Skocz do zawartości
Nerwica.com

nerwica-pytanie


kulfon888

Rekomendowane odpowiedzi

Hej , od jakiegos czasu (nawet dzis) mialem dosc mocne lęki - boje sie wszystkiego przy tym lęku , ze zwariuje , ze cos moge zrobic za co bede zalowal ,  , i jak tam ten lęk czuje sie jakbym byl po jakis substancjach psychoaktywnych a nie jestem po zadnych i czuje dziwne otępienie , czuje jak by to bylo wszystko nierzeczywiste , dziwne , itd depersonalizacja ? derealizacja ? 

Jak mam te lęki tez czuje od wewnatrz (w glowie tak mam) zeby gdzies uciec szybko itd strasznie mi to ryje leb , kiedys wczesniej jak mialem te lęki to modlilem sie do Boga aby mi lęki przeszly i modlilem sie tez do Boga abym nie zwariowal

 

Kochani powiedzcie mi czy to jest schizofrenia lub psychoza czy jakas ostra nerwica lękowa ? prosze o pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kulfon888 trudno kogoś po kilku zdaniach, poza tym na Forum nie ma specjalistów (a jak sądzę nawet specjaliści nie potrafiliby postawić w ten sposób diagnozy). Psychoza to raczej urojenia, życie w innym świecie. Miałem kilka razy takie epizody - mój urojony świat wydawał mi się bardzo rzeczywisty, we wszystko wierzyłem. Ale trudno na podstawie cudzych objawów cokolwiek wnioskować. Po prostu idź do psychiatry - bo z pewnością masz problem, niezależnie od tego czy to psychoza czy nerwica lękowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kulfon888a dzwoniłeś pod któryś z numerów pomocy w kryzysie, które mi sam dałeś?

Mogłabym powiedzieć, że miałam prawie to samo. Powodem było wejscie na leki, bo ostatnio zyje w ogromnym stresie i chcialam sobie pomoc. ale nie jak do tej pory, tylko pomyślałam sobie, że dla odmiany zacznę od brania na noc a nie rano i oszczędzę sobie przy tym objawow ubocznych. I wtedy mozg zaczął wariować. Nigdy wczesniej czegos takiego nie mialam. Przez prawie tydzień był to stan nie do wytrzymania. Rozsadzało mi głowę + napięcie i lęki jak nigdy dotąd. O mało nie wzięłam noża do ręki. Przez prawie tydzień przyjeżdżałam do rodziców o 1:00 w nocy, bo już nie mogłam wytrzymać. W końcu zasypiałam po ok 2 godzinach. Nie byłam w stanie dojechać samochodem, wszystko wydawało mi się nierzeczywiste i zamazane. Nie byłabym w wstanie dojechać nawet dalej do szpitala, bo bałam się drogi, nawet jako pasażer. Dzwoniłam do lekarza o przyjęcie na wizytę, ale mi odmówił z braku terminów, kazał jechać bezpośrednio do szpitala. Powiedziałam sobie, że spróbuję jeszcze raz wziąć lek a jak nie pomorze to pójdę na pogotowie, aby mnie zawieźli. Choć i tak wiedziałam, że nie dam rady tam pójść. Myślałam, że to już koniec że mna. No i przy tej ostatniej tabletce coś zaskoczylo i teraz jest w miarę ok. Także te cholerne prochy z jednej strony ratują życie a z drugiej potrafią prawie zabić. Następnym razem przed wejściem na nie, dam się zamknąć w szpitalu.

Na pewno nic nie bierzesz? Jak z kofeina teraz u Ciebie? Mi to niezle napedzilo lęki + papierosy wtedy w stresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie biore wypilem wczoraj znów pol coca coli i kawe i znow lęk przyszedl masakra ale jestem glupi sam sobie szkodze probuje sie dostac do szpitala do Warszawy czekam na poniedzialek mam wizyte online z lekarzem ktory tam pracuje - 

Juz nigdy niepije coli bo ona mi podnosi lęki i zle dziala na mnie , to kawa tak mi lękow nie podsyca jak cola , wylalem ja jak mnie dopadl lęk. pol coli wylane ...

