Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co wam daje chwilę wytchnienia?


Felix91

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zapytać z ciekawości jakie sytucje, produkty, okoliczności, dają wam ulgę - choć chwilową - w nerwicowych zmaganiach. Ja mam neurastenię i lęk wolnopłynący.

Na mnie działa:
-alkohol, w średnich ilościach najlepiej i to nawet nie w momencie samego spożycia tylko tak godzinkę, dwie później czuję takie mocniejsze rozluźnienie mięśni i psychiki które jest namiastką odpoczynku ale wiadomo, trzeba z tym ostrożnie
-zmęczenie fizyczne - jeżeli zdarzy się że mimo neurastenii itd musiałem pracować fizycznie cały dzień to wieczorem mózg jakby nie miał siły mnie już "dręczyć" i człowiek ma poczucie takiego "wszystko mi jedno" i mimo samego zmęczenia można poczuć chwilę spokoju w umyśle
-choroba typu przeziębienie/grypa - podobny mam zwykle efekt jak wyżej, pojawia się otępienie związane z podwyższoną temp czy zatkanym nosem ale to odcięcie jakby od zbędnych bodźców powoduje taką namiastkę normalności, ciężko to opisać, zjednej strony trudniej się myśli ale za to wieloma innymi sprawami się nie przejmuję
-betablokery - to jedyne leki po których doraźnie odczuwam poprawę i przyjemne spowolnienie

Chętnie się dowiem czy też widzicie jakieś sytuacje dające wytchnienie. 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×