Skocz do zawartości
Nerwica.com

Escape room - gra przeniesiona z zabawy online do świata rzeczywistego


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

1. Najpierw zamkną was w pokoju

2. Przeszukajcie całe pomieszczenie

3. Rozwiążecie wszystkie łamigłówki

4. Uwolnijcie się z pokoju

 

 Fajna zabawa? :classic_biggrin: "Escape room" nie znałem wcześniej tego pojęcia, teraz już znam :classic_smile: Jakim trzeba być poje*em, żeby dać się komuś zamknąć w pokoju? 0 wyobraźni i nieszczęście gotowe. 

 

Cytat

Pożar escape roomu w Koszalinie. Zginęło pięć osób, w tym dwie 15-latki

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w Koszalinie. Zginęło w nim pięć kobiet. Według wstępnych informacji najprawdopodobniej to klientki, które korzystały z escape roomu. Z płonącego pomieszczenia udało się uciec jednej osobie. Dwie z ofiar to piętnastoletnie dziewczynki.

https://szczecin.onet.pl/koszalin-pozar-escape-roomu-zginelo-piec-kobiet/s0fjd0e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Sweet but psycho

Impreza skopiowana do realu z kolejnych generacji 100doors, które nawiasem mówiąc są doskonałą zabawą i treningiem umysłu. Realna zabawa tego typu musi mieć bezwzględnie zapewnione bezpieczeństwo. Stały monitoring i Heniek za drzwiami gotów natychmiast zareagować gdyby było jakiekolwiek zagrożenie. Ktoś mógłby źle się poczuć, doznać klaustrofobii itp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 4.01.2019 o 21:06, Liber8 napisał:

 Fajna zabawa? :classic_biggrin: "Escape room" nie znałem wcześniej tego pojęcia, teraz już znam :classic_smile: Jakim trzeba być poje*em, żeby dać się komuś zamknąć w pokoju? 0 wyobraźni i nieszczęście gotowe. 

Daję się zamykać też w samolocie, komorze do rezonansu magnetycznego, a użytkowników solariów też nie uważam za poje.ów, mimo że ktoś kiedyś podobno się usmażył. Ktoś kiedyś podobno zginął wkręcony w śrubę pompującą wodę na basenie, zatrzaśnięty w toalecie itp. itd.

W dniu 7.01.2019 o 11:04, Lilith napisał:

Brzmi trochę jak fabuła średniej klasy horroru. Prawdę mówiąc, to wcześniej nie słyszałam o czymś takim. Ludzie chyba realnie naoglądali się całego tego badziewia, które teraz wychodzi w skali masowej i chcą to odtworzyć w realu.

A ja uważam że escape roomy to akurat obok rozkwitu planszówek rozrywkowe diamenty naszych czasów, w przeciwieństwie do większości tendencji w grach komputerowych i TV, których nie trawię.

Escape roomy nie są wydumane, to po prostu zabawa w zagadki, dziwię się że w takiej czy innej formie komercyjnej powstały tak późno, nie dziwi też ich popularność. To powtórka (a nawet rozwinięcie) najlepszych dla mnie zabaw z dzieciństwa znanych jako szukanie skarbu, zabawa we wskazówki itp. Dla mnie zawsze rozrywki angażujące umysł typu kółko i krzyżyk, krzyżówki, państwa-miasta były śmiertelnie nudne, co innego dobra zagadka nad której rozwiązaniem można myśleć parę dni, albo właśnie szukanie skarbu: schowanie czegoś w mieszkaniu czy gdzieś na mieście, i ukrycie tego za szeregiem dobrych wskazówek. Escape roomy to właśnie to. Limit czasowy, zwykle godzina, siłą rzeczy jest niezbędny, zamknięcie dodaje smaczku, choć to zależy od scenariusza, zresztą przecież i tak nikt nie wracałby przez drzwi przez które wszedł bo byłby to koniec zabawy. Pewnie równie fajne są niektóre gry miejskie, choć escape roomy są prostsze w realizacji i mniej czasochłonne. Podchody potencjalnie też choć wydają się nudniejsze bo tam nie ma zagadek tylko strzałki i liczenie kroków.

A że bezpieczeństwo escape roomów idzie pod lupę to bardzo dobrze, w pierwszej kolejności zamknęły się te, w których przycisk bezpieczeństwa był tylko sygnałem dla obsługi - nie, to jest niedopuszczalne, on ma otwierać drzwi. A tych drzwi na klucz można w ogóle nie zamykać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2019 o 13:08, rupert napisał:

....

A że bezpieczeństwo escape roomów idzie pod lupę to bardzo dobrze, w pierwszej kolejności zamknęły się te, w których przycisk bezpieczeństwa był tylko sygnałem dla obsługi - nie, to jest niedopuszczalne, on ma otwierać drzwi. A tych drzwi na klucz można w ogóle nie zamykać.

"Otwierać drzwi" jest mało precyzyjne. Jedynym dopuszczalnym rozwiązaniem jest przycisk bezpośrednio przerywający zasilanie zwory elektromagnetycznej. Niedopuszczalne są zaczepy elektromagnetyczne i inne ustrojstwa których zadziałanie zależne jest od obecności zasilania. Zanik zasilania ma automatycznie powodować otwarcie drzwi.

A najlepiej nie zamykać wcale, bo przecież to tylko gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×