Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co mam zrobić..?


DawidJ

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wam,

Od ostatniego czasu czuję się koszmarnie.. Panicznie boję się o swoje zdrowie, ale nie chcę pokazywać tego mojej rodzinie, mają już dosyć nerwów i problemów na głowie. Wymieniając, jestem hipochondrykiem z kancerofobią i zaburzeniami lękowymi.. Ostatnio różne objawy somatyczne ze strony jelit, żołądka, klatki piersiowej, w sumie z całego ciała, doprowadzają mnie do ogromnego lęku i strachu przed tym, że mam raka. Nie lubię mówić za bardzo o tym, ale zauważyłem u siebie również żółte i jasne stolce od paru dni. Kiedyś lekarz stwierdził u mnie prawdopodobieństwo zespołu Gilberta, ponieważ gdy się stresuję, poziom bilirubiny u mnie wzrasta, a stres to od jakiegoś czasu mój "najlepszy przyjaciel".. Natomiast nie wiem czy kolor stolca może być od tego uwarunkowany.. Bardziej obawiam się raka trzustki.. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że bardzo boję się pójść do lekarza i zbadać, ponieważ panicznie boję się diagnozy, mimo to, że wiem, że to mogą być nawet objawy generowane przez moje problemy.. Nie wiem co mam ze sobą zrobić.. Mam 19 lat i nie mam kompletnie siły i chęci do życia.. Nie śpię bo boję się, że umrę.. Tak jak napisałem do jednej osoby, żałuję dnia w którym przyszedłem na świat..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2020 o 00:29, DawidJ napisał:

Cześć wam,

Od ostatniego czasu czuję się koszmarnie.. Panicznie boję się o swoje zdrowie, ale nie chcę pokazywać tego mojej rodzinie, mają już dosyć nerwów i problemów na głowie. Wymieniając, jestem hipochondrykiem z kancerofobią i zaburzeniami lękowymi.. Ostatnio różne objawy somatyczne ze strony jelit, żołądka, klatki piersiowej, w sumie z całego ciała, doprowadzają mnie do ogromnego lęku i strachu przed tym, że mam raka. Nie lubię mówić za bardzo o tym, ale zauważyłem u siebie również żółte i jasne stolce od paru dni. Kiedyś lekarz stwierdził u mnie prawdopodobieństwo zespołu Gilberta, ponieważ gdy się stresuję, poziom bilirubiny u mnie wzrasta, a stres to od jakiegoś czasu mój "najlepszy przyjaciel".. Natomiast nie wiem czy kolor stolca może być od tego uwarunkowany.. Bardziej obawiam się raka trzustki.. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że bardzo boję się pójść do lekarza i zbadać, ponieważ panicznie boję się diagnozy, mimo to, że wiem, że to mogą być nawet objawy generowane przez moje problemy.. Nie wiem co mam ze sobą zrobić.. Mam 19 lat i nie mam kompletnie siły i chęci do życia.. Nie śpię bo boję się, że umrę.. Tak jak napisałem do jednej osoby, żałuję dnia w którym przyszedłem na świat..

Część! Na pewno warto na początku zrobić badania, aby upewnić się, że Twoje objawy nie mają podłoża fizycznego. Myślę, że nic w nich nie będzie, bo masz bardzo podobne objawy do początkowych objawów mojej przygody z nerwicą lękową. Nie powiem Ci, że jest łatwo z tym walczyć, bo tak nie jest. Ja walczę z tym od 4 lat, w tym od 8 miesięcy chodzę na CBT. Jeśli nic nie wyjdzie Ci w badaniach (śmiało idź je wykonać, bo naprawdę są małe szanse, by coś poważnego tam wyszło), rozważ pójście na terapię CBT, ewentualnie do psychiatry, jeśli Twoje objawy tak bardzo utrudniają Ci życie. Psychiatra może przepisać leki. Jesteś bardzo młody i musisz dać sobie szansę! Nie wiem, czy da się to wyleczyć, ja do tego jeszcze nie doszłam. Ale na pewno można to skutecznie kontrolować. Trzeba się tego nauczyć. I w tym pomaga terapia. Rozważ porozmawianie z kimś bliskim o tym, bo samemu jest ciężko i smutno. Może masz jakiegoś dobrego/dobrą przyjaciela/przyjaciółkę? 

Trzymaj się! 

Edytowane przez Gabba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×