Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli pracujesz i masz working tax lub masz jobseekera lub masz dziecko do 1 roku zycia to otrzymujesz taka biala karte i wtedy wszystkie leki z recept masz za darmo... nie płacisz nic... to jest plus Anglii... pomyślcie o emerytach- oni tu tez maja lekarstwa za darmo...serce mi się kraja jak widze w Polsce Staruszkow wybierających miedzy kupieniem jedzenia a lekow :(

 

a czemu nie pojdziesz do gp po receptę ? mi od paru miesięcy leki przepisuje mój rodzinny ...

państwowo do psychiatry kierują tylko z psychozami, schizofremia itp. ...

jedynie proponują psychoterapie ale jakos nie mogę się zdecydować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Kasia , wiatmy Cie serdecznie w dziale paroksetyny ;)

 

To znaczy, ze bralas 40mg paro dziennie ? Od jakiego czasu jestes na 10mg ?

To czasami normalne, ze gdy zmniejszamy dawke, powracaja symptomy pierwotne, ktore sa czesto trudne do odroznienia z symptomami odstawienniczymi. Ja obecnie tez redukuje powoli paro, w skokach 2.5mg i jestem juz na 20mg z 30mg, ale wiem ze ponizej 20mg bedzie coraz trudniej, czytalem kiedys w ksiazce na temat paro, ze 10mg do 20mg zajmuje najwiecej receptorow dlatego odczuwamy najbardziej brak dawki. Gratuluje, ze wogole udalo ci sie juz zejsc do 10mg ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 dzien brania paroksetyny 20mg , mialem dzisiaj taki lek panike u fryzjera ze jeszcze nigdy takiego nie mialem , zimne poty. Mam nadzieje ze przejdzie to wszystko szybko i znowu bede sie czul tak jak w tamtym roku kiedy to bralem. Podobno im gorzej na poczatku tym lepiej pozniej zadziala. Oby tak bylo, bo nie jestem w stanie juz prawie pracowac:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba - spokojnie... to tak działa... tez na początku miałam takie akcje...

teraz od dwóch dni biore Seroxat, a miesiąc brałam jakiś odpowiednik i powiem Wam, ze czuje się tak jakbym zwiekszyla dawke.. a przecież jest ta sama...

znow mocniejsze uderzenie paro... dziwne to bardzo, ze jest taka roznica pomiędzy orginalem a generykiem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalam dziś , że genetyki różnią się biodostepnoscia stąd czasem inne odczucia po wzięciu genetyka a oryginału. Czytalam, że niektórzy nie czują różnicy, a na niektóre organizmy to znacząco wpływa.

Ja po paru pierwszych dniach na paro miałam taki atak w domu co mi się wcześniej nie zdarzało. Ale to minęło. Tobie też napewno szybko przejdzie. W razie co ratuj się benzo lub hydro przez pierwszy tydzień. Chociaż mnie hydro jedynie usypia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halo, halo mam ważne pytanie !!

w związku z tym moim kaszlem okrutnym bylam wlasnie u lekarza i zapisal mi erytromycynę (bo jestem w ciąży- miał maly wybor- jestem uczulona na penicyliny) i moje pytanie- mogę przy paro brac erytromycynę ?? 250 mg x 4 dziennie ??

 

dziekuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://bil.aptek.pl/servlet/interakcje/list

 

tutaj sprawdzisz interakcje leków... przydatna strona ;-)

 

a ja za to powiem że mam lekkie obawy jeśli chodzi o zwiększenie paroksteyny (parogenu) na 30mg.... boje się tego czy znowu będę miał mega skutki uboczne... bo pracować muszę, a w 2 najbliższe weekendy mamy impreze ze znajomymi, a potem imprezke rodzinną... i cholera boje się tych skutków ubocznych bo zawsze dają mi w kość, wcześniej nawet brałem L4.... jak zaczynałem... nigdy nie zwiekszałem dawki w trakcie...

 

jak będzie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

feniksx - znam ta stronke- nie wykazalo interakcji, ale jednak wole sie upewnić czy ktoś bral już taki zestaw ;) nie chce później mieć jazd...

 

co do zwiększenia dawki to ja niestety nie pomoge... wiem tylko, ze przy sertralinie jak zwiekszylam dawke był odlot... ale ogolnie sertralina zle na mnie dzialala... nakrecala mi leki zamiast je hamować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie ;)

 

Mili , ja przez te lata brania paro, kilkukrotnie bralem antybiotyki, zarowno penicyline jak i erytromycyne oraz inne. Nie zauwazylem u siebie zadnej roznicy w dzialaniu na psychike paroksetyny, innych interakcji tez nie bylo. Uwiez mi, ze jestem wyczulony i siedzialem czekajac na jakies symptomy i nic ;)

 

Feniksx , zwiekszenie dawki nie musi byc tak uciazliwe jak samo wdrazanie paroksetyny. Ja bardzo czesto skakalem z 20mg na 30mg i czulem tylko kilka dni wewnetrzny niepokoj, ale mozna bylo to wytrzymac. Ale sam wiesz, ze kazdy reaguje inaczej. Jak zapomniales wczoraj paro 20mg, to wez dzisiaj 30mg i zalatasz wczorajsza "dziure" i zwiekszysz przy okazji dawke ;)

3mam kciuki, zeby ci sie udalo bezbolesnie skoczyc na 30mg ;)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wam, no ja czuje sie roznie. Pierwsze 2 tygodnie po zmniejszeniu dawki wystepuja podobne objawy jak przy wprowadzaniu paroksetyny. Wewnetrzny niepokoj i lekka depersonalizacja tzn, czuje sie jakbym stal kolo siebie ;) Teraz od 20mg bedzie ciezko, ale mysle , ze w skokach po 2.5mg jakos dam rade. Przytylem po paro okolo 30kg, wiec groza mi tez inne choroby zwiazane z otyloscia. Dlatego tez m.in moja decyzja o zmnijszeniu dawki. Ale dalej uwazam, ze paro jest super skutecznym lekarstwem na wiele problemow psychicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dziś tragedię...

nie wiem czy to efekt pominięcie 1dawki.

Wczoraj już normalnie wziąłem.

A dziś o 6 obudził mnie budzik al wstałem zakeecilo mi się w głowie, już czułem lekko nerwy. Po chwili poczułem walace serce około 100 uderzeń, Potem chyba szybciej, źrenice zrobili mi się olbrzymie prawie koloru oczu nie było widać... I czułem jakby serce przyspieszalo A mi się coraz słabiej robiło. Intakie dzienne uczucie jakby oddech był zimny i w nosie i w ustach... nigdy takiej jazdy nie mialem, sprawdziłem puls właśnie 93 i lekko się trzęsie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biore 10 mg, nie wiem do kiedy chyba do chwili kiedy przestane karmic piersia.. :( ale nie wiem kiedy maly nie bedzie tego tak potrzebowal. Mam dzis bardzo zly dzien od rana jakas spieta chodzilam, a teraz sie trzese jakby.. :( a biore od w sumie konca maja drugi miesiac juz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biore 10 mg, nie wiem do kiedy chyba do chwili kiedy przestane karmic piersia.. :( ale nie wiem kiedy maly nie bedzie tego tak potrzebowal. Mam dzis bardzo zly dzien od rana jakas spieta chodzilam, a teraz sie trzese jakby.. :( a biore od w sumie konca maja drugi miesiac juz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×