Skocz do zawartości
Nerwica.com

Koronawirus- zagłada ludzkości czy niepotrzebna panika?


carlosbueno

Rekomendowane odpowiedzi

Od 4 maja de facto pierwszy etap odmrażania gospodarki.

 

Ciekawe jak będzie wyglądać odmrażanie służby zdrowia. U mnie od 21 marca działają tylko teleporady u lekarza pierwszego kontaktu oraz usługi szpitalne w przypadkach zagrażających życiu. Lockdawn w służbie zdrowia chroni przed szybszym przyrostem zachorowań, no ale w końcu muszą go zdjąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Euromomo opublikowało nowe dane wg których pandemia się już skończyła, poza Wielką Brytanią a ściślej samą Anglią. Tylko widzę że mocno zmienili swoje dane historyczne i teraz pomiędzy 13 a 15 tygodniem miesiąca( koniec marca, do połowy kwietnia) panowała największa śmiertelność, nawet do 40 jednostek odchylenia standardowego więcej, bo nie wiem czy to procenty czy nie. Sami widać nie wiedzą co liczą, ciężko będzie uczciwie określić jakie prawdziwe żniwo zebrała ta pandemia. No ale to że większość ofiar covida umarła by i tak w najbliższym lub nawet tym samym czasie jest więcej niż pewne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Branża funeralna nie wierzy w zabójczy efekt epidemii koronawirusa w Polsce. W ostatnich tygodniach spada liczba pogrzebów. W niektórych regionach kraju nawet o 40 proc.

- Paradoksalnie spadek liczby pogrzebów, a tym samym zgonów wynika z ograniczonego działania szpitali. Jeśli odwołane są zabiegi planowe, to jest mniej przypadków śmierci na salach operacyjnych. Ze względu na mniejszy ruch drogowy jest mniej tragicznych wypadków - komentuje Robert Czyżak.

 

 

Trzecie zjawisko, które przywołuje na podstawie własnych obserwacji, to mniejsza śmiertelność wśród "lekożerców". Przy ograniczonym dostępie do lekarzy (funkcjonują jedynie teleporady) Polacy mający tendencję do nadużywania leków, w mniejszym stopniu trują się tabletkami.

Edytowane przez Wirginia Zachodnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Wirginia Zachodnia napisał:

Polacy mający tendencję do nadużywania leków, w mniejszym stopniu trują się tabletkami.

Mam zapasik na co najmniej pół roku, redukując dawkę do 75mg wenlafaksyny i mianseryny do 15mg mogę pociągnąć nawet rok ;)

 

Coś na poprawę humoru o wyborach https://www.youtube.com/watch?v=gN6qrrp-G5s

 

Nic mnie już w tym kraju nie zdziwi, ludzie mają dość liczne grupy, tzw. "foliarzy", którzy to wierzą, że wirusa powoduje "promieniowanie 5G" i w szczepionce która zostanie opracowana będzie zawarty "mikro-czip" który będzie decydował o życiu bądź śmierci człowieka, "foliarze", dlatego, że obkładają się folią aluminiową, robią specjalne "czapeczki" aby ustrzec się promieniowania 5G i koronawirusa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polaków mniej umiera bo większość operacji wstrzymanych, przez co nikt nie umrze w wyniku powikłań.  Mniej ludzi w szpitalach mniej zakażeń szpitalnych np śmiertelną sepsą. Ale nie łudźmy się  to się w przyszłości wyrówna, albo nawet zwiększy się liczba zgonów z powodu zaniechań i braku leczenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2020 o 13:57, emikado napisał:

Wiecie jak wygląda test na koronawirusa? Nie? To Wam napiszę.Sprawdzają temperaturę i zakładają pulsometr na palec - to wszystko! Wiem bo byłem! Nie ma żadnych testów! Nie ma koronawirusa!

Jasne. Grypa, Sepsa, Ebola, HIV też nie istnieją. Psy też się nie zarażają wścieklizną, to tylko firmy farmaceutyczne chcą zarabiać na szczepionkach. Wszystko to spisek a ziemia jest płaska 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według tego, co mówili dzisiaj, to nie wiadomo, w jakiej formie odbędzie się próba organizacji wyborów. Pomijając proces legislacyjny, można by na szybko zmodyfikować tarczę antykryzysową i przywrócić możliwość wyborów tradycyjnych.

Na wybory 10 maja szanse są już znikome, ale na 17 lub 23 maja są trochę większe.

 

Jutro otwarcie galerii handlowych, podejrzewam, że sporo galerii będzie miało gdzieś nowy reżim sanitarny, no chyba, że wyślą do galerii patrole policji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wiejskifilozof napisał:

Jarosław Kaczyński TV,zwany też TVP.Zmusza,nas do wyborów .Ja na martonetke Dudę nie głosuje.

A nie mam zamiaru , podawać imię nazwisko i PESEL 

TVP pisowskie 🍗

Nikt do wyborów nie zmusza. 

W Korei południowej zorganizowali tradycyjne wybory i jakoś nie skoczyły u nich zachorowania, a to mówienie że nawet przez głosowanie korespondencyjne zachorują lub nawet  umrą miliony jest żenujące.  Ludzie i tak mają dosyć lockdownu wystarczy spojrzeć na ulice, parki, nad morze już się sporo turytów zjechało. Ten koronaświrus to jednak w większej mierze epidemia medialna niż rzeczywista, wielu epidemiologów mówi że faktyczna śmiertelność jest niewiele większa od grypy, bo diagnozuje się niewielką część faktycznie zakażonych i w skali świata Covida przeszło  setki milionów ludzi, głównie bezobjawowo. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, carlosbueno napisał:

Nikt do wyborów nie zmusza. 

W Korei południowej zorganizowali tradycyjne wybory i jakoś nie skoczyły u nich zachorowania, a to mówienie że nawet przez głosowanie korespondencyjne zachorują lub nawet  umrą miliony jest żenujące.  Ludzie i tak mają dosyć lockdownu wystarczy spojrzeć na ulice, parki, nad morze już się sporo turytów zjechało. Ten koronaświrus to jednak w większej mierze epidemia medialna niż rzeczywista, wielu epidemiologów mówi że faktyczna śmiertelność jest niewiele większa od grypy, bo diagnozuje się niewielką część faktycznie zakażonych i w skali świata Covida przeszło  setki milionów ludzi, głównie bezobjawowo. 

 

Jakby co to ja na Biedronia.A jutro idę do biblioteki,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×