Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Gustlik to Twoj pierwszy SSRI w zyciu?

 

 

tak zgadza sie, pierwszy, i licze na to ze ostatni :)

 

Dlatego działa:) , ja bo odwyku od alkoholu , dostalem moje 1 SSRI , Paroksetyne, To jak się na niej czułem ,to było coś pięknego , Pewność siebie ,aż za pewna , gadatliwość , humor non stop na maxa , Latałem cały czas z bananem na pysku i byłem pobudzony pozytywnie , motywacja , i tak dalej , coś nienaturalnego ,fajnego ,Nie zmulało wbrew opinii a wręcz przeciwnie , a teraz mnie 60 mg paro nie ruszy , dlatego odstawiłem , i sam nie wiem po co wlazłem na sertaline , licząc że po paro zadziała?? na razie nie działa i jest lipa.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gustlik to Twoj pierwszy SSRI w zyciu?

 

 

tak zgadza sie, pierwszy, i licze na to ze ostatni :)

 

Dlatego działa:) , ja bo odwyku od alkoholu , dostalem moje 1 SSRI , Paroksetyne, To jak się na niej czułem ,to było coś pięknego , Pewność siebie ,aż za pewna , gadatliwość , humor non stop na maxa , Latałem cały czas z bananem na pysku i byłem pobudzony pozytywnie , motywacja , i tak dalej , coś nienaturalnego ,fajnego ,Nie zmulało wbrew opinii a wręcz przeciwnie , a teraz mnie 60 mg paro nie ruszy , dlatego odstawiłem , i sam nie wiem po co wlazłem na sertaline , licząc że po paro zadziała?? na razie nie działa i jest lipa.

 

 

zacznie dzialac po jakis czasie pewno po miesiacu albo i lepiej, to nie alko ze po klku piwkach cos poczujesz a po paro czules cos co "kopie" to dziala zdecydowanie inczej, lagodniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznie dzialac po jakis czasie pewno po miesiacu albo i lepiej, to nie alko ze po klku piwkach cos poczujesz a po paro czules cos co "kopie" to dziala zdecydowanie inczej, lagodniej

 

Czyli myślisz że uzbroić się w cierpliwość , w sumie biorę go tylko 3 tyg , więc może masz racje , no ale z drugiej strony to najszybciej działający SSRI , niektórzy już po 2 tyg czują, a ja nic . No ale sam fakt 3 tyg to za krótko więc dam jej jeszcze z miesiąc :)

 

A mam pytanie co sądzicie o tym by psychiatra przepisał , L-Dopę , Zwiększa dopaminę , tyle że to lek na parkinsona , no ale może by przepisał?? spytam się go w poniedziałek o to i o wellbutrin. A jak nie to można L-Dopę kupić w suplemencie diety , jak z psychoplem nic nie załatwię to sobię kupię na sprawdzenie , jak będzie poprawa w aktywności mojej i że będzie mi się coś chciało robić , to będe stosował do sertalinki. tu macie link do tej L dopy: http://nowfoods.sklep.pl/dopa-mucuna-15-400mg-90-vcaps-p-200.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi kochani czy przy zolofcie tyliście? ja biore 150 mg i zauważyłem ze tyję ... :( biorę go na nerwicę, apetyt mam taki jak miałem zawsze, ale tyję. W sumie to podobałoby mi się to gdyby nie wchodziło mi tak w brzuch :(

 

 

jo sie tyje z 82 wpadlem do 90 xD

 

masssssa

 

 

tak przy okazji co powiecie o tym?

 

englisz wymagany

 

http://www.wesupportorganic.com/2014/11/6-dangerous-prescription-drugs-you-should-think-twice-before-taking.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

zaczęłam łykać trzecie opakowanie Sertagenu, ehh zamuła totalna..

Ostatni tydzień, i mam wizytę u psychiatry, myślę już poważnie o zmianie, nic a nic nie pomaga :( a chyba nawet pogłębia mój smutek :(

Pozdrowniena :)

 

-- 16 gru 2014, 19:43 --

 

A mam jeszcze do Was pytanko - co uważacie o odstawieniu Sertagenu 50tki po 2 miesiącach i możliwych skutkach ubocznych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam . byłem u swojego pss i zmienił mi na sertraline z escipaloparmu , a dokładnie przepisał mi asertin 50 mg po jednym tabsie na dzien :P mówi ze ma byc poprawa :P zazywa ktos ten lek na fobie społeczna i na lęki uogólnione ? moze ktos cos powiedziec jak to działa na te sprawy ? i jak libido na tej substancji ?

pozdro

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

libido przy większych dawkach w dół, ale przy 50 to w sumie u mnie nawet poszło troche w góre :P

Chociaz pewnie bedziesz wchodził na wyższee dawki bo jednak na lęki i fobie 50 to maaało.

 

btw. znam dużo ludzi u których sertra nasilała lęki, może się tu wypowiedzą. Mam nadzieję, że Ciebie to nie spotka i w końcu nowy lek okaze się odpowiedni.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krokodyle łzy, taki czas bez efektow jest juz wart rozwazenia do zmiany leku[ale pogadaj najpierw z lekarzem]. Sertralina nie jest az tak silnym SSRI, zatem uboki przy odstawianiu nie powinny byc dramatyczne. Zmniejszaj dawki powoli, ot co.

 

 

Dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myslisz ze przy delikatnym zwiekszeniu dawki do 75-100 mg libido pojdzie juz wtedy duzo w dol a na lęki okaze sie skuteczna ta dawka ? Wczesniej bylem na elicei 10 i nie bylo za dobrze , jeszcze wczesniej na paro 20 mg i czulem sie swietnie ale libido bylo zerowe...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie SRRI działają dwutorowo, nie dość, że zmniejszają libido to jeszcze skutecznie uniemożliwiają orgazmy :) lub przynajmniej mocno je spłycają.

 

A u facetów ponoć często powodują także inne dysfunkcje dlatego do sertry często dorzuca się trittico ;)

myślę, że musisz zobaczyć jak będziesz się czuł :)

 

-- 16 gru 2014, 21:55 --

 

a tak w ogóle to zapraszam Cię tu: sertralina-zoloft-asentra-asertin-sertagen-setaloft-luxeta-t3361-13090.html

napewno więcej osób odpowie na Twoje pytania. W tym jacyś fobicy, lękowcy i nerwicowcy.

ja jestem raczej depresyjna i zaburzona :P

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×