Skocz do zawartości
Nerwica.com

Bóle i skurcze brzucha 24h na dobę


Domelos

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam wszystkich forumowiczów. Postanowiłem tu dołączyć aby się poradzić ale też jak trzeba to pomóż. Choruję na nerwicę i depresję. Z depresją sobie trochę poradziłem i z nie którymi objawami nerwicy a było tego ooo ciężko zliczyć. Moim najgorszym objawem a zarazem najtrudniejszym do opanowania jest ból i skurcze brzucha w różnych miejscach od klatki piersiowej po krocze. Bóle te utrzymują się 24h na dobę. W sumie od 8 m-scy  nie było ani chwili abym nie odczuwał bólu. Jest raz większy raz mniejszy. Ciężko z tym żyć i normalnie funkcjonować aż odechcewa się żyć. Różne metody próbuje te z materiałów wideo tak owszem na inne objawy udało się ale jak zaakceptować ciągły ból i nie myśleć. Nie jesteśmy stworzeni aby umieć olać ból na dłużej bo jest to sygnał ostrzegawczy że coś jest nie tak i żeby poświęcić temu uwagę. Nie wiem czy miał ktoś takie objawy ale nie wiem jak sobie z tym poradzić bo ciężko z tym pracować a L4 już całe wykorzystałem i nie wiem o co tu chodzi i ile to potrwa bo w sumie jeżeli chodzi o głowę to jest dobrze tylko ten ból mnie ciągnie w stronę depresji. Za odpowiedz z góry dziękuję i pozdrawiam Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem bóle psychosomatyczne. Bóle brzucha i kłucia w klatce piersiowej. Ale nie 24h na dobę, tylko pod wpływem jakiejś stresującej sytuacji.  Jak zagrożenie mijało i się uspokajałem to mijał ten ból.

Jeżeli te bóle utrzymują się 24h i nie znikają to ciężko mi wierzyć, że to tylko bóle psychosomatyczne. Zwłaszcza, że są na tak rozległym obszarze. Idź do lekarza i domagaj się solidnej diagnozy. Takie objawy mogą dawać np. problemy z układem trawiennym, np. kamica żółciowa, zatkane przewody żółciowe, czy problemy z wątrobą.

Dopiero gdy zostaniesz dobrze przebadany i nie będzie żadnych problemów zdrowotnych to można wnioskować, że bóle są psychosomatyczne.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem koło i gastroskopię 2 x USG krew mocz i nic nie wyszło więc taka diagnoza.

Doktor mówił że jest to echo z wcześniejszych wydarzeń bo przez bardzo długi czas przebywałem w częstym napięciu nerwowym 

Rozkurczowe przeciwbólowe nie działają.

Miałem już tak 10 lat temu i męczyłem się prawie 2 lata z ciągłym bólem tylko troszkę w innych miejscach.

Myślałem że znajdę kogoś co miał też takie objawy.

Ale na razie nie udało się

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U psychologa byłem i nic to nie dało bo usłyszałem już to co wiem.

Zażywam wenlaflaksyne i pregabaline.

Teraz nie mam stresujących sytuacji. W domu wszystko ok w pracy też więc wychodzi na to że to odreagowanie organizmu bo przed chorobą przebywałem chyba 2 lata w trudnej sytuacji i ciągłym napięciu nerwowym.

Nie wiem ile to jeszcze potrwa ale łatwo nie jest

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×