Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

198 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      142
    • Nie
      43
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Jurecki napisał(a):

Taka odpowiedź to nie odpowiedź, szkoda zdzierać klawiaturę i Twoje kochane paluszki :evil:

No a co mam Ci odpisać? Dawkowanie może być różne. Rano i wieczorem, rano i w południe i każda inna dowolna kombinacja. Napisałam Ci gdzie możesz sprawdzić jak lekarz zlecił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jurecki napisał(a):

Taka odpowiedź to nie odpowiedź, szkoda zdzierać klawiaturę i Twoje kochane paluszki :evil:

Jurecki przecież wiesz, że nikt tutaj ci na takie pytanie nie odpowie bo modzi nie śpia 😛

Proszę się z tego tytułu nie irytowac 🥰

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Jurecki napisał(a):

Kiedy brać pregabaline? Ja biorę 2x100mg, rano i wieczorem. Czy tak ma być?

Ja brałem 2x 150 mg rano i wieczorem. W dzień skutecznie niwelowała lęki, a wieczorem w sumie też + lepsze spanie. Szkoda, że przestała całkiem działać. To chyba przez moje eksperymenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę  escitalopram od 5 tygodni efektów moim zdaniem brak brałem 2 tyg 5 mg potem 2 tyg 10 mg teraz zacząłem 15 mg i po dwóch tygodniach mam zacząć 20 mg ogólnie mówiła mi psychiatra że możliwe że małe dawki miałem dlatego jakiejś wielkiej poprawy nie było też długo mierze się z nerwicą 7 lat od hipochondrii po natręctwo myślowe jak patrzenie gazu czy strach ze z okna wyskoczę wkrecanie sobie takich głupot ale do rzeczy dostałem właśnie pregabaline 50 mg na start ale boję jej się wziąć czytając tu wasze skutki uboczne i czy wgl ona ma prawo zadziałać na to co teraz się dzieje ze mną czyli lęk i te myśli głupie . Może lekka poprawa bo ssri jest bo mam wieciej dni bez stresu niz mniej ale natręctwo myślowe te ocd dalej jest i to mnie stresuje uczucie chęci że muszę sprawdzić czy gaz zakręcony nie wiem wyjrzeć przez okno czy mógłbym takie coś zrobić no wiecie o co mi chodzi jeśli ktoś ma ocd  i właśnie w meritum sprawy chodzi mi o to czy przezwyciężyć strach i spróbować pregabaliny czy wgl może pomóc na to co mi się dzieje 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy będąc na 600 mg na dobe gabapentyny, uchroni mnie to przed padaczką po nagłym zerwaniu benzo? Miałem już 3 napady padaczkowe, ale nigdy nie brałem przy nich leków przeciwpadaczkowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2024 o 00:51, Kdksks napisał(a):

Biorę  escitalopram od 5 tygodni efektów moim zdaniem brak brałem 2 tyg 5 mg potem 2 tyg 10 mg teraz zacząłem 15 mg i po dwóch tygodniach mam zacząć 20 mg ogólnie mówiła mi psychiatra że możliwe że małe dawki miałem dlatego jakiejś wielkiej poprawy nie było też długo mierze się z nerwicą 7 lat od hipochondrii po natręctwo myślowe jak patrzenie gazu czy strach ze z okna wyskoczę wkrecanie sobie takich głupot ale do rzeczy dostałem właśnie pregabaline 50 mg na start ale boję jej się wziąć czytając tu wasze skutki uboczne i czy wgl ona ma prawo zadziałać na to co teraz się dzieje ze mną czyli lęk i te myśli głupie . Może lekka poprawa bo ssri jest bo mam wieciej dni bez stresu niz mniej ale natręctwo myślowe te ocd dalej jest i to mnie stresuje uczucie chęci że muszę sprawdzić czy gaz zakręcony nie wiem wyjrzeć przez okno czy mógłbym takie coś zrobić no wiecie o co mi chodzi jeśli ktoś ma ocd  i właśnie w meritum sprawy chodzi mi o to czy przezwyciężyć strach i spróbować pregabaliny czy wgl może pomóc na to co mi się dzieje 

 

Ile Ty bierzesz alprazolamu? 👀👀👀 I to psychiatra Ci takie dawki zaleca? Człowieku, mam nadzieję, że się pomyliłeś co do mg. 

50 pregi? 😁

17 minut temu, Lewton napisał(a):

Czy będąc na 600 mg na dobe gabapentyny, uchroni mnie to przed padaczką po nagłym zerwaniu benzo? Miałem już 3 napady padaczkowe, ale nigdy nie brałem przy nich leków przeciwpadaczkowych.

Do lekarza po leki przeciwpadaczkowe. Migiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mozo napisał(a):

Ile Ty bierzesz alprazolamu? 👀👀👀 I to psychiatra Ci takie dawki zaleca? Człowieku, mam nadzieję, że się pomyliłeś co do mg. 

50 pregi? 😁

Do lekarza po leki przeciwpadaczkowe. Migiem.

Sorki, mój błąd, nie te okulary. Przeczytałem alprazolam.

Mea culpa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2024 o 19:16, Mozo napisał(a):

Sorki, mój błąd, nie te okulary. Przeczytałem alprazolam.

Mea culpa.

No już miałem pisać że jaki alprazolam xd no ale i tak dalej nie mam odp na pytanie xd 

 

W dniu 28.05.2024 o 19:16, Mozo napisał(a):

Sorki, mój błąd, nie te okulary. Przeczytałem alprazolam.

Mea culpa.

