Skocz do zawartości
Nerwica.com

Koronawirus- zagłada ludzkości czy niepotrzebna panika?


carlosbueno

Rekomendowane odpowiedzi

@buraczek58, przestań siać taki defetyzm na forum i wyłącz TV, bo jak widać informacje podawane tam Ci nie służą. Nie zdarzyło się jeszcze w historii, żeby jakakolwiek epidemia wybiła wszystkich ludzi, bo jeśliby tak było to nas by tu nie było. Zresztą tak jak napisał @carlosbueno, średnia wieku osób zmarłych przekracza 70. Także 3 głębokie oddechy i spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w wielu miejscach godziny dla seniorów obowiązywać będą obowiązywać tylko w teorii, za dużo idzie do "wyganiania". Jak się rząd "połapie", no to albo uda, że się dalej nie połapał,, albo wprowadzi ograniczenie liczby osób w galeriach handlowych, albo wszystkie galerie handlowe będą się otwierać o 10 i po prostu wpuszczani będą tylko seniorzy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, acherontia styx napisał:

@buraczek58, przestań siać taki defetyzm na forum i wyłącz TV, bo jak widać informacje podawane tam Ci nie służą. Nie zdarzyło się jeszcze w historii, żeby jakakolwiek epidemia wybiła wszystkich ludzi, bo jeśliby tak było to nas by tu nie było. Zresztą tak jak napisał @carlosbueno, średnia wieku osób zmarłych przekracza 70. Także 3 głębokie oddechy i spokój.

 

Ja akurat niczego nie oglądam , mam tzw tumiwisizm. Napisałam lekko sarkastycznie, żeby zobaczyć odzew. Nawet jeżeli, to obejrzyjmy się za siebie, co dobrego zostawiliśmy po sobie. Ile dobrego zostawiliśmy, tyle byliśmy warci. Da to nam spokój na duszy, bo wszyscy i tak skończymy jednakowo, ale z różnymi wartościami.Nie żryjmy życia tłustymi paluchami, ale zastanówmy się, po co zyjemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, buraczek58 napisał:

Ja akurat niczego nie oglądam , mam tzw tumiwisizm. Napisałam lekko sarkastycznie, żeby zobaczyć odzew. Nawet jeżeli, to obejrzyjmy się za siebie, co dobrego zostawiliśmy po sobie. Ile dobrego zostawiliśmy, tyle byliśmy warci. Da to nam spokój na duszy, bo wszyscy i tak skończymy jednakowo, ale z różnymi wartościami.Nie żryjmy życia tłustymi paluchami, ale zastanówmy się, po co zyjemy.

To skończ z sarkastycznymi tekstami w tematach życia i śmierci - przypominam, że na forum są też osoby z zaburzeniami lękowymi, które rzeczywiście się boją w obecnej sytuacji i takie teksty na pewno nie są im potrzebne. 

Mi i pewnie wielu osobom tym krzywdy nie zrobisz, ale weź pod uwagę specyfikę forum. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mark123 napisał:

Według wstępnych wyliczeń jakiegoś model "pandemii", szczyt zachorowań spodziewany jest między 10, a 12 grudnia

A według opinii jakiegoś "eksperta", szczyt zachorowań ma przypaść między 25, a 31 grudnia.

 

Pewnie związane z przedświątecznymi zakupami (które ludzie beda robic bez wzgledu na epidemie) i związane ze świątecznymi wizytami i przedsylwestrowymi zakupami. Te terminy i tak są szalenie obłożone w sklepach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta opinia tego eksperta no to pewnie bazuje na przedświątecznych zakupach.

Natomiast model no to bazie na jakichś wyliczeniach matematycznych.

 

Ale jeśli faktycznie szczyt ma być dopiero w grudniu, to przedświąteczny szał zakupowy nie grozi, bo będzie drugi lockdown gospodarki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, acherontia styx napisał:

Oglądaliście konferencję Ministra Zdrowia i Premiera? Jak wrażenia w związku z nowymi obostrzeniami i kolejnym prawie lockdownem?

Nie oglądałem, ale to że wprowadzą coś na kształt lock down było do przewidzenia sądząc po ilości pozytywnych testów i panice w ostatnim czasie. Giełda już spada poza spółkami covidowymi, złoty podobnie. Czeka nasz dalsze pogłębienie kryzysu gospodarczego a zakażenia i tak będą rosnąć i tak nie ważne od wprowadzonych restrykcji.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Wirginia Zachodnia napisał:

Będzie chu...o. A tak się rząd zarzekał, że nie będzie drastycznych działań. 

Na pewno szkoły znów zamkną i przedszkola. 

Uważasz, że to przesada w kontekście liczby zachorowań i tego co się dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wirginia Zachodnia napisał:

Uważam, że musimy się pogodZić z tym, że wiele ludzi zachoruje i wiele umrze.  Będzie tak jak było z grypą hiszpanką, czarną śmiercią itd. 

Raczej liczby dżumy i hiszpanki osiągnięte nie będą, choć wirus pewnie przetoczy się populacyjnie, innej opcji nie ma i żadne lock downy nic nie dadzą, bo nie można się lockdownować na kilka lat.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprawdzą się wstępne wyliczenia modelu matematycznego, to w grudniu będziemy mieli epidemię faktyczną i normalne, że służbę zdrowia będzie czekać tymczasowa zapaść.

Tymczasowa zapaść służby zdrowia będzie w tym przypadku nie tylko w Polsce, ale w wielu krajach Europy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×