla danego pacjenta dawkę. Żeby organizm się nie uodparniał na lek. Ja brałam pół roku 20 mg a rok 10 mg. Dawka terapeutyczna to taka, która na pacjenta działa. 

No czyli wychodzi na to że na początku niepotrzebnie zwiększałem tak te dawki...skoro.potem przez dłuższy czas 20 mg dawało w pełni radę.. prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tizziano napisał(a):

No czyli wychodzi na to że na początku niepotrzebnie zwiększałem tak te dawki...skoro.potem przez dłuższy czas 20 mg dawało w pełni radę.. prawda?

 

Godzinę temu, tizziano napisał(a):

No czyli wychodzi na to że na początku niepotrzebnie zwiększałem tak te dawki...skoro.potem przez dłuższy czas 20 mg dawało w pełni radę.. prawda?

Nie wiem czemu niektórzy lekarze idą na maxa z dawką od razu 🤷‍♀️ robimy to co każe nam lekarz. Sama gadałam z innym lekarzem i mi powiedział, że dawka 10 mg nie działa.. Mój mówi, że jak najbardziej działa. Ja wiem, że działa. Bo miałam ją rok. Póki jej nie odstawiłam nie miałam ataków paniki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2024 o 18:35, tizziano napisał(a):

słowo...Teraz nie mogę sobie wybaczyć że odstawiłem ten lek...

O ja też żałuję i to strasznie. Tym razem już nie zrobię tego błędu i będę brać paro do końca życia. No chyba że przestanie działać i trzeba będzie zmienić na inny lek, ale już na pewno nie zejdę z leków bo później strasznie ciężko jest wejść spowrotem.

W dniu 2.01.2024 o 21:13, Ju467 napisał(a):

hej wam

lekarz mi zwiększył dawkę leku, brałam 20mg a teraz będę brać 30, półtorej tabletki. ciężko może być mi wejść na większą dawkę ?

To zależy od człowieka, ja akurat mega źle się czułam i dopiero zmiana na 40 mg mi pomogła.

23 godziny temu, acherontia styx napisał(a):

że no ja w tydzień byłam na dawce 40mg

Umarła bym 😳 mnie na połowie tabletki teraz to prawie zmiotło.

11 godzin temu, tizziano napisał(a):

No ja jestem teraz na 20 mg i sam nie wiem czy zwiększać skoro ostatni rok byłem na 20 mg i było ok? Wcześniej brałem albo 40 albo 60 już sam nie pamiętam...

 

Co mówicie?

To zależy od lekarza i ciebie. Jak czujesz się dobrze na tej dawce to po co zwiększać?🤔 Ja bym została jakby było mi dobrze na niej.

5 godzin temu, Raissa667 napisał(a):

Nie wiem czemu niektórzy lekarze idą na maxa z dawką od razu 🤷‍♀️

To mnie też zastanawia. Jak pierwszy raz wchodziłam na te leki to zaczął z grubej rury a ja umierałam, bo nie miałam nic co by mi pomogło. Dopiero teraz po tak wielu latach lekarz wchodził z lekami stopniowo plus dał inny lek by przetrwać początki😳 to był szok dla mnie.

5 godzin temu, Raissa667 napisał(a):

Sama gadałam z innym lekarzem i mi powiedział, że dawka 10 mg nie działa.. Mój mówi, że jak najbardziej działa. Ja wiem, że działa

No właśnie, każdy mówi co innego. I teraz nie wiesz czy zaufać czy nie. Chociaż ja mimo wszystko staram się ufać lekarzowi w końcu ma większą wiedzę ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zawieszony napisał(a):

U mnie libido torpeda na początku było źle martwiło mnie to ale teraz nie narzekam jest nawet lepiej 

Pamiętasz po jakim czasie Ci się poprawiło?  Możliwości są ale finału nie ma i boję się, że jeszcze jakimiś komplikacjami zapalnymi się skończy. Gdzie nie ruszyć to lęki i strachy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, stracony2 napisał(a):

Pamiętasz po jakim czasie Ci się poprawiło?  Możliwości są ale finału nie ma i boję się, że jeszcze jakimiś komplikacjami zapalnymi się skończy. Gdzie nie ruszyć to lęki i strachy :(

Po ok 4 miesiącach zauważyłem że jest dobrze i to całkiem przypadkiem bo szczerze to spisałem już sprawę na straty a tu niespodzianka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak że jak pierwszy raz brałem w 2015 i wtedy lek nie zadziałał w ogóle to od początku do końca brania były problemy z wtryskiem.

 

A za drugim razem czyli jak zacząłem 3 lata temu brać lek zadziałał pp bardzo długim czasie i wtedy nie miałem żadnych problemów z seksualnością.