Niewiedzialem ze tez mialas takie ostre lęki... 

Mi napedza lęki prawdziwa kawa,cola , red bull ale juz nigdy ich nie wypije... 

 

Mi sie jeszcze wydaje ze to mogą byc lęki psychotyczne a nie nerwicowe, bo czytam odn nerwicowych lękow i nikt tak niemial jak ja ze sie modlil do Boga aby nie zwariowac i aby ten lęk przeszedl juz...

Zreszta jak mam lęki sam niewiem czego sie boje, to jest tak przy tych lękach ze jakbym zapalil marihuany a jej wogole nie palilem. taka psychoza ja to nazwywam....

 

Moze moje zmiany organiczne czyli uszkodzenie osrodkowego ukladu nerwowego OUN daja o sobie znac i stad te lęki i jazdy ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja ci napisze że miałam tak samo. Do tego parę innych rzeczy. Myślałam że zwariuje.

Czasami mam też takie poczucie jakby nierealności albo robię coś dziwnego czego nie pamiętam ale u mnie w ten sposób objawia się padaczka. 

Ja się nie modlę bo nie wierzę. 

Najlepiej porozmawiać z lekarzem taka prawda. Ale jak ja mówiłam swoim lekarzom na przełomie wielu lat o takim stanie to zawsze była diagnoza nerwica, czasami depresja ale wtedy czułam się inaczej. Teraz jak znowu wróciło wszystko miałam to co ty i diagnozę nerwica lęku uogólnionego z napadami paniki. Ale to jest u mnie, u ciebie nie koniecznie musi być to. Tylko lekarz może pomóc tak naprawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem Szczebiotka dzieki za co pomoc mi sie wydaje przy tych lękach ze to sa lęki psychotyczne albo ze mam psychoze dziwne te lęki sa jestem umowiony na poniedzialek wizyta online bede prosil Pana Doktora o dostanie sie na szpital , kofeina mi strasznie szkodzi wczoraj wypilem troche coli i dwie kawy mialem krzywą jazde musialem wziasc 3 clonazepamy 0,5 mg to przeszlo lęki mialem - mi sie wydaje ze albo mam mocne bardzo zaburzenia lękowe , albo psychoze lub paranoje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, kulfon888 napisał:

wiem Szczebiotka dzieki za co pomoc mi sie wydaje przy tych lękach ze to sa lęki psychotyczne albo ze mam psychoze dziwne te lęki sa jestem umowiony na poniedzialek wizyta online bede prosil Pana Doktora o dostanie sie na szpital , kofeina mi strasznie szkodzi wczoraj wypilem troche coli i dwie kawy mialem krzywą jazde musialem wziasc 3 clonazepamy 0,5 mg to przeszlo lęki mialem - mi sie wydaje ze albo mam mocne bardzo zaburzenia lękowe , albo psychoze lub paranoje 

Ja na początku jak zaczęły się u mnie lęki to też miałam jazdy. I nawet przestałam pić kawę, bo co wypiłam ( pije raczej słabą bo z łyżeczki) to od razu nachodziły mnie straszne myśli, umieranie, strach, trzęsło mnie itp itd i musiałam brać albo szybko sympramol albo piłam melisę ( na początku melisa za bardzo nic mi nie dawała bo miałam takie silne lęki).

