Skocz do zawartości
Nerwica.com

Koronawirus- zagłada ludzkości czy niepotrzebna panika?


carlosbueno

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, wiejskifilozof napisał:

TVN już się nie da oglądać.

W końcu poszedłeś po rozum do głowy i przestaniesz oglądać to barachło. Ja już w ogóle nie oglądam tv szkoda czasu i nerwów na tą propagandę. 

 

2 minuty temu, wiejskifilozof napisał:

I tak,jakiś biznesmen zarobi na tym na wirusie

Firma mercator, producent z branży około medycznej np rękawiczek, ich akcje na gpw wzrosły od zeszłego roku o 10000% czyli jakbyś zeszłej jesieni wyłożył 10.000  byłbyś dziś milionerem. I podobnych firm w skali świata jest setki.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wirginia Zachodnia napisał:

Godziny dla seniorów mają wrócić. Sądziłam, że to był nietrafiony pomysł i że już nie wróci do łask. Najwyraźniej się myliłam. 

Bo był to nietrafiony pomysł ale niestety wpływu większego na decyzję rządzących nie mamy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mark123 napisał:

Bardzo mało prawdopodobny dzisiejszy spadek przy zachowaniu ilości testów. Mają jakiś błąd w danych, błąd w w liczbie testów lub ilości wyników pozytywnych lub błąd we wczorajszej liczbie wyników pozytywnych.

@mark123 spadek jest dlatego, że w weekendy działa mniej laboratoriów. Jutro też jeszcze będzie niżej, a we wtorek/środę już wrócimy na stare tory ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, acherontia styx napisał:

@mark123 spadek jest dlatego, że w weekendy działa mniej laboratoriów. Jutro też jeszcze będzie niżej, a we wtorek/środę już wrócimy na stare tory ;) 

To oczywiste, dziwię się jeszcze ludziom że po tylu miesiącach pandemii nie zauważyli że w niedziele i poniedziałki zawsze spada, bo wyniki są podawane przecież w odniesieniu do poprzedniego dnia, czyli w tym wypadku weekendu. W większości krajów świata tak jest.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, acherontia styx napisał:

@mark123 spadek jest dlatego, że w weekendy działa mniej laboratoriów. Jutro też jeszcze będzie niżej, a we wtorek/środę już wrócimy na stare tory ;) 

Właśnie chodzi o to, że oficjalnie zrobiono więcej testów, w piątek  28,3, wczoraj 31,1.

Najprostsze wytłumaczenie to chyba takie, że miało być 21,1, ale komuś nacisnęła się trójka, lub wczoraj mieli wpisać 38,3, ale przez pomyłkę ktoś nacisnął 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mark123 napisał:

Właśnie chodzi o to, że oficjalnie zrobiono więcej testów, w piątek  28,3, wczoraj 31,1.

Najprostsze wytłumaczenie to chyba takie, że miało być 21,1, ale komuś nacisnęła się trójka, lub wczoraj mieli wpisać 38,3, ale przez pomyłkę ktoś nacisnął 2

Liczba wykonanych testów też ma tu swój udział, ale weź pod uwagę "przepustowość" laboratorium. Są laboratoria które są w stanie w ciągu doby przerobić duża liczbę testów, a są laboratoria, które zrobią ich o wiele mniej. Inna sprawa - rodzaj testu. W przypadku szybkiego testu wynik masz po 2h, w przypadku genetycznego, po 24h i ni uja nie przyspieszysz wyniku w tym przypadku. I te genetyczne są wliczone w liczby, ale ich wyniku jeszcze nie ma, będzie dzisiaj.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam jednak na to, że w dzisiejszych lub wczorajszych danych liczby testów ewidentnie jest błąd i w ciągu ostatniej doby wykonano 21,1 tys testów (a nie 31,1 tys) albo w ciągu przedostatniej doby wykonano 38,3 tys testów (a nie 28,3 tys)

 