 I tak pregi 50 mg przez 2 tyg potem 100 może takie małe dawki bo ja strasznie bałem się ogólnie leków przyjąć ale do meritum czy jest to kurde możliwe że 6 tyg i nic nie czuję że gorzej się czuję xD ponoć  przy zwiększeniu dawki też może być pogorszenie kolejne tygodnie 

W dniu 28.05.2024 o 19:16, Mozo napisał(a):

Sorki, mój błąd, nie te okulary. Przeczytałem alprazolam.

Mea culpa.

No i czy prega wgl może pomóc na natręctwo myślowe ocd itp 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, serotoninowiec napisał(a):

Pragabalina się zakręca nie rozkręca. Na początku działa dobrze później coraz słabiej na końcu w ogóle jej nie czuć.

Dokładnie tak jest. Pozdro 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychiatra zalecił mi dodanie pregi 75mg wieczorem do paroksetyny 20mg bo przestała na mnie działać po 9 latach. 

Po tyg mam wejść na 75 rano i 75 wieczorem.

Kiedy mogę poczuć jakieś pozytywne efekty?

Wzięłam wczoraj przed spaniem i dziś nie czuje ani nic złego ani nic dobrego. 

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Mili89 napisał(a):

Psychiatra zalecił mi dodanie pregi 75mg wieczorem do paroksetyny 20mg bo przestała na mnie działać po 9 latach. 

Po tyg mam wejść na 75 rano i 75 wieczorem.

Kiedy mogę poczuć jakieś pozytywne efekty?

Wzięłam wczoraj przed spaniem i dziś nie czuje ani nic złego ani nic dobrego. 

Dzięki!

Kiedy? Tę dawkę dla kota? Najwyżej Ciebie zmuli, raczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z relacji lekarza psychiatry 75 mg to chyba najczęściej dobierana dawka początkowa dla pacjentów (2 x dziennie). Ja brałem 2 x 150 mg i było dobrze.

I że jak? 75 mg dla kota? 😀 są dawki i po 50 mg. Może niech zje całe opakowanie? Pregabalina nie działa sedatywnie, więc nawet nie zmuli.

 

12 godzin temu, Mili89 napisał(a):

Kiedy mogę poczuć jakieś pozytywne efekty?

Wzięłam wczoraj przed spaniem i dziś nie czuje ani nic złego ani nic dobrego

To jest dość delikatna dawka, ale to dobrze, że nie poczuła pani nic złego. Lepsze rezultaty mogą przyjść po dołączeniu drugiej dawki dobowej, ale mogą też wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mili89 napisał(a):

Po tyg mam wejść na 75 rano i 75 wieczorem.

Kiedy mogę poczuć jakieś pozytywne efekty?

Ja takich wyraźnych efektów działania pregabaliny nie czułam nigdy, dla mnie to jest lek raczej działający w tle, a brałam też 75mg rano i 125mg wieczorem przez ok. 2 lata. 

No ale ja mam trochę inne podejście do leków niż duża część osób na tym forum ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co człowiek, to opinia. Pamiętam, kiedy jeszcze się nią leczyłem, że dnia bym bez niej nie rozpoczął, a działała ok. 30 min. od wzięcia. Nie rozkręcała się dwa tygodnie. Na kilka godzin ze spiętego, przestraszonego człowieczka zmieniałem się w wyluzowanego gościa i trudno mi to nazwać działaniem w tle. Było ono szybkie, odpowiednio silne i bezpośrednie. Dla mnie leki działające w tle, to lamotrygina, większość antydepresantów np. Tylko ja walczyłem z mocnymi uogólnionymi zaburzeniami lękowymi, więc może stąd tak dobra reakcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fobic, fakt, że ja w momencie jej włączania do leczenia nie miałam nasilonych lęków, stąd pewnie mój taki a nie inny odbiór tego leku. Lęki utrudniające mi mocno życie pojawiły się dopiero przy wchodzeniu na paroksetynę i pregabalina nie dała rady ich zminimalizować.

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Fobic napisał(a):

Co człowiek, to opinia. Pamiętam, kiedy jeszcze się nią leczyłem, że dnia bym bez niej nie rozpoczął, a działała ok. 30 min. od wzięcia. Nie rozkręcała się dwa tygodnie. Na kilka godzin ze spiętego, przestraszonego człowieczka zmieniałem się w wyluzowanego gościa i trudno mi to nazwać działaniem w tle. Było ono szybkie, odpowiednio silne i bezpośrednie. Dla mnie leki działające w tle, to lamotrygina, większość antydepresantów np. Tylko ja walczyłem z mocnymi uogólnionymi zaburzeniami lękowymi, więc może stąd tak dobra reakcja.

A jak było przy zejściu z niej? Było ciężko? Bo tak naprawdę nie chce brac 2 leków...i paro I prege... wolałabym być na jednym wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mili89 napisał(a):

A jak było przy zejściu z niej? Było ciężko? Bo tak naprawdę nie chce brac 2 leków...i paro I prege... wolałabym być na jednym wiadomo.

Ja nie miałem problemów z odstawieniem jej przy dobowej dawce 300 mg po kilku miesiącach, w przeciwieństwie do antydepresantów, wśród których była też paroksetyna. Kiedy lekarz nagle odciął dopływ leków, dochodziłem do siebie przez jakieś dwa tygodnie i nie było lekko. Nie nadawałem się do niczego.

Trochę dziwi mnie to, że paroksetyna przestała działać. Może nasiliły się twoje problemy? Nie próbowałaś porozmawiać o tym z lekarzem, nie chciał zwiększyć dawki?

Odstawienie paroksetyny po tylu latach powinno zaboleć. Najlepiej robić to stopniowo, zmniejszając dawkę przez 2-4 tyg. Z pregabaliną też może nie być łatwo, ale mówimy tu o większych dawkach i przynajmniej kilku latach leczenia. Najważniejsze, żeby coś pomogła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×