Oby było dobrze u ciebie. Mam nadzieję że w końcu znajdziesz pomoc i będzie tylko lepiej. Daj znać co i jak po konsultacji z lekarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczebiotka polecam ci magnez+B6 w pluszu ja to biore w razie lęku szybko ide po ten magnez i po jakims czasie pomaga mi to troche ale i ten szybko biore clony przy tych jazdach ... z tego co widze masz te same zaburzenia co ja - tez lęki,panika itd

Ja sobie na wlasne zyczenie to zrobilem pijac red bulle i palac CBD (jakies gowno z allegro) 

Pozdrawiam cie i zycze ci zdrowia jesli bedziesz miala kiedys ochote odezwij się 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kulfon888 napisał:

Szczebiotka polecam ci magnez+B6 w pluszu ja to biore w razie lęku szybko ide po ten magnez i po jakims czasie pomaga mi to troche ale i ten szybko biore clony przy tych jazdach ... z tego co widze masz te same zaburzenia co ja - tez lęki,panika itd

Ja sobie na wlasne zyczenie to zrobilem pijac red bulle i palac CBD (jakies gowno z allegro) 

Pozdrawiam cie i zycze ci zdrowia jesli bedziesz miala kiedys ochote odezwij się 

Biorę magnez z B6 codziennie. Bez tego nie daje rady. Przez kilka dni nie miałam to już chodziłam poddenerwowana, w tym że nie lubię tych co się rozpuszcza 😏 

Z allegro takich rzeczy się nie kupuje 🤪

Również zdrowia życzę. Miłego dzionka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SzczebiotkaW calej mojej 22 letniej karierze leczenia moge powiedziec, ze lekarze tez za wiele nie wiedza, raczej strzelaja z lekami na chybil trafil.

Teraz mam wizyte 2.11 i po cholere tam pojde? Skoro nie mogla mnie przyjac w najwiekszym kryzysie. Po co mi taki lekarz? Wole isc juz do rodzinnego, ta przynajmniej mi jakies mile slowo powie.

Edytowane przez ala1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jak wiecie zmagam sie z silnymi lękami ktore mnie blokuja i oslupuja bo sa tak mocne... oraz bezsennoscia gdzie biore leki nasenne codziennie , oraz leki benzodiazepiny w razie lęku....

Wczoraj miałem wizyte z Panem Doktorem i bede mial nastepujace leczenie:

 

-dr odstawia mi powoli parogen bralem go w 20 mg tabletce jednej , od teraz mam brac pol parogenu 10 mg aby go odstawic - parogen ktory w kazdej dawce mi niepomogl by bo nie dziala na mnie

-dr zapisal mi doraznie afobam na lęki i lek na spanie diphergan

-dr kazal odstawic mi lek olzapine bluefish 10 mg , juz biore go na noc po pol 5 mg tabletki

- w miejsce parogenu jak go odstawie bedzie lek Doxepin 25 mg 1-0-2

- w miejsce olzapiny jak ja odstawie bedzie lek ketrel

 

zapomnialem tylko powiedziec Panu Doktorowi ze biore lek tisercin 0-0-3 

 

Co myslicie o tym leczeniu bedzie dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kulfon888 to Ty musisz sprawdzić na sobie czy będzie dobrze. Niestety nikt z użytkowników nie siedzi w Twojej skórze i nie odczuje jak zareagujesz na leki. Coś co innemu pomaga u Ciebie może nie dać żadnego efektu i odwrotnie. To nie jest tak, że jest jeden schemat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja mam to samo . Lęki nie wiadomo skąd, skoki ciśnienia, wysoki puls, drętwienia i wiele innych standardowych objawów tego dziadostwa. Lekarz stwierdził mi zaburzenia somatyczne. Dostałam egyste 75w dawce  1-0-1.  Pierwsze półtora tygodnia było normalnie... Byłam szczęśliwa bo męczę się już od marca że w końcu jest normalnie, ale niestety nie trwało to długo bo wszystko zaczęło wracać. Najgorsze jest dla mnie uczucie osłabienia tak jakbym miała za chwilę zemdlec. Nie potrafię kometnie nad tym zapanować.  W pracy siedze przy biurku i jedyne o czym myślę to to żeby przeżyć do końca pracy.  Dziś było już kompletne apogeum przed końcem pracy było mi tak slabo że musiałem wyjść i udało mi się to rozchodzić... W takich stanach pomaga mi ruch - na mnie działa. Jutro mam wizytę u psychiatry może da mi nowe leki bo te średnio jak widać działają 😐

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rita ja mam nowe leki zamiast parogenu bede mial doxepin i odstawiam olzapine bluefish 10 mg biore po pol a w jego miejsce bedzie niedlugo ketrel , a doraznie mam afobam a na spanie diphergan zapisany zobaczy jak to bedzie , moje lęki sa o wiele silniejsze one mnie blokuja czuje sie przy tych lękach jakbym byl nie z tego swiata blokuja mnie odrazu do matki do pokoju ide jak mam lęki - moje lęki sa tylko u mnie w glowie, czuje ze zwariuje zaraz - nogi i rece i cialo mi sie dziwne takie sztuczne robia jak by jakis prad po nich szedl czuje przy tych lękach jakbym byl po jakis substancjach psychoaktywnych ''marihuana'' a nie jestem po zadnych substancjach i czuje sie nierealnie jakos jakby to wszystko nierzeczywiste bylo '' depersjonalizacja'' ''derealizacja'' ??? 

 

Wczesniej nie mialem takich lękow zaostrzylo mi sie to po wypiciu przez pare dni red bulli ... 

Mialem tak parenascie razy ze modlilem sie do Boga aby mi te lęki przeszly , zebym nie zwariowal sie modlililem i aby te lęki mnie puscily , zycze ci powrotu do zdrowia Rita 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja takie dziwne stany przerabiałam w okresie letnim. Jakbym patrzyła na wszystko z boku. Miałam również takie drżenie ze jak z kimś rozmawiałam i chciałam się skupić to "trzęsła mi się glowa". Te przerabiałam modlenie się żeby nie zwariować.  Miałam wrażenie że za chwilę przestanę nad sobą panować,  że oszleje  . Czasem trudno było się w sobie zebrać i udawać że wszystko jest dobrze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie może dlaczego tak jest? Ja też czasami tak mam i mam wrażenie że zwariuje. Trzęsę się, drżą mi ręce, ramiona itp, drętwieje mi np pół twarzy. I ogólnie czasami mam takie dziwne Stany nie do opisania bo nie wiem jak to wytłumaczyć. Czy naprawdę to wszystko to wina nerwicy? Ja teraz od kilku dni czuję się źle, denerwuje się, nic mi się nie chce, najchętniej tylko bym spała. Akurat dzisiaj muszę jechać do przychodni i wiem o tym od tyg może dlatego tak się teraz czuję, już sama nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na ostatniej wizycie a raczej rozmowie z Panią doktor uslyszlam że czasem tak jest i to była jej wyczerpującą odpowiedź. 

Ja staram się sobie wmawiać że to tylko w mojej głowie... czasem liczę żeby odwrócić uwagę. Ale w tym tygodniu kompletnie noc nie działa. Staram się w pracy żeby nikt nie widział że coś się że mną dzieje .... ale w tym tygodniu ledwo daje rade. Trzymam kciuki żebyś jakoś przetrwała tą wizytę🤗 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rita@ napisał:

Ja na ostatniej wizycie a raczej rozmowie z Panią doktor uslyszlam że czasem tak jest i to była jej wyczerpującą odpowiedź. 

Ja staram się sobie wmawiać że to tylko w mojej głowie... czasem liczę żeby odwrócić uwagę. Ale w tym tygodniu kompletnie noc nie działa. Staram się w pracy żeby nikt nie widział że coś się że mną dzieje .... ale w tym tygodniu ledwo daje rade. Trzymam kciuki żebyś jakoś przetrwała tą wizytę🤗 

Taa ja od rodzinnego usłyszałam że to nerwica i tyle.

Wróciłam, żyje. I czuję się dużo lepiej. A przez cały tydzień byłam tak nerwowa i źle się czułam że szok. Minus tylko taki że lekarka podejrzewa u mojej córki autyzm a raczej to co mają jej bracia czyli zespół Aspergera. Muszę zacząć dzwonić i ogarniać jej badania w poradni. Ale byłam też w Biedronce 😁 sukces! Chociaż sama chyba bym nie weszła tam😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×