 

Dziś jestem 3ci raz na wejściu i po 1,5 tygodnia znowu żadnych problemów z wtryskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe kurde już drugi raz identycznie ze mną pogrywa , dwa tygodnie od przejścia z esci na paroksetynę 20mg  bardzo dobre można powiedzieć, na pewno od razu lepiej na lęki i nastrój . I jak w zegarku dziś minęło dwa tyg i zaczyna się zjazd w postaci ataku paniki delikatnego co prawda i bez pogorszenia nastroju także nie ma tragedii. Teraz tylko wiem że na pewno nie wbijam na 30mg przed upływem przynajmniej jescze z 4 tygodni. Jeden tydzień będzie gorszy a potem się wyrówna . Nawet mi się śmiać chce ze taka identyczna sytuacja , a wtedy popełniłem błąd od razu wchodząc na 30mg. Teraz już mnie tak nie wykiwa XD . Jedziemy tydzień na benzo najwyżej i kij w to 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja wszystkim 14 lat biorę paroksetynę różne dawki obecnie 30 mg seroxatu bo jak brałem 20 mg to miałem lekkie napady lęku.Ale zastanawiam się czy lek się nie wypalił może zamienić na inny ? po takim czasie.Zero chceci na wszystko nawet wstanie z łóżka wątpię żeby można było odstawić ten lek proszę o pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Biorę Arketis ponad 3 lata na lęki. Obecnie w aptece powiedziano mi, że nie ma arketisu i dostałem zamiennik Paxtin. Problem w tym, że po kilku dniach brania paxtinu w takiej samej dawce 20mg, mam mocne nocne poty, pulsowanie w głowie - jakbym słyszał swoje bicie serca i napady lęku. Czy miał też ktoś tak po zmianie tylko producenta leku?

 

Otrzymałem informację że skład 1:1 taki sam a tu takie jazdy. Gorzej niż jak wchodziłem pierwszy raz na paro..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gorge napisał(a):

Heja wszystkim 14 lat biorę paroksetynę różne dawki obecnie 30 mg seroxatu bo jak brałem 20 mg to miałem lekkie napady lęku.Ale zastanawiam się czy lek się nie wypalił może zamienić na inny ? po takim czasie.Zero chceci na wszystko nawet wstanie z łóżka wątpię żeby można było odstawić ten lek proszę o pomoc 

To niestety typowy objaw po czasie, działanie sie wyczerpuje i przychodzi kompletna anhedonia apatia, oznaka , że czas na zmianę leku, ja nigdy depresji nie miałem a nabawiłem się jej po paroxetynie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gorge napisał(a):

Zero chceci na wszystko nawet wstanie z łóżka wątpię żeby można było odstawić ten lek proszę o pomoc 

E to ja tak mam na leku 😉

Co do zmiany to z lekarzem trzeba rozmawiać, być może organizm już nie reaguje na ten lek.

2 godziny temu, P1otr napisał(a):

Cześć wszystkim. Biorę Arketis ponad 3 lata na lęki. Obecnie w aptece powiedziano mi, że nie ma arketisu i dostałem zamiennik Paxtin. Problem w tym, że po kilku dniach brania paxtinu w takiej samej dawce 20mg, mam mocne nocne poty, pulsowanie w głowie - jakbym słyszał swoje bicie serca i napady lęku. Czy miał też ktoś tak po zmianie tylko producenta leku?

 

Otrzymałem informację że skład 1:1 taki sam a tu takie jazdy. Gorzej niż jak wchodziłem pierwszy raz na paro..

Wiesz co ja tak mam. Niby skład jest taki sam a jednak odczuwam inne działanie. I to zarówno przy paro jak i lekach na epilepsję. Bo przez jakiś czas nie było mojego leku na epi i dostawałam zamiennik, niby wszystko to samo a jednak nie i nawet ataki miałam i to dosyć często😳 więc chyba jednak nie do końca jest to tak że to tylko nazwa a reszta taka sama. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gorge napisał(a):

Heja wszystkim 14 lat biorę paroksetynę różne dawki obecnie 30 mg seroxatu bo jak brałem 20 mg to miałem lekkie napady lęku.Ale zastanawiam się czy lek się nie wypalił może zamienić na inny ? po takim czasie.Zero chceci na wszystko nawet wstanie z łóżka wątpię żeby można było odstawić ten lek proszę o pomoc 

Może brakuje ci noadrenaliny.ja kiedyś dostałem paro to przez tydzień było fajnie a po tygodniu lekarz dołożył mianse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lukasz82 napisał(a):

Może brakuje ci noadrenaliny.ja kiedyś dostałem paro to przez tydzień było fajnie a po tygodniu lekarz dołożył mianse.

Nie mam pojęcia paro się wyczerpało 20 mg i teraz 30 mg biorę oryginalny seroxat bo po generykach źle się czułem 14 lat już biorę to raczej miało prawo się wypalić-tragedia z tego się nie wychodzi tak mi się wydaje czasami jest bardzo ciężko 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, P1otr napisał(a):

Cześć wszystkim. Biorę Arketis ponad 3 lata na lęki. Obecnie w aptece powiedziano mi, że nie ma arketisu i dostałem zamiennik Paxtin. Problem w tym, że po kilku dniach brania paxtinu w takiej samej dawce 20mg, mam mocne nocne poty, pulsowanie w głowie - jakbym słyszał swoje bicie serca i napady lęku. Czy miał też ktoś tak po zmianie tylko producenta leku?

 

Otrzymałem informację że skład 1:1 taki sam a tu takie jazdy. Gorzej niż jak wchodziłem pierwszy raz na paro..

Ja co prawda tak długo nie biorę paroksetny ale między Rexetinem a Seroxetem odczułem sporą różnicę na korzyść tego drugiego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AnnoDomino34 napisał(a):

To niestety typowy objaw po czasie, działanie sie wyczerpuje i przychodzi kompletna anhedonia apatia, oznaka , że czas na zmianę leku, ja nigdy depresji nie miałem a nabawiłem się jej po paroxetynie

Właśnie ja też nic mi się nie chce. Ciężko wyjść z domu jak wyjdę to chce zaraz wracać.W Łóżku się czuję najlepiej.Zwiekszylem dawkę do 30 mg oby zadziałało 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Gorge napisał(a):

Nie mam pojęcia paro się wyczerpało 20 mg i teraz 30 mg biorę oryginalny seroxat bo po generykach źle się czułem 14 lat już biorę to raczej miało prawo się wypalić-tragedia z tego się nie wychodzi tak mi się wydaje czasami jest bardzo ciężko 

Ja po dwóch latach zmieniłem paro bo przestała właśnie działać 

Na blokowanie doła itd potrzebna jest noadrenalina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lukasz82 napisał(a):

Ja po dwóch latach zmieniłem paro bo przestała właśnie działać 

Na blokowanie doła itd potrzebna jest noadrenalina

W szpitalu miałem dołożony fluanxol 0.5 mg 

1-1-0 i depakine chrono może jak to dorzucę będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

15 godzin temu, Gorge napisał(a):

W szpitalu miałem dołożony fluanxol 0.5 mg 

1-1-0 i depakine chrono może jak to dorzucę będzie lepiej.

Nie wiem nie brałem tego,po paro przeszedłem na sertaline ale zepsuła mi spanie więc odstawiłem.

teraz jestem na wenli ale chyba muszą ją odstawić na jakiś czas

Też uważam że zamienniki są ciut słabsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gorge napisał(a):

Właśnie ja też nic mi się nie chce. Ciężko wyjść z domu jak wyjdę to chce zaraz wracać.W Łóżku się czuję najlepiej.Zwiekszylem dawkę do 30 mg oby zadziałało 

 

14 godzin temu, Gorge napisał(a):

Tak jak Szczebiotka ja tak mam od początku brania paro. To już 5 tygodni. Jak to nie minie planuje się pomęczyć jeszcze ze 3 miesiące licząc na to że jak po wszystkich lekach do tej pory odstawienie da mi trochę normalnego życia. Potem wróci lęk wolnopłynący i na jesień będzie inne lekarstwo. Nie wiem jak można żyć z taką anhedonia latami, może na paniczne leki to mniejsze zlo ale dla mnie to masakra.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie macie ,u mnie Paro nie powoduje ahedoni.. pytanie czy u Was to lek czy może depresja po prostu...

 

Ja drugi tydzień na ponownym wejściu i jest lepiej, idealnie nie,ale duzo lepiej:) chyba tym razem duzi szybciej się rozkręca,  a nie jak poprzednio bite 2 miesiace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, tizziano napisał(a):

Dziwnie macie ,u mnie Paro nie powoduje ahedoni.. pytanie czy u Was to lek czy może depresja po prostu...

 

Ja drugi tydzień na ponownym wejściu i jest lepiej, idealnie nie,ale duzo lepiej:) chyba tym razem duzi szybciej się rozkręca,  a nie jak poprzednio bite 2 miesiace

U mnie powodowało zobojętnienie na początku brania. Teraz lecę 3 miesiąc i generalnie jest super. Czasami zdarza się jakas nadpobudliwosc albo rozleniwienie. Ale pewnie jeszcze lek jeszcze się nie ustabilizował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×