Normalny jest spadek pozytywnych wyników na weekend, ale nienormalny jest podany wzrost liczby testów na weekend (bo na weekend jest spadek, a nie wzrost)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mark123 napisał:

Stawiam jednak na to, że w dzisiejszych lub wczorajszych danych liczby testów ewidentnie jest błąd i w ciągu ostatniej doby wykonano 21,1 tys testów (a nie 31,1 tys) albo w ciągu przedostatniej doby wykonano 38,3 tys testów (a nie 28,3 tys)

 

Normalny jest spadek pozytywnych wyników na weekend, ale nienormalny jest podany wzrost liczby testów na weekend (bo na weekend jest spadek, a nie wzrost)

Pewnie nie zauważyłeś, że edytowałam post poprzedni więc napiszę jeszcze raz. Testy genetycznie, których wyniki otrzymuje się po 24h, są wliczone zapewne w liczbę wykonanych testów, ale w wynikach ich nie ma, bo wynik testu będzie dzisiaj i w liczbie zachorowań pojawią się jutro te pozytywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, mark123 napisał:

Stawiam jednak na to, że w dzisiejszych lub wczorajszych danych liczby testów ewidentnie jest błąd i w ciągu ostatniej doby wykonano 21,1 tys testów (a nie 31,1 tys) albo w ciągu przedostatniej doby wykonano 38,3 tys testów (a nie 28,3 tys)

Piszesz w oparciu o wrażenia i nie poparte to jest merytorycznymi danymi ;) Jak myślisz kto wg mnie ma bardziej racje...ten co podaje dane do publicznej informacji prawie 40 mil ludzi czy opieram to bardziej o twoje wrażenie? ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mark123 napisał:

No według Ciebie to prawdopodobnie mamy w ogóle perfekcyjną politykę w kraju, więc ok nie dyskutuję.  perfekcyjną polityką kraju obywatel nie powinien dyskutować.

 

🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

o ja naiwna, a ja myślałam, że forum jest po to, żeby dyskutować, a nie strzelać fochy bo ktoś ma odmienne zdanie od Twojego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mark123 napisał:

No według Ciebie to prawdopodobnie mamy w ogóle perfekcyjną politykę w kraju, więc ok nie dyskutuję.  perfekcyjną polityką kraju obywatel nie powinien dyskutować.

 

Znów opierasz swoje zdanie o wrażenie i raczej nie przypominam sobie abyśmy dyskutowali na ten temat ;)

Jak jeszcze nad polityką w kraju można dyskutować to nad liczbami podawanym przez Ministerstwo na temat wykonanych testów raczej nie bardzo. Zresztą myślę, że ja też mam prawo do własnej opinii i postanowiłam Ci ją przedstawić ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mark123 napisał:

Oficjalnie mamy dobowy spadek z 18,7 na 13,5% pozytywnych wyników, tak więc wirus już się wycofuje

 

 

Z tego co wiem to do końca sierpnia było pomiędzy 2 a 5 %, teraz sezon grypowy się zaczął to i covid skoczył bo to w końcu jednak wirus grypopodobny który aktywuje i rozprzestrzenia się głównie jesienią i zimą.  Wg mnie jak nie będą manipulować w wynikach to do końca października 10 tysięcy dziennie pęknie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, carlosbueno napisał:

  Wg mnie jak nie będą manipulować w wynikach to do końca października 10 tysięcy dziennie pęknie.  

No wlasnie, zalezy, kto jakich wiadomosci slucha.. ja dzis tez slyszalam wypowiedzi jakiegos profesorka, ze niedługo dobije do 10 tys. Wydaje mi sie to logiczne, im wiecej chorych, tym wiecej dalszych zakazen. Koscioly otwarte, szkoly, wesela organizowane, to jak to ma wyhamowac?

 

acherontia, wczoraj w Kauflandzie na wlasne oczy widzialam ;) znow pelne wozki mięsa paczkowanego, albo makarony. Nawet sie zastanowilam, czy tez znow nie odnowic swoich zapasow, ale dałam spokoj, co ma byc to bedzie..